Jump to content

Megane Grandtour 1.2 tce 130ks potrošnja?


zgr4b

Recommended Posts

Pozdrav svima

 

Kao što sam napisao kod predstavljanja, razmišljam kupiti novi auto. U užem krugu je auto iz naslova. 

Zanimaju me iskustva vlasnika sa ovim motorom. Koja je realna potrošnja po gradu?

Trenutno vozim Ford Focus 1.0 Ecoboost sa 100ks, karavan. Njemu je deklarirano 6 litara gradske, ali to je jako daleko od stvarne potrošnje, popije i 10 litara... 

Zato me sada zanimaju vaša iskustva i realne brojke

Link to comment
Share on other sites

Ako mislis auto minjat samo zbog potrosnje, mislim da ces dobit isto ili slicno... svi lazu, testovi su u kontroliranim uvjetima, a pojedine afere dokazuju da se u testnim uvjetima auti dodatno optimiziraju iskljucivo za potrosnju. 

davnih dana ima si aute s karburatorom koji su uredno otvorenom cestom isli s 5-6l, a grad 10-11l. 30 godina kasnije, i nismo se makli s mista, osim sto se laze u znatno vecem postotku. 

konkretno, meni 1.5dci s deklariranih 3,9l po gradu, kombinirano trosi 6.6l dizel class-a. 

o raznoraznim dodatnim mjestima gdje ce svi ti motori i auti zakazat da ne pricamo. Tesko da se moze govorit o napretku. 

Link to comment
Share on other sites

Megan rs sa 250+ ks u tvojim uvjetima bi trosio manje od te fieste ?.

Vozim 2.0t sa 200kw i po zg mi je prosjek 10l, na otvorenoj ode na 7 za kruzanje.

I iduci auto da uzimam opet ce biti benzinac turbak 200kw+. Barem se vozis za tu potrosnju, naspram corsi 1.2 90ks koje su na 10 11l grada :/ , i ostale masine tipa megane 1.6 16v 110ks koji je na 8-12l .

A ni dizel sa 200kw motorom nece nesto manje trositi. Sluzbeni auti su nam na 9 10l nafte...pa eto :) , vozis jace tocis isto ...

 

Link to comment
Share on other sites

Ako mislis auto minjat samo zbog potrosnje, mislim da ces dobit isto ili slicno... svi lazu, testovi su u kontroliranim uvjetima, a pojedine afere dokazuju da se u testnim uvjetima auti dodatno optimiziraju iskljucivo za potrosnju. 

davnih dana ima si aute s karburatorom koji su uredno otvorenom cestom isli s 5-6l, a grad 10-11l. 30 godina kasnije, i nismo se makli s mista, osim sto se laze u znatno vecem postotku. 

konkretno, meni 1.5dci s deklariranih 3,9l po gradu, kombinirano trosi 6.6l dizel class-a. 

o raznoraznim dodatnim mjestima gdje ce svi ti motori i auti zakazat da ne pricamo. Tesko da se moze govorit o napretku. 

Potrošnja mi nije jedini razlog zamjene auta. Forda sam uzeo u nadi da će mi trajati barem 10 godina. Ali nekako postajem skeptičan prema motoru sa 1000 kubika i 3 cilindra na autu od 1400kg. Da je Fiesta u pitanju ne bih se previše zamarao... 

Znam da svi lažu za potrošnju, to je na žalost normalno. Zanimalo me da li možda Renault laže manje nego Ford :) 

Imao sam priliku voziti Škodu Fabiu Karavan 1.2 TSI, koristio sam je 5 godina kao službeni auto. Ono što me oduševilo kod nje je bila potrošnja koja nije puno odstupala od deklarirane, a nije da sam ju štedio u vožnji ;)

Na žalost, Škoda nema u ponudi karavan sa dosta velikim bunkerom i ravnim podom za te novce koje mogu potrošiti (Fabia, Rapid). Octavia i Superb su mi daleko preskupi. 

Megan rs sa 250+ ks u tvojim uvjetima bi trosio manje od te fieste ?.

Vozim 2.0t sa 200kw i po zg mi je prosjek 10l, na otvorenoj ode na 7 za kruzanje.

I iduci auto da uzimam opet ce biti benzinac turbak 200kw+. Barem se vozis za tu potrosnju, naspram corsi 1.2 90ks koje su na 10 11l grada :/ , i ostale masine tipa megane 1.6 16v 110ks koji je na 8-12l .

