Jump to content

Nove felge i njihov ET


marttin

Recommended Posts

Pozdrav,

imam pitanje. Za Clia 3 TCe (74kw), kupujem 17 colne felge (RCDesign RC17 CSS). On u svojoj knjizi ima propisan ET43. Ja ove felge mogu kupiti u varijanti ET35 ili 45. Na koju varijantu da idem? Da li 35 bolje izgleda s obzirom da malo više "izlaze" ili bi to bilo previše?

No, problem je što nije razlika samo 8 mm zbog felge nego je i guma šira pa se razlika povećava. Trenutna guma koju imam je doduše zimska 185, ljetna je bila 195 original, a idem sada na 205.

Ovo su rezultati proračuna sa novim felgama:

ET35 - "The edge of the new tyre will be 2mm closer to the inside of the wheel well and suspension components, and 18mm further out from the edge of the bodywork."
ET45 - "The edge of the new tyre will be 12mm closer to the inside of the wheel well and suspension components, and 8mm further out from the edge of the bodywork."

Pitanje je dodatno, da li bi (osim izgleda) smetalo što su u jednoj varijanti felga i guma 18mm više van, ili što su u drugoj varijanti 12mm više unutra?

Zahvaljujem unaprijed na odgovoru i pomoći.

Edited by marttin
Link to comment
Share on other sites

Našao sam sve informacije na netu. Prema njegovim propisima je dopustivo ET 30-50, gume od 165-205/40-65 i 15-17".
1.8 cm na van je bolja varijanta jer sada ima ionako preuvučene kotače, a bolje je nego varijanta uvlačenja unutra dodatnih 1.2 cm.

Edited by marttin
Link to comment
Share on other sites

Bolje po meni da ti viri vani nego 18mm unutra. Onda češ još trebati i distance od 20mm a pretpostavljam ta Rock felga je i ovako teška i još 17 i još distance auto i neće baš letit onda :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ET35 ide bez problema, ništa mu neće biti

Imao sam felge et35 i još distance od 20mm i onda je tek taman i još uvijek ne vire kotači van xD

Link to comment
Share on other sites

ET35 ide bez problema, ništa mu neće biti

Imao sam felge et35 i još distance od 20mm i onda je tek taman i još uvijek ne vire kotači van xD

Pošto nije naveo nigdje u temi širinu felge - bezpredmetno je pričati o offsetu i hoce li biti previse van ili nece...hoce strugati ili ne itd itd.

7x17 ET35 i 7.5x17 ET35 i 8x17 ET35 nije isto...a mi ne znamo koje on felge ima.

Link to comment
Share on other sites

Gume sirine 205 nisu homologirane za clio 1.2 TCe. Takodje, ako je obicna izvedba prednjih blatobrana, maksimalna sirina gume je 185. Ako je originalno dosao s 195/50 R16, onda imas prosirene blatobrane.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam uske blatobrane, gume 195/50 R16 i felge OZ Superleggera 7x16 ET 37 i naprijed su taman fino unutar blatobrana, iza ima mjesta i za distancer. Kasnije, ako treba, postaviti ću sliku da se vidi kako to stoji.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene su široki blatobrani i zimski set  7.5J felge ET35 + distance od 20mm i kotači ne vire van nit išta struže.

Ljetni set 195/50/16 originalne Canasta ET42 ili 43 ak se dobro sjećam i distance 20mm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dakle ovako, stavljene su 17" felge 7.5J i ET35, sa gumama 205/45. Kotači su na rubu blatobrana, međutim na tehničkom je dimenzija guma normalno upisana u prometnu. Udobnost auta nije gotovo nimalo narušena (začuđujuće), kao što se uopće ni ne razlikuje akceleracija u odnosu na 15".

Link to comment
Share on other sites

Postavljati isto pitanje na 2 mjesta nije mudro.

Zato sam obrisao ostatak posta.

Link to comment
Share on other sites

17" felge...205/45...na tehničkom je dimenzija guma normalno upisana u prometnu

Jel ima razlike kod limita za upis u prometnu veličine felge i guma između TCe i dci Clio III? Meni nisu "smjeli" upisati 17'' jer je nije bilo na popisu...

Link to comment
Share on other sites

Da, dimenzija gume mora biti navedena u njihovom popisu. Meni je prvo rekao da neće to ići na Clia, ali onda kad je vidio da je tce i upisao broj šasije je vidio da ide do 17. Uvijek možeš napraviti atest vozila (nekih 300kn) pa ti ih odobre ako sve štima, bitno je samo da se dimenzija cijelog kotača (felga+guma) ne razlikuje više od 3% od propisanih.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.