Jump to content

ENC na vjetrobranskom staklu


olympya

Recommended Posts

Neki dan sam zaljepio enc uredaj ispod retrovizora u laguni. Ni za zivu glavu nije htio otvarati rampu , otisao sam na mjesto prodaje i kazem da mi novi uredaj nigdje ne otvara. Pa me zenska pitala koji auto vozim, kad sam joj rekao da je Renault rekla je da je to jako cesti problem na renolim i pezolima... Rekla mi je da ga stavim na one točkice ispod samo stakla. I tako otvara bez problema.

E sad moje pitanje je kako da odljepim onu glupu plastikicu sa stakla i dali je problem ako ga zaljepim na te tockice? Neznam dali bi poremetilo rad brisaca ili cemu vec sluze

Link to comment
Share on other sites

Neki dan sam zaljepio enc uredaj ispod retrovizora u laguni. Ni za zivu glavu nije htio otvarati rampu , otisao sam na mjesto prodaje i kazem da mi novi uredaj nigdje ne otvara. Pa me zenska pitala koji auto vozim, kad sam joj rekao da je Renault rekla je da je to jako cesti problem na renolim i pezolima... Rekla mi je da ga stavim na one točkice ispod samo stakla. I tako otvara bez problema.

E sad moje pitanje je kako da odljepim onu glupu plastikicu sa stakla i dali je problem ako ga zaljepim na te tockice? Neznam dali bi poremetilo rad brisaca ili cemu vec sluze

To je zbog one atermičke folije, stavi ga pokraj retrovizora.

Link to comment
Share on other sites

Točkice i služe tome da rade uređaji koji koriste infracrveno područje. Drugu namjenu nema osim da se zalijepi neki ENC.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ja sam nosač enc-a zalijepio desno od retrovizora, naravno na područje s točkicama jer jedino na tom mjestu nema metalnog filma s vanjske strane, koji inače blokira signal sa predajnika na naplatnoj postaji. Inače prakticiram da skinem ENC sa stakla kada ga ne koristim neko vrijeme (vrlo ga rijetko koristim), ljeti najviše jer se jako zagrijava na suncu, a to drastično skraćuje životni vijek baterije.

Link to comment
Share on other sites

Imaš atermičku šajbu koja je metalizirana pa blokira elektromagnetska zračenja. Tamo gdje su točkice nema metalizacije pa signal prolazi.

Ide dolje za isopropanolom, ali će ti trebati druga naljepnica jer otapa ljepilo. S fenom ide lakše, ali navodno i dalje dosta teško.

Link to comment
Share on other sites

Od kad sam pokrenuo temu jos ga nisam ni pokusao skinuti i svaki put ga moram skidati sa držača i stavitu na tockice. Fen  imam pa mogu snjim probat ili s tim isopropanolom.

Link to comment
Share on other sites

Ja također imam ENC zalijepljen na tim točkicama i nije nikakav problem skinuti ga. Samo potegnem i tjt...ništa ljepila ne ostaje na staklu (probao sam samo da vidim kako ce to biti za skinuti jednog dana). Ali ako zelis biti siguran, samo čekaj ljeto...temperatura ce odraditi svoje. Kad zagrije, potegneš i nece biti problema.

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

fenom zagrij i ide bez problema dolje... kasnije ostatke ljepila skineš acetonom

 

i da, one točkice služe za to da se tamo stavi ENC.

Link to comment
Share on other sites

Odeš u prodajni ured di si kupio ENC i kupiš samo nosač, mislim da je oko 30 kuna i zalijepiš na te točkice.

Stari nosač otkineš dolje bez fena, pa i ak pukne tak ti je svejedno.

Link to comment
Share on other sites

bina istra koristi iste uređaje (isti proizvođač)  kao HAC ili ARZ, odeš u jedan od njihovih ureda i kupiš bez beda.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.