A ni dizel sa 200kw motorom nece nesto manje trositi. Sluzbeni auti su nam na 9 10l nafte...pa eto :) , vozis jace tocis isto ...

 

Nije Fiesta nego Focus karavan, ipak malo veći i teži auto :)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko ti to pomaze, al ja imam 1.4 tce 130ks i trosi mi oko 8,5l. Voznja 60:40 grad otvorena i vecinom krace relacije. Na otvorenoj trosi 6-7l, a u gradu hoce i 10. I isto ne bih vise slabiji od tog nikad, bar se vozis ko covjek.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko ti to pomaze, al ja imam 1.4 tce 130ks i trosi mi oko 8,5l. Voznja 60:40 grad otvorena i vecinom krace relacije. Na otvorenoj trosi 6-7l, a u gradu hoce i 10. I isto ne bih vise slabiji od tog nikad, bar se vozis ko covjek.

Pomaže mi. Gledam specifikacije za tvoj motor i ne odskače baš puno od onoga što su napisali, a to mi je bitno. Ako je ovaj 1.2 barem blizu onoga što je navedeno (neka bude i 1 litra više) ja sam zadovoljan :)

Inače, nemam zamjerki na ovaj Fordov motor, jako dobro odrađuje svoj posao, ali kao što sam napisao, ne znam do kada će raditi bez problema... možda se brinem bezveze.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prezadovoljan s ovim, 93tkm ni jedan kvar, servisi svakih 15tkm (nikako 30 kako pise u planju odrzavanja), toci i vozi. 

Link to comment
Share on other sites

Inače, nemam zamjerki na ovaj Fordov motor, jako dobro odrađuje svoj posao, ali kao što sam napisao, ne znam do kada će raditi bez problema... možda se brinem bezveze.

Brineš bez veze, ti ecoboost motori su od početka prelazili preko 250 000km bez ikakvih problema (barem što se tiče motora, bilo je ono s**nje sa leptirom gasa u prvoj godini pa su to sredili).

Dobar motor, a eto kolega na drugom forumu sa 125ks inačicom ima prosjek oko 6-7L po Zagrebu na točenju.

Link to comment
Share on other sites

Brineš bez veze, ti ecoboost motori su od početka prelazili preko 250 000km bez ikakvih problema (barem što se tiče motora, bilo je ono s**nje sa leptirom gasa u prvoj godini pa su to sredili).

Dobar motor, a eto kolega na drugom forumu sa 125ks inačicom ima prosjek oko 6-7L po Zagrebu na točenju.

E to je potrošnja s kojom bih bio zadovoljan! Hvala na info

Razmišljao sam i o tome da mijenjam trenutni auto za verziju od 125ks

Vidjeti ću još, stalno imam neke druge ideje, kaže mi žena kriza srednjih godina :)  

Link to comment
Share on other sites

100 i 125ks verzije su iste ako se ne varam, softverski je drugačiji. Imaš tešku nogu na gasu :p ili kad kažeš gradska vožnja nije vožnja nego stajanje u gužvi :)

Kolika ti je potrošnja u gradu, neki prosjek te otvorena cesta ? Na točenju, pusti BC što kaže :)

Link to comment
Share on other sites

Glupo je navoditi podatke o potrošnji službenih auta kad ih nitko ne štedi .

Uglavnom, imam dva auta s prikazivačem potrošnje goriva i nema tu puno odstupanja, manje više je točno, a  uvijek postoji i test punog spremnika .

Istina je da jači motor bolje prolazi s potrošnjom u kruzing vožnji, a s oštrom vožnjom će ti  i smart trošiti 10- 15 l/100 km .

Link to comment
Share on other sites

100 i 125ks verzije su iste ako se ne varam, softverski je drugačiji. Imaš tešku nogu na gasu :p ili kad kažeš gradska vožnja nije vožnja nego stajanje u gužvi :)

Kolika ti je potrošnja u gradu, neki prosjek te otvorena cesta ? Na točenju, pusti BC što kaže :)

Razlika je u softveru i 125ks ima 6 brzina, a 100ks ima 5

Znam da mi je teška noga na gasu, inače ga nije gušt voziti. Ali i kada se baš trudim voziti penzionerski nije neka velika razlika.

