Jump to content

Clio 1. 2 iz 2002 na 195*50*15


lorivoja

Recommended Posts

Ima li netko normalno upisano ovu dimenziju guma? Trenutno samo 14 cola i znam da inače ide dimenzija 185*55 u 15 cola ali imam felge i 2 nove gume ali 195*50 pa mi je najjednostavnije stavit još 2 nove u toj dimenziji. Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Imam ja na Cliu 1.4 (2001. godina), ali to je upisano daaavno. Ne znam kakva je danas situacija s tim.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imam upisanu tu dimenziju na Cliu 1.2 16V iz 2003. (upisano prošle godine). Potreban je atest koji se plaća 300kn otprilike (+troškovi upisa dimenzije guma, nešto sitno, možda 40ak kn ili besplatno ako upisuješ kada ideš na redovni tehnički pregled s autom).  

Za atest moraš imati felge s certifikatom, odnosno podatcima o max.dopuštenoj nosivosti, ET, širina, promjer rupa Itd. Moraju na sebi imati homologacijski broj (najčešće ispred piše KBA xxxxxxx..).  Moje nisu  imale jer su prestare, tako da sam na atest išao s čeličnim felgama 15" od Megane ll (nije potreban nikakav papir niti dokaz o homologaciji jer su original Renault, jedini uvjet je da se sa njih mogu pročitati sve oznake tj.da nisu hrđave)  i kasnije prebacio gume na svoje alu felge (vrijedi ti atest za bilo koju felgu kasnije jer se upisuje samo dimenzija guma). Također moraš voditi računa o indeksu brzine za gume.   

Proces traje oko 2 tjedna jer se čeka odobrenje CVH.

Nadam se da sam pomogao, ako te još nešto zanima, pitaj slobodno ?

Link to comment
Share on other sites

Hm... Nisam baš mislio na atest. A 185*55*15 isto tako? Budući da je ta dimenzija u originalu išla na clio. A felge nisu original renault (alessio) tak da papire od njih nemam.

Link to comment
Share on other sites

Imam upisanu tu dimenziju na Cliu 1.2 16V iz 2003. (upisano prošle godine). Potreban je atest koji se plaća 300kn otprilike (+troškovi upisa dimenzije guma, nešto sitno, možda 40ak kn ili besplatno ako upisuješ kada ideš na redovni tehnički pregled s autom).  

Za atest moraš imati felge s certifikatom, odnosno podatcima o max.dopuštenoj nosivosti, ET, širina, promjer rupa Itd. Moraju na sebi imati homologacijski broj (najčešće ispred piše KBA xxxxxxx..).  Moje nisu  imale jer su prestare, tako da sam na atest išao s čeličnim felgama 15" od Megane ll (nije potreban nikakav papir niti dokaz o homologaciji jer su original Renault, jedini uvjet je da se sa njih mogu pročitati sve oznake tj.da nisu hrđave)  i kasnije prebacio gume na svoje alu felge (vrijedi ti atest za bilo koju felgu kasnije jer se upisuje samo dimenzija guma). Također moraš voditi računa o indeksu brzine za gume.   

Proces traje oko 2 tjedna jer se čeka odobrenje CVH.

Nadam se da sam pomogao, ako te još nešto zanima, pitaj slobodno ?

Trebao si otici jos negdje drugdje pitati.

4 dimenzije, 195/45/16,  195/50/15, 185/55/15, i neka 14" neznam dimenziju. Ugl te 4 dimenzije se moraju upisati bez atesta, jer te 4 dimenzije otvara u njihovom programu za clia, i u autodati i svugdje.

Tako je bar bilo za 1.5dci.

Za bilo koju drugu dimenziju moras raditi atest, al ove predvidene dimenzije nema logike nikakve da se radi atest.

Link to comment
Share on other sites

Evo info sa tehničkog: može se upisati bez atesta. Besplatno na tehničkom, 100 kn vanredno. Sretniji ja nego žena iako je za njen auto 537ac22d81b660219157debc532c1f0d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Trebao si otici jos negdje drugdje pitati.

4 dimenzije, 195/45/16,  195/50/15, 185/55/15, i neka 14" neznam dimenziju. Ugl te 4 dimenzije se moraju upisati bez atesta, jer te 4 dimenzije otvara u njihovom programu za clia, i u autodati i svugdje.

Tako je bar bilo za 1.5dci.

Za bilo koju drugu dimenziju moras raditi atest, al ove predvidene dimenzije nema logike nikakve da se radi atest.

Pitao sam na 2 mjesta, npr u Petrinji gdje i rade ateste. Nije bila navedena ta dimenzija u računalu. Uvjeravao sam ih da može prema knjižici Renaultovoj (od Sporta) pa su mi rekli da ne vrijedi to jer se gleda po motoru, što ni meni nema logike, karoserije su 99% iste, a to što će se možda motor više patit, ne bi trebao biti njihov problem. Na kraju mogu reć da i nema neke značajne razlike.

Meni je čovjek u STP ispisao sve dimenzije iz računala na papir, čak i neke 13". Još mi je računao odstupanje u promjeru kotača, kao da upisujem 19". 

Očito nije sve definirano zakonski ili ga ne provode svi na isti način. 

 

Evo info sa tehničkog: može se upisati bez atesta. Besplatno na tehničkom, 100 kn vanredno. Sretniji ja nego žena iako je za njen auto 537ac22d81b660219157debc532c1f0d.jpg

Ili ti imaš puno sreće ili ja nemam nikako Haha. 

Edited by grgaph2
Link to comment
Share on other sites

Možda se podrazumjeva 100 kn ispod pulta za "uslugu". Općeniti, mislim da više za... avaju u manjim mjestima nego u gradovima.

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo sa 1.2 8v je da se 195-50-15 ne može upisati redovnim putem jer po tipu motora im to sustav ne izbacuje. Zato sad imam u knjižici i tu i 185-55-15 i 195-45-16 :D

Link to comment
Share on other sites

Možda se podrazumjeva 100 kn ispod pulta za "uslugu". Općeniti, mislim da više za... avaju u manjim mjestima nego u gradovima.

moguće,  meni je poznanik to provjeravao pa ne vjerujem da bi rekao da se ne može upisati ako stvarno nije tako.. ?

Moje iskustvo sa 1.2 8v je da se 195-50-15 ne može upisati redovnim putem jer po tipu motora im to sustav ne izbacuje. Zato sad imam u knjižici i tu i 185-55-15 i 195-45-16 :D

e tako su i meni rekli isto.  :D 

Link to comment
Share on other sites

Meni su isto rekli da nemoze, onda sam im rekao da sam siguran da moze 100% i da neka zovu cvh u goricu. I kad su nazvali ovi iz gorice potvrdili su moju pricu i upisali dimenzije.

Link to comment
Share on other sites

Dopuštene dimezije za Clia:

- 175/65 R14,

- 185/55 R15,

- 195/50 R15 i

- 195/45 R16.

Upisuju se bez atesta. Provjereno nedavno na tehničkom pregledu u Velikoj Gorici. Za thaliu ((ne)opravdano) vrijede neka druga pravila, ali to je druga priča.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.