Jump to content

Veliki servis SCENIC


hood034

Recommended Posts

Poštovani,

    kupio sam vozilo iz uvoza Renault Scenic 1.5 dCi (12/2012) sa 103 500 km (servisna knjižica je uredna, vozilo je pregledano u Štarkelju prije kupnje, te su rekli da je u odličnom stanju), te bih htio obaviti veliki servis (zupčasti remen, rolice, špraner, vodenu pumpu....). 

    Sad, obavio bih taj prvi servis u nekom od ovlaštenih servisa, pa ako netko ima kakav za preporuku, bio bi zahvalan (područje ZG, KA), te bih volio znati otprilike koliko bi  koštao veliki servis u ovlaštenom za navedeno vozilo...Hvala unaprijed.. LP

Edited by hood034
Link to comment
Share on other sites

Zasto ovlasteni? Imas para na bacanje? Evo ti za usporedbu samo...zvao sam u Zak za servis ulja i filtera bez filtera goriva i bubnuli su mi cijenu od 1200 kn sa zamjenskim dijelovima (Motrio)...ja lijepo otisao u Neostar i sve to odradio za 650 kn (Castrol ulje po specifikaciji) dobijes godinu dana garancije i zig u knjizicu...ne budi lud i ne pretplacuj samo zato sto na servisu pise Renault.

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka isto ide za ZAK. Ljudi su profesionalni, pristojni i odrade sve što je dogovoreno. Kad su meni mijenjali ulje, sve filtere i kočionu tekućinu, ceh je bio nešto manji od 1.600 kn. S tim da je od toga na rad otpalo mislim oko 250 kuna. Pritom su me pitali koje dijelove želim original, a koje zamjenske. Ja sam uzeo sve original osim filtera zraka motora.

Link to comment
Share on other sites

Zasto ovlasteni? Imas para na bacanje? Evo ti za usporedbu samo...zvao sam u Zak za servis ulja i filtera bez filtera goriva i bubnuli su mi cijenu od 1200 kn sa zamjenskim dijelovima (Motrio)...ja lijepo otisao u Neostar i sve to odradio za 650 kn (Castrol ulje po specifikaciji) dobijes godinu dana garancije i zig u knjizicu...ne budi lud i ne pretplacuj samo zato sto na servisu pise Renault.

Pa nije baš da sam sa lovom na Ti :), ali budem otišao do Neostara, pa ako je skoro duplo jeftinije od ovlaštenog, a opet dobiješ garanciju i žig, to je super ponuda...Hvala

Link to comment
Share on other sites

Pa nije baš da sam sa lovom na Ti [emoji4], ali budem otišao do Neostara, pa ako je skoro duplo jeftinije od ovlaštenog, a opet dobiješ garanciju i žig, to je super ponuda...Hvala

Iako ja sad ispadam da ih reklamiram ja ti samo kazem realno kako je...ne vidim svrhu preplacivati nekakvo ulje ili nekakve filtere...a o ljubaznosti...hah ako je to jedinapreporuka onda ga hebi.

Uglavnom ako ides u Neostar i auto ti ima dpf filter trazi da ti nabave Castrol sa tom specifikacijom...ja sam cekao 10-tak dana dok ulje stigne iz Njemacke.

Link to comment
Share on other sites

napravio sam veliki servis, za isti auto, i koštalo me oko 3000 Kn, 

sve to u Švaljkovcu, kod Roses Outlet-a, Auto centar Mužar!

odlični su, dogovor za dolazak, uslužni i brzi... svaka pohvala...

ps- nije reklama!

u Zagrebu bi koštalo oko 5000 Kn u neovlaštenom, a u ovlaštenom oko 6000 Kn!

Edited by ofca22
Link to comment
Share on other sites

pošto si sve mijenjao za 3000kn, odnosno 6000 kn u ovlaštenom? sigurno ne samo zupčasti remen, rolice, špraner, vodenu pumpu itd jer to nigdje ne košta 6000kn..

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na savjetima...Odluka je pala na Neostar, pa kud puklo da puklo :)

 

                    LP

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

pozdrav, 

pred godinu sam kupio novog scenica 3, 1.5dci, na 5000 km je napravljen kontrolni servis, sad imam cca 17000 i moram na servis iduci mjesec. 

zanima me koliko kosta cca taj servis i sto se sve radi na njemu? 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pa nije baš da sam sa lovom na Ti :), ali budem otišao do Neostara, pa ako je skoro duplo jeftinije od ovlaštenog, a opet dobiješ garanciju i žig, to je super ponuda...Hvala

Dobiješ garanaciju ikoja ti ne vrijedi i žig da ti ispuni servisnu knjižicu , koja u slučaju bili kakve reklamacije na vozilu bilo da se radi i o koroziji - ne vrijedi! 

Good luck! 

P.S: Nazovi u ZAK i ponovno pitaj jer sigurno obian servis ulje+fiter te f.kabine ne košta  1200kn. 

 

 

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.