Jednom sam imao cijeli rezervoar gradske vožnje i to je bilo preko 10 litara. Na otvorenoj sam dobio nekih 6. Na BC se uopće ne obazirem, uvijek tankam puni rezervoar i tako kontroliram potrošnju

Glupo je navoditi podatke o potrošnji službenih auta kad ih nitko ne štedi .

Uglavnom, imam dva auta s prikazivačem potrošnje goriva i nema tu puno odstupanja, manje više je točno, a  uvijek postoji i test punog spremnika .

Istina je da jači motor bolje prolazi s potrošnjom u kruzing vožnji, a s oštrom vožnjom će ti  i smart trošiti 10- 15 l/100 km .

Ja sam naveo podatke službenog auta baš zbog toga jer ga nisam ni malo štedio, a potrošnja je ipak bila tu negdje kako stoji u specifikacijama

Kada god sam provjeravao stanje po kompjuteru i realno stanje nakon punog spremnika razlika je bila da kompjuter prikazuje manje, barem za litru

Da mi je vožnja toliko oštra ne bih se ni sam čudio potrošnji, tu i tamo ga malo stisnem, ali ne pretjerujem. Ipak mi je to obiteljski auto u kojem vozim malo dijete

Link to comment
Share on other sites

Postoji još možda stvar da će netko drugi s tvojim autom imat manju potrošnju. Turbaci se voze ko dizeli, na niskim okretajima. Meni je clio 3 1.2 tce u zagrebačkoj špici trošio 7,5 litara.

Link to comment
Share on other sites

Ček a kaj nisu svi najavili da je kraj downsizingu s tim smješnim nabrijanim mlincima a i dalje se prodaju? Ko tu koga? Mislim neka je to pouzdano i kakvo god al mene 1000ccm 3 cilindra i 100+ konja odbija na kilometre. Nekak više vjerujem u motore sa više kubika i 4 cyl bez obzira na konje. Di su nestali 1.4 i 1.6 motori iz ponude?

Link to comment
Share on other sites

Postoji još možda stvar da će netko drugi s tvojim autom imat manju potrošnju. Turbaci se voze ko dizeli, na niskim okretajima. Meni je clio 3 1.2 tce u zagrebačkoj špici trošio 7,5 litara.

Da, sve ovisi o stilu vožnje

Ček a kaj nisu svi najavili da je kraj downsizingu s tim smješnim nabrijanim mlincima a i dalje se prodaju? Ko tu koga? Mislim neka je to pouzdano i kakvo god al mene 1000ccm 3 cilindra i 100+ konja odbija na kilometre. Nekak više vjerujem u motore sa više kubika i 4 cyl bez obzira na konje. Di su nestali 1.4 i 1.6 motori iz ponude?

To i mene zanima, zašto nema barem 1.4 motor

Link to comment
Share on other sites

Na koji misliš ? Ecooboost općenito ili ovaj od 100ks sa 5 stupanjskim mjenjačem ? Ecoboost sa 125ks i 6 brzina nije sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Nešto mi ne štima sa quotanjem...

Branimire, hvala na informaciji. Bio sam na probnoj vožnji i sam se uvjerio da voli popiti, u nekim situacijama i više od mog Focusa

Definitivno odustajem od Meganea, ne samo zbog potrošnje. Je da je natrpan opremom za razliku od Focusa, ali to mu je jedini plus. Ima manje prostora i preglednosti, posebno iza. Osječaj u vožnji mi je puno bolji u Focusu, možda zbog sportskog ovjesa

Link to comment
Share on other sites

Pa koliko trosi? Nije valjda preko 8l?

Kada sam sjeo u testni prosječna potrošnja na kompjuteru je bila 10.4

To ne mora ništa značiti, možda ga je samo netko tko ga je vozio prije mene vozio divljački :)

Ali ono što sam ja odvozio mi je pokazalo da u nekim situacijama troši kao moj, a nekim situacijama i više. Znači više od 8 litara.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim onda neki napredak u odnosu na 1.4 tce. Evo meni trenutno stoji na boardu 8.2l s time da cak i pokazuje visu potrosnju par dcl.

Link to comment
Share on other sites

I ja kad sam prije 8 godina sjeo u testni Clio TCE pisalo je 8.5, pa me to nije preplašilo, jer ipak se radi o testnom autu. Moj ne troši ni blizu toliko...

Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam isao na test meganea pisalo 14,3 ako se dobro sjecam. Govorim o 1.4 tce ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.