Jump to content

Megane coupe 1.6 16v u f7r


System4e

Recommended Posts

Pozdrav ljudi!

Novi sam clan tako da nisam u toku nit sam stigao procitat sve teme tako da ne znam dal je ova moja negdje vec raspravljana.uglavnom imam coupea 1.6 16v 2001 godiste za koje sam cuo i vidio da su solidni motori barem u mojem slucaju...medjutim sad sam nabavio stariji model coupea s f7r motorom tj. 2.0 16v....plan je predpostavljate i sami ne registrirat starog jer je i zarad papira nemoguce nego na tezi nacin prebacit motor u moj 1.6....da li itko ima kakva saznanja ili je pokusao s istim pa da mi da kakav savijet ili mi predlozi da se radje upucam nego krenem u te zahvate :D ....unaprijed hvala

P.S. znam da kasnim jedno min 10 godina al boze moj....mladost ludost

Link to comment
Share on other sites

Nikad nije kasno :hdbg:

Ako imas ovaj coupe f7r kompletan ja iskreno ne vidim problem.

Organiziraj si cca 2tjedna popodneva slobodnih i samo prebacujes lagano i precizno.

Sve sto treba zamijenis npr distribuciju, kvacilo, kakve brtve ako slini gdje, kocnice..

Sretno i pisi slobodno o dozivljajima.

Link to comment
Share on other sites

Dobro zamijena toga se podrazumijeva

(Kakav sam baksuz kad bi sve napravii puknuo bi mi zupcasti :D )

U planu mi je i skinut usisnu i ispuh pa malo ispolirat i te sitnice okolo...kompresija je uredna tako da dalje od toga ne bi otvarao

znima me vezano za struju npr koliko je tu zaje...

Mjenjac dal stavljat original ili bi mozda jos interesantnine bilo pustit moj 1.6 ako uopce to pase...

Da li stima zadnji trap na vidu jer trenutno nemam diskove iza... itd...

Link to comment
Share on other sites

Originalni 2.0 mjenjač ostavi. 

Prednji most tj vilice s redizajna su šire par milimetara tako da biš trebao staviti poluosovine od 1.6 ako pašu, jer bi ti od f7r motora ispale( provjereno ). 

A struja bi trebala pasat u đek bez problema.. Iza si stavi cijelu glavčinu s diskovima, nemoj most od f7r jer je uži. vidi za abs senzor i 5. kočioni cilindar i tjt.

Edited by Optimista
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Odlican podatak....upravo to i trazim....nego sto kazes struja pase na jack to bi znacilo...?nisam imao prilike mjenjat struju tako da sam po praksi nov u tome....poznato mi je samo da treba komplet do brave sve zamijenit ako se ne varam....sad ne znam dal i satove itd?

Link to comment
Share on other sites

decki evo javljam da je motor ubacen sve pospajano jedino mi je ostao jedan jack kod releja i centrale....ugl moj jack s 1.6 ima tanke pinove dok s f7r-a je isti jack samo deblji pinovi i malo rasmijesteni....da li itko ima saznanja kako da to rijesim ili neku shemu koja bi bila od pomoci...?hvala unaprijed

Link to comment
Share on other sites

Koji jack? Od centrale ili od releja? Relej cega?

Link to comment
Share on other sites

Ajde napiši što si sve mijenjao i kolika je zajebancija bila s swapom.

Link to comment
Share on other sites

E sad...od kuda pocet...naci sto se motora tice od distribucije do svijecica sve je novo....kvacilo mikro remen klizaci pumpa itd....motor je sjeo samo tako....ostao je reket od f7r-a prednje glavcine su ostale stare i poluosovine....iza je isla glavcina od f7ra abs senzor jos ne znam sta ce rec jer nemam struju spojenu...ugl u 2 dana je sve odradjeno....iskreno zajebancije velike i nije bilo iako je dodatno olaksalo stvar to sto je rađeno kod prijatelja u garazi s 2 dizalice i kompletnim alatom profi....da sam to radio negdje doma ne bi tako lako to sredio....a sto se đeka tice...to je prvi đek koji od osiguraca od kabine spaja žilu u haubi kod centrale...jedan jedini bijele boje....sad nazovite me noobom al ne bi znao sta drugo rec....đek instalacije motora...glavni....iskreno mislio sam bit ce jebenije al eto

Link to comment
Share on other sites

Ajde baš me zanima nastavak situacije.. Keep us updated

Link to comment
Share on other sites

Kad tipkaš poruku u temu imaš dole ispod nacrtanu spajalicu i piše click to choose files,i onda odaberi sve slike

Link to comment
Share on other sites

To znam al nudi mi samo za odabrat link ili url....nema mogucnosti s moje memorije nes ubacit :/

Link to comment
Share on other sites

klikneš u donjem lijevom kutu na plava slova ''choose files...''

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

ee meni nema opcija kao sto je tebi tu u ljevom kutu...kaze da moj profil nema jos dopustenje za to...jbg

Link to comment
Share on other sites

vidim da su ti sicevi u banani, Hans je tu na forumu prodavao komplet siceva za coupea povoljno

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Zainteresiran al samo za ove od redizajna...jer od ovog starijeg imam na ovom drugom u ok stanju al su full koza i nisu mi lijepi...

Link to comment
Share on other sites

i jesu od redizajna, pogledaj oglasnik, prodaje ga u dijelove:

Link to comment
Share on other sites

Jebeno, jebeno.. Vidim imaš i angel eyes.. Trebalo bi ovo puuno bolje ić u odnosu na 1.6. Kako misliš rješit tehnički?

Iza si samo glsvčine s diskovima stavio i ništa više? Kad će prvo paljenje? Kako ćeš rješit taj jack?

Link to comment
Share on other sites

A cuj...ako ne bude isao puno bolje odmah ga zapalim :p

a jak sam rjesio tko da sm izadio svu instlaciju i prebacio je...jbg mozda i ima shema kako spojit al nemam vremena trazit i cekat....iskreno nadam se da cu sutra cut megija kako prede....a sto se tehnickog tice nisam do sad bio u reguli pa ocito necu ni sada....al i za to ima riješenje;)

i jesu od redizajna, pogledaj oglasnik, prodaje ga u dijelove:

a jaa...polukoza se trazi....

Link to comment
Share on other sites

Jebeno, jebeno.. Vidim imaš i angel eyes.. Trebalo bi ovo puuno bolje ić u odnosu na 1.6. Kako misliš rješit tehnički?

Iza si samo glsvčine s diskovima stavio i ništa više? Kad će prvo paljenje? Kako ćeš rješit taj jack?

Ide way better i od 1.4.. pogotovo kad su neke zloceste bregaste u igri i neka curica kao suvozac izmedu ostalog ali ti to najbolje znas :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Ide way better i od 1.4.. pogotovo kad su neke zloceste bregaste u igri i neka curica kao suvozac izmedu ostalog ali ti to najbolje znas :rotfl:

Mućki..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.