Jump to content

Poboljšanje-nadogradnja-upgrade kočnica


Vladek

Recommended Posts

Uskoro me slijedi zamjena kompletnog kočionog sistema (diskovi, pločice, stražnje pakne...). Negdje sam čitao da je moguće sa clia 182/172/RS ili običnog (koji ima otraga diskove) prebaciti na thaliu ili clio (koji ima otraga bubnjeve) kompletni stražnji most sa diskovima. Čini mi se da je već Dario sa ovog foruma na svoju bivšu Thaliu ugradio naprijed diskove od sportskog clia. Ima nekoliko Clia II sport koji idu u djelove, pa ako nađem nešto povoljno...

Ako neko zna molim neka napiše što bi sve trebao skinuti sa auta koji ima diskove otraga i veće diskove naprijed da bi mogao ugraditi na svoj? Da li je isti sistem kočnica na Clio II sport ph 1 i 2? Što je dobro uzeti polovno a što staviti novo? 

Napomena: nemam abs

Link to comment
Share on other sites

iza mozes odvidati cijelu glavcinu s mosta i samo nju mijenjat, nereba ti cijel most.

naprijed diskove s megane 2 - 280mm, celjusti neznam koje ti tocno pasu. 

Link to comment
Share on other sites

o ovom sam i ja razmisljo al ako cu i iza imat diskove sve 4 felge ce bit zmazane od kocenja, ovako su samo prve dve. Salim se, tesko je nac clia koji iza ima diskove, nema samo sport vidio sam i na obicnima, to valjda ovisi od opreme :hm:

Link to comment
Share on other sites

iza mozes odvidati cijelu glavcinu s mosta i samo nju mijenjat, nereba ti cijel most.

Prihvat za kliješta?

Salim se, tesko je nac clia koji iza ima diskove, nema samo sport vidio sam i na obicnima, to valjda ovisi od opreme :hm:

zapravo i nije toliko. Imaš na njuškalu nekoliko njih koji prodaju rs u dijelove. Ja mogu nabaviti i izvana,ali trebam znati sto se sve skida i ima li razlike u modelima ph 1 i 2?

Link to comment
Share on other sites

o ovom sam i ja razmisljo al ako cu i iza imat diskove sve 4 felge ce bit zmazane od kocenja, ovako su samo prve dve. Salim se, tesko je nac clia koji iza ima diskove, nema samo sport vidio sam i na obicnima, to valjda ovisi od opreme :hm:

Koliko ja znam svaki 2.0 16v i svaki 1.5dci 74kw su imali diskove...

al rijetko jedno rijetko i drugo...

Link to comment
Share on other sites

kljesta i nosac su sve na tome sto se skida.

 

Link to comment
Share on other sites

Prihvat za kliješta?

zapravo i nije toliko. Imaš na njuškalu nekoliko njih koji prodaju rs u dijelove. Ja mogu nabaviti i izvana,ali trebam znati sto se sve skida i ima li razlike u modelima ph 1 i 2?

nema razlike.

odotraga nemoras kompletan most mjenjat.

Skines samo glavcinu koja se drzi na 4 sarafa. Tu mozes odma i distance napraviti, izmedu mosta i glavcine i niko nista nece znati.

Znaci za odotraga ti trebaju: glavcina, diskovi, plocice, kociona klijesta, sajle rucne (imam ti ja doma, dam ih povoljno), lajtunzi za kociono ulje...

Naprijed ti trebaju diskovi, plocice, kociona kljesta, za lajtunge nisam siguran.... ili isto nekom skines sve s glavcinom dolje i samo namontiras na svoj.

Link to comment
Share on other sites

Razlike ima samo u prednjim glavcinama. Nepasu amorti obicni, mora se sirit jedna od rupa

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1.4 Thalie koje trebaju jače kočnice? Baš vas svrbe novci u džepu?

Link to comment
Share on other sites

Kljesta od cs imaju drugi razmak nego na obicnom na glavcini. Prednja kljesta

Edited by laci
Link to comment
Share on other sites

Kad sam ja to na Meganu radio, uzeo sam kllijesta, diskove i glavcinu u kompletu.

Tek kad sam pokusao montirat na svog skuzio sam da mi je trebao i rukavac posto nije isti razmak rupa nosaca klijesta (kao sto je ovaj momak gore rekao).

Tako da ti je najjednostavnije uzet kompletnu glavcinu i sve i samo tutnut na svoja kolesa.

 

Btw. kad i ako budes isao na to, javi koliko su te izasle kompletna igra sa zadnjim kocnicama. Imam i ja jednog Clia sto bi mu bas sjeli diskovi iza. :D

Link to comment
Share on other sites

Alo ti magarex :megaf: ne siri dezinformacije da si ti pokusao montirati:farmer: a onaj frik sto se smijao da ne pase i dan danas se smije iz podravine

Link to comment
Share on other sites

1.4 Thalie koje trebaju jače kočnice? Baš vas svrbe novci u džepu?

hh cak si i u pravu :p nepotreban upgrade za taj auto.

Link to comment
Share on other sites

Kako ne, montirao sam pivo blizu majstora :D

 

Link to comment
Share on other sites

1.4 Thalie koje trebaju jače kočnice? Baš vas svrbe novci u džepu?

Da. Dok ponovo ne nabavim neki motor na 2 kotača, auto je na tapeti.

Hoćeš reći da si na svoj auto stavio samo što je trebalo, ništa ne trošiš na "šminku" ili na ovakve zahvate samo zato jer se može? 

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

Naprijed ti je dovoljno staviti Brembo MAX diskove istog promjera 259x20.6m

Ja sam svoje stavio još 2009. nisam ih pola potrošio. Mjerio sam 19.5mm sad kad sam mijenjao gume, a 17.7mm je minimum. Tvorničke brazde se još vide. Prve disk pločice sam mijenjao tek nakon 75.000km. Kočenje je puno bolje, ABS ne trese nego fino i glatko dozira, a kod naglog kočenja mi lice otpadne kad opalim po kočnici na poligonu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.