Jump to content

Zvuk motora u leru, dizne?


IvanOS

Recommended Posts

Pozdrav.

Radi se o Scenic 2, 1.5 dCI, 63kw, 2007g. Na satu je nesto malo iznad 200k. Auto kupljen polovan prije par mjeseci.

U voznji ne pokazuje neke probleme, nema gresaka (za sada) na zaslonu. No u leru radi nemirno. To se dosta jace osjeti kada je hladno, recimo zimus, dok sada na toplijem vremenu se ne osjeti unutar vozila (osim ako upalim klimu, onda se osjeti)

Snimio sam kratki video kako to zvuci ispod haube u leru, bez klime. Svuk je periodican, i definitivno odgovara tom "nemirnom radu" koji se osjeti u autu kada je hladnije.

Ako netko zna ili iz iskustva moze prepoznati radi li se ovdje o diznama ili nesto slicno?

Link na video - https://www.youtube.com/watch?v=OGZwkQi8uTU

 

Zahvaljujem se unaprijed.

Edited by IvanOS
Link to comment
Share on other sites

Takoder je i na mom cliu rta 2001 slican zvuk, iako je napravljen veliki servis i novi djelovi su stavljeni prije 4 mjeseca...

Link to comment
Share on other sites

I ja sam radio veliki servis, u 12 mjesecu. Ali ovakav nemiran rad u leru je bio i prije toga. Istina, nisam dizao poklopac i slusao pa ne mogu bas potvrditi ovaj zvuk sa videa, ali mislim da je to to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima li jos netko ovdje mozda da moze dati svoje misljenje/iskustvo?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pozdrav. Nisam htio novu temu radi ovog pitanja pa cu iskoristiti ovu.

Na slici se vidi neko plasticno crijevo (scenic 2), ide ispred akumulatora pa negdje prema ljevom prednjem kraju. Nisam uspio pratiti kuda ide, malo je mjesta za gledanje. To sam danas nasao tako odspojeno. Zna li netko što je to? 795c7ab610908d1b3652bcbd806afdcc.jpgcf3a3605bba97518bde8069d7194e9a8.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hvala.

Nisam nasao mjesto gdje to treba ici u aku. Da li mozda znate da li to ide na svaki?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ide skroz gore u poklopac akumulatora u bočne kraće strane.

Neki akumulatori imaju čep ili naljepnicu koje treba maknuti da se ušteka cjevčica.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da podignem topic vezano za dizne, pa i sire malo. Prije par dana sam u servisu mjenjao filter goriva i rekao da mi ga sacuvaju. Jutros sam izlio ostatak goriva u plasticnu posudu i magnetom prolazio po dnu sa vanjske strane. 

Nazalost, odredjene sitnce cestice, se pomicu. To bi pak znacilo da odlazi pumpa?

Auto za sada ne pokazuje nikakav check injection i koliko ja mogu procjenit ide normalno, ali ima problema sa radom u leru, cudnim zvukom (video u prvom postu).

Ne znam sto da radim? Da li da vozim dok sve ne krepa pa onda odlucim sto cu raditi? Da li da idem provjerit dizne pa ako su one dobre da spasim njih i krenem u zamjenu pumpe i ciscenje cijelog sustava goriva? 

Tko to radi u Osijeku i neka okvirna cijena ako netko zna?

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, odredjene sitnce cestice, se pomicu. To bi pak znacilo da odlazi pumpa?

Ne mora biti,možda je smeće od tanka sa benziske.

BTW,onaj video iz 1.posta mi ne radi.

Link to comment
Share on other sites

Video radi, provjerio sam. Evo stavim URL opet: https://youtu.be/OGZwkQi8uTU

Znam da ne mora biti od pumpe, dosta sam citao o tome. Sad zapravo ne znam kojim putem krenuti. Mozda bi bilo najbolje da provjerim dizne i ako su one uredu, ne bi trebalo biti problema sa pumpom jer u protivnom dizne bi stradale?

Edited by IvanOS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav ekipa. Evo da se kratko javim oko nemirnog lera na svom scenicu. U 10 mjesecu sam radio mali servis u Renaultu, promjenio i filtar goriva uza sve ostalo sto ide. Sto se rada motora tice, nista se nije promjenilo.

Veceras, pao mrak, gledam baterijom nesto po predjelu motora pa reko da stavim svjetlo na prozirna crijeva goriva. Rezultat?

- crijevo od filtera prema punpi puno mjehurica (https://photos.app.goo.gl/LoE09LSY0jaVCooC3  - evo video da se vidi kako to izgleda)

- gledam ono crijevo PREMA filteru goriva ( ono koje ima ona gumena pumpica) i tamo imam par vecih mjegura onako na pregibima ali ne micu se (barem nisu dok sam promatrao).

Ovo bi mogao biti uzrok nemirnog rada motora? Malo sam citao na netu, moguce da negdje pusta na filteru. Ali filter je novi, a pretpostavljam onda i svi spojevi na koji se kace crijeva idu novi... Ideje?

Link to comment
Share on other sites

Ako se dešava od promjene filtera onda si vjerojatno na pravom tragu. Filter možda nije dobar, ili je pretegnut ako je onaj sa uloškom.

Link to comment
Share on other sites

A nisam gledao za te mjehuriće prije zamjene filtera pa ne mogu znati. Ali nemiran rad motora je bio i prije zamjene.

 

Jeftinije mi je ovo ganjati i eliminirati kao uzrok nego dizne i ostalo...barem mi ovo djeluje relativno lako.

 

Ne znam da li je za uloskom niti što to točno znači, ali imam njegov kataloški broj na kutiji. Motrio su mi stavili, iako sam htio original...

Ako je ispravan filter, razmisljam, crijevo je mozda negdje dobilo nesto sitno. Budem probao sutra malo pumpat sa tom pumpicom gorivo da vidim sta ce biti.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by IvanOS
Link to comment
Share on other sites

Nema to logike, pa rekao si da se taj zvuk cuo u prije izmjene filtera!

Pogledao sam vidio, a motor ko motor kad ga snimas za 10cm, cuje se buka.

Po meni ako se ne pojaca bas ili ne pocnu lampice nekakve , ne diraj nista.

Pretpostavljam da dima nema nikakvog , ni dok je hladan ni poslije.

Link to comment
Share on other sites

Nema to logike, pa rekao si da se taj zvuk cuo u prije izmjene filtera!

Pogledao sam vidio, a motor ko motor kad ga snimas za 10cm, cuje se buka.

Po meni ako se ne pojaca bas ili ne pocnu lampice nekakve , ne diraj nista.

Pretpostavljam da dima nema nikakvog , ni dok je hladan ni poslije.

Je istina je, zato i ne kazem da je sam filter u pitanju, moze biti neko od cijevi za gorivo, to se nije mjenjalo.

Zvuk se sada ne cuje na ovom videu, jer kao sto si rekao, snimano je blizu, ali budem prvom prilikom snimio na cca metar od auta.

Ne dimi, nema lampica.

Mjehurići nemaju veze sa nemirnim radom u leru,i ja ih imam a u leru motor mirno radi.

Mnogi na netu djele misljenje s tobom. Ali ima i onih koji kazu da su zamjenom poroznih crijeva i ostalih stvari sto mogu uzrokovati ove mjehurice u gorivu (naravno, sve ovisi od slucaja do slucaja) smirili motor i ostale simptome poput (duljeg verglanja, pa cak i greske na displayu).

No eto, htio sam priupitat vas ovdje, dosta je tu ljudi sto ima iskustva sa ovim stvarima. Meni je ovo "prvak" pa se jos ucim. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.