Jump to content

renault megane 1.9 dci 2001, odušak za ulje


velimir horvat

Recommended Posts

Pozdrav svima,

imam renault megane  premium 1.9 dci, 2001 godina, mijenjao sam glavu motora jer je pukla, prilikom sastavljanja naišao sam na težak problem, naime na usisnoj grani kod turbine nalazi se aluminijska oduška za ulje koja ide iz spoja turbine natrag u karter a koja služi za povrat ulja. na sebi ima 2 šarafa i metalni dihtung. do šarafa je teško doći i rukom a potrebna je gedora 10 sa produžetkom od 50 cm, za zašarafljivanje odozdola smeta poluosovina i katalizator. ima li bilo tko ko je naišao na ovaj problem i kako je riješen. Prilaz sa bilo koje strane težak jer ne vidiš šarafe niti rupe tako da na slijepo šarafaš.  Kada je skidana glava navedena oduška je odšarafljena tako da je glava nagnuta prema naprijed, oštećen dihtung glave ( koji je iovako trebalo zamjeniti pa nema veze ).

molim za brzu pomoć  

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

vješt mehaničar bi našao načina da to odvrne ili zavrne ali ovak naslijepo teško.. imaš koju sliku?

Link to comment
Share on other sites

Treba se odvidati katalizator, gurnut u stranu suvozaca, i tada imas pristup od dolje. Druge ti nema.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

evo riješeno, skinut katalizator i malo je lakše,

hvala svima na pomoći.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.