Jump to content

Unos automobila iz De "poklon"


backpacker

Recommended Posts

Ja ne mogu vjerovati u kojoj mi državi živimo.

Od rodbine iz Njemačke mogu dobiti "besplatno" Renault Avantime 2002god. sa 190000km. Motor je 3.0 v6 benzinac.

Ali naša draga država po novim trošarinama me hoće oderati za troškove unosa od 45000 kuna.  Davanja za taj auto star 15 godina su meni neshvatljivih 45000 kuna.

Isplativije mi je taj auto kupiti u Hrvatskoj, (ima jedan na njuškalu za 4000 Eura) nego ga dovesti "besplatno" iz Njemačke

 

A baš sam si ga htio dofurati za guštanje, Auto u odličnom stanju..

 

Edited by backpacker
Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da su tolika davanja. Jesi li ubacio postotak za deprecijaciju za 15 godina? Jel taj auto euro3?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cetrdeset pet tisuca??

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ne vjerujem da su tolika davanja. Jesi li ubacio postotak za deprecijaciju za 15 godina? Jel taj auto euro3?

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Auto je Euro 3 norma.

Moja greška nije 45000kn nego 35000kn.  Svejedno previše...

Edited by backpacker
Link to comment
Share on other sites

kupi taj u Hr, a ovog dovezi za dijelove, onda nemaš davanja

Link to comment
Share on other sites

kupi taj u Hr, a ovog dovezi za dijelove, onda nemaš davanja

Ovaj u Hr u oglasu je dizelaš 2.2dci...

 

Nema ih u Hr sa tim motorom

Edited by backpacker
Link to comment
Share on other sites

Da, to je nezgodno. 

Probaj razmišljati ovako, ako ti je lakše... Auto će te koštati 35 tkn, polovni u Hr bi te koštao skoro isto, a u lošijem je stanju i nema motor koji tebi odgovara

Link to comment
Share on other sites

Istina ali zasto nahraniti drzavu sa 35000kn. Ja nebi iz principa.

Radije bi kupio taj 2.2 ili bilo koji jeftini pa dovezao ovog, sve prebacio i napravio atest

Link to comment
Share on other sites

Da, to je nezgodno. 

Probaj razmišljati ovako, ako ti je lakše... Auto će te koštati 35 tkn, polovni u Hr bi te koštao skoro isto, a u lošijem je stanju i nema motor koji tebi odgovara

Slažem se sa tobom.

Ali na tih 35000kn ide 5% poreza još(kupljen od privatne osobe) , 3000-4000kn za dovoz auta(gorivo,zoll tablice) i oko 3000kn za registraciju.

Na kraju bi me taj auto izašao 6000-7000 Eura. Što mi je puno previše za 15god stari auto.

 

 

Edited by backpacker
Link to comment
Share on other sites

a *ebi ga onda, ja sam mislio da te ukupno dođe 35 tkn. Možda da si ga uvezao prije Nove godine, a sada ga možeš zaboraviti. Dali bi rodbina kao povratnik imala kakvu olakšicu? Pa ga tek onda ''proda'' tebi?

Link to comment
Share on other sites

Istina ali zasto nahraniti drzavu sa 35000kn. Ja nebi iz principa.

Radije bi kupio taj 2.2 ili bilo koji jeftini pa dovezao ovog, sve prebacio i napravio atest

Neću ni ja, od "poklona" ti moraš državi dati 40000kn za 15god stari auto.

Link to comment
Share on other sites

Backpaker,

Tko ti je radio izračun ?

Rađen je po ovom novom kalkulatoru izračuna od 2017-te. Na forum.hr kažu oni koji su uvozili da je otprilike točan.

http://uvozauta.com/

Edited by backpacker
Link to comment
Share on other sites

Jel ima parametar trenutna vrijednos auta ?

Na temelju čega računa ON dio poreza ?

Link to comment
Share on other sites

Jel ima parametar trenutna vrijednos auta ?

Na temelju čega računa ON dio poreza ?

Vjerojatno zato što spada u šestu skupinu, emisija iznad 200 Co2..

Točnije 266g/km .  Neznam,nisam siguran

Edited by backpacker
Link to comment
Share on other sites

odi kod nekog uvoznika sto uvozi u automobile i pitaj ga. oni imaju neke ... metode

Link to comment
Share on other sites

odi kod nekog uvoznika sto uvozi u automobile i pitaj ga. oni imaju neke ... metode

Morat ću se negdje još dobro raspitati.

 

Ja se ponadao za super auto za malo novaca. Čisto za gušt po ljeti..

(Računao da me ne može izaći više od 2000 Eura za sva davanja sa registracijom kad ono "malo morgen" u Hrvatskoj može i više nego duplo više)

Edited by backpacker
Link to comment
Share on other sites

Cek malo...kaj se auto sa euro 3 normom moze uvesti?

Dakle auto ti se procjenjuje na osnovu starosti,opreme i kilometraze...i kad ti carina lupi vrijednost auta na to racunaj porez za co2

Link to comment
Share on other sites

Moze uvest i euro 2 od ljeta 2016. Procjena tog auta bude 7000kn ako ima dosta km. Medjutim taj co2 razred je problem. Ako se budes detaljnije raspitivao, pliz javi tu u temi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.