Jump to content

leptir gasa clio2 1.2 8v


lore

Recommended Posts

Pozdrav , mali problemi sa autom kad se auto zagrije okretaji  idu do 500,nemiran rad motora,  osječa se smrad nekad se zna i ugasit,   pokušo bi sa skidanje i čiščenjem  leptir gas, de ali posle čiščenja moram kalibrirat gas i kako to uradit?

Link to comment
Share on other sites

Što bi još mogao biti uzrok ovakog ponašanja motora? Leptir gasa skinuču i probat očistit sutra, jeli prije skidanja moram odspojit kleme na bateriji?

 

Link to comment
Share on other sites

Ima 155 000km ,a od kud to dolazi nemam pojma jučer sam skida leptir g. i  ocistijo, nije bio nešto naročito prljav ,okretaji su bili oko 700-750,danas 500-600, prvo paljenje malo teže upalijo.Skinuo gumu sa leptira g. i vidijo ovo ulje  

 

Link to comment
Share on other sites

Brtve usisa i brtva map senzora bi se trebale provjeriti. Vidi ima li višak ulja u motoru. 

Link to comment
Share on other sites

 

Ima 155 000km ,a od kud to dolazi nemam pojma jučer sam skida leptir g. i  ocistijo, nije bio nešto naročito prljav ,okretaji su bili oko 700-750,danas 500-600, prvo paljenje malo teže upalijo.Skinuo gumu sa leptira g. i vidijo ovo ulje  

 

Normalno ti je to, iberlauf ti je točno ispred klapne, mora se skupiti malo. Vidi se na slici, ovo kao prst debelo gumeno crijevo. Inače ima još jedno tanje od iberlaufa koje ide na granu malo iza klapne, vidi se isto na slici. 

Pogledaj si malo ta crijeva od iberlaufa, malo ti je masno dolje ispod njih, možda ti kaplje ulje odnekud. Na ta crijeva ekipa zna čak i šelne stavljati, guma otvrdne s vremenom i počne kapati okolo.

 

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Evo primjetio sam da ulje curi na ovom senzoru ili šta je več to (u žutom krugu),  u plavom krugu kao da fali neki komadič i ispod njega je bilo ulja kad sam čistijo leptir gasa. Jese da zamjeni taj senzor?

Link to comment
Share on other sites

To je senzor temp. zraka na usisu. Ne bi tu trebalo curiti ako nije netko strgao ove kvačice s kojima se drži. Izvadi ako je strgan pa ga zamijeni, možda se može i zakrpati s čime.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.