Jump to content

Renault Megane Grandtour GT line


dami3010

Recommended Posts

Pozdrav,

Kupujem Megana Grandtour GT line(2012-2014) pa zanima me par informacija o autu i opremi. Ima li kakve osjetne razlike u 1.5 dci 110ks i 1.6. dci 130ks, i dali je isplativo uzet taj jaci model???  Jel mi je na ovom od 110ks falilo malo gasa. :D 

Inace sam vozio do prije par tjedna megana 1.5 dci 110ks 2009. godina, a otac mi ima megