Jump to content

Seleni


wildD

Recommended Posts

Mijenjam sve selene na auto, no ima jedan problem. Jedan mehaničar mi je rekao da na svakoj vilici idu po 2 selena i na most po jedan selen sa svake strane. No nikako ne pronalazim kataloški broj ili bilo što da bi te selene za most mogao naručiti. Može li tko pomoći?

Link to comment
Share on other sites

U auto kresi ih imaju. Probaj preko njihove web aplikacije naci.

Ja sam mjenjao na balans stangama prije koji tjedan. Moram i na mostu ali mi je mehanicar trazio previse novaca za ruke pa sam za sad odustao.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

imaš neku sliku ili poziciju di se nalaze? Ove za vilice smo uredno našli, ali ove na mostu jednostavno ne nalazi

Link to comment
Share on other sites

Jel nemožeš na autu nać te selene?

Nazoveš bilo koji dućan i oni znaju za te selene, samo napomeni jel limuzina ili karavan.

Ja sam uzimao pred pola godine od Sasica te selene, vidjet ćemo kolko će trajati.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Evo o auta kreše

52165e1d7aa1ee0c11e2cdc4ba3c89d7.jpg

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mjenjao zadnje prije par dana

Razlika ti je između lijevog i desnog, pazi da ne zamjeniš mjesta.

Cijena ti je od 400,00 - 500,00 kn bez popusta ovisi o proizvođaču

Ja sam uzeo Swag u CIAK-u. Sad su novi pa sam zadovoljan

Vidjet ćemo koliko će trajati

 

Link to comment
Share on other sites

Od Sasica sam platio komad 120 kn, jel moguće da je od Swaga duplo skuplji?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Neznam kako određuju cijene ali ja sam svoje platio 380 kn sa popustom. Puna cijena je oko 470-480 kn. Neznam tocno jer sam negdje zametnuo racun. Trazio sam frenda da mi proda što kvalitetnije, nadajuci se da ce duze trajati

Poslano sa mog GT-I8190N koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovakve sam naručio za prednji kraj, 2 i 2. znači mane ovo sa tvoje slike bi trebali biti još ovi seleni na mostu? ima ih 2 ili 4 ukupno? pitao na 3 mjesta, a nemam gdje dići auto da pogledam odispod a ispod je naravno ona ogromna plastika ispod motora

1502_1455_selen laguna.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na zadnjem mostu imaš dva selena, lijevi i desni. Prilikom montaže treba pripazit samo da se stave ispravno, nisu isti lijevi i desni.

Naprijed imaš na svakoj vilici po dva selena. Preporučio bih ti da odmah promijeniš i gumice na balans štangi dok je sve već raskopano jer za zamjenu njih kasnije opet treba otpuštat prednji most.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

uzeo sam balans štangice kompletne, te one gume na samoj balans štangi. 4 selena. sad kažem jer znam da me mehaničar prije 4 god psovao što nisam uzeo još neke selene koji idu na prednji most. upravo to ne mogu naći, a ne bi volio da mi auto zbog toga stoji 5 dana na dizalici, jer želim promijeniti taj dio u kompletu

 

zadnji seleni su druga priča

Link to comment
Share on other sites

Neke selene na prednjem mostu. Znam da na svakoj vilici imaju po dva, ali  to ne računam. Znači on kaže kad se otpusti most da su tamo još neki seleni veći/manji od ovih na vilicama. 8 nisam zapamtio jel su veći ili manji )

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ne znam. Kad smo mijenjali na mojoj Laguni ja nisam vidio više nikakvih selena osim ovih na vilica.

Ako majstor zna koji su to seleni nek ti onda i kaže šta da kupiš.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lagune nisu imali probleme sa selenima na ramenima, čak ni 2.2 dCi i 3.0V6 koje imaju najteže motore i na kojima su seleni najopterećeniji. Na mojoj izgledaju kao da su jučer montirani, a stari su 14 godina. Nasuprot tome Lagune su imale velikih problema sa selenima stražnjeg mosta. Osobno sam ih mijenjao, a više o tome imate ovdje:

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/49582-izmjena-stražnjih-selena-renault-laguna-2/

Link to comment
Share on other sites

To su seleni ramena. Mislim da ti se čak mora most skidati (ili spustiti) za njih zamijeniti.

Link to comment
Share on other sites

Seleni ramena(vilica)?

Na mome dosta drugačije izgledaju.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ono sa linka i ovi sa slike baš i nisu isti.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da sve moram nacrtati. Ako su ti otišli seleni ramena (a koji su prikazani na gornjoj fotografiji) otiđi u prvu trgovinu autodijelovima i naruči te selene prema broju šasije. Jednostavno da jednostavnije ne može biti.

Ovi seleni sa njuškala nisu ti s ramena, već vjerojatno ovi s kojima se most veže na karoseriju, a na koje se vežu ove metalne ploče oblika bumeranga. Samo ne znam kako oni mogu otići s obzirom da su minimalno opterećeni i s njima nije bilo problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ja stavio selene zadnjeg mosta od star linea u jesen i sada ih opet promijenio hahhaha.

Kaze majstor da mi nosaci letve volana imaju malo lufta i neke visece vilice desno naprijed.

Inace auto ko avion ...

[emoji16]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam zašto stavljaš "no name" selene kad se zna da više košta montaža od istih. Evo moji su 3 godine na autu (Febi-montirao sam) i nikakvih problema s njima. Prošli seleni su se raspali za godinu dana (bili Akron) vjerojatno zato što ih je majstor krivo montirao.

Link to comment
Share on other sites

Ponekad je isplativije promjeniti vilice nego ispresavat/upresavat nove selene. TRW vilice sa kuglom za lagunu mk3 dosle me ispod 500 kn komad

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.