Jump to content

Clio 3 1.5 dci održavanje.


marijan82

Recommended Posts

Pozz. naletio sam na relativno povvljnog clia 2009 koji ima 200 tkm. pa me zanima jel to puno za njega? kakve veće investicije mogu očekivati (veliki servis i zamašnjak su zamjenjeni) Koliko košta redovni servis i koje su im mane?

Link to comment
Share on other sites

Zamasnjak, a korpa,lamela i potisni ?

Ja vozim Meg, trenutno smo na 150 000, samo toci i vozi

Potrosnja sad na 5000 km mi je 6.2L(pola gradske, pola otvorene ceste)

Mali servis te košta u pravilu ko i kod svakog auta (ulje+ filteri+ mehanicar) cca 500- 600 kn? (Ovisno o mjestu stanovanja)

Pogledaj da ne slini oko turbine, da ne trosi ulje i mislim da ti je u globalu to to.

Link to comment
Share on other sites

Meni je od nepredviđenih kvarova na 135tkm procuril cilindar kvačila, pa sam odmah promijenio cijeli set kvačila. Sve skupa s radom je bilo oko 1600kn.

Link to comment
Share on other sites

A koliko kosta veliki servis... to odma moram napraviti radi svoje sigurnosti.

Link to comment
Share on other sites

Ovisno od servisa do servisa i dijelova, mislim da je mene došlo 2700kn +/- 300 kn (ulje, filteri, set zupčastog, vodena pumpa)...  Ako treba vanjski remen onda još remen+natezač je oko 600kn+ zamjena.
U ovlaštenom nešto više....



 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Preporučuje li se zatvaranje EGR ventila za dci 63kW? Trenutno ima nešto više od 170000km. Mislim da bih ga trebao čistiti (jer dimi pri punom gasu fino :)) pa me zanima što se postiže eventualnim zatvaranjem/isključivanjem istog? Mijenja li to što na ispušnim plinovima na eko-testu?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

molija bi nekog da mi reće di se štela ručna kočnica...lijevi vata prije desnog

godište 2008

Link to comment
Share on other sites

molija bi nekog da mi reće di se štela ručna kočnica...lijevi vata prije desnog

godište 2008

zar nitko nezna?????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ima te li za preporučit kojeg meštra na području splt-kaštela-trogir za prominit letvu volana

Link to comment
Share on other sites

Preporučuje li se zatvaranje EGR ventila za dci 63kW? Trenutno ima nešto više od 170000km. Mislim da bih ga trebao čistiti (jer dimi pri punom gasu fino :)) pa me zanima što se postiže eventualnim zatvaranjem/isključivanjem istog? Mijenja li to što na ispušnim plinovima na eko-testu?

Preporučuje se servisiranje EGR ventila ako je potrebno sve drugo se ne zove redovno i pravilno održavanje a to bi trebalo biti prioritet kod vozila.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Trebalo bi mi staklo i retrovizor(električni) šoferske strane za clio 3 grandtour 2008 godište.

Dali ima netko polovno i kolika bi bila cijena.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.