Jump to content

Trokiranje iznad 3000 okretaja


Vladek

Recommended Posts

Zadnja 3 dana mi se javlja da iznad 3000 okretaja počne trokirati. Ispod toga radi normalno. Ujutro upali bez problema. Kada idem doma s posla (vani je toplije nego ujutro) mi se već 2 puta desilo da prvih 5 sec. radi nemirno, a nakon toga sve OK. Prije nekih 7 dana sam primjetio da imam povišene okretaje na leru (oko 900 okretaja, dok je zagrijan), ali to je bilo samo jednom.

Auto ima cca. 130 000 km.

Motorić ler gasa zreo za promjenu?

Link to comment
Share on other sites

valjalo bi ocistit klapnu, promjenit svjecice a mozda i bobina zeza.

Link to comment
Share on other sites

Svječice promijenjene prije 20 000 km, bonbine su orginal ali sam kablove mijenjal prije par godina, metnuti novi (Beru)...
Zadnji put j eprobio samo jedan kabl, a ostavio sam ove koji su bili dobri . Probat ću mijenjati jedan po jedan pa da vidim je li do toga. Svjećice nisu skupe, pa ću i njih uzeti. ako nije do njih neka čekaju zamjenu...

Link to comment
Share on other sites

Ja svjecice mjenjam kak i ulje i filtere, svakih 10 tkm, ja sam isto mjenjal kablove al ipak je na kraju bobina bila kriva

Link to comment
Share on other sites

Meni je tako bilo kada mi je kabel probio na jednoj svječici.

Ona svjećica koja probija će biti puno toplija od ostalih koje ne probijaju.

Link to comment
Share on other sites

Nakon sto sam natocio novi tank plina i raspuhao auto na autoputu vozeci na benzin, sve sad radi dobro. ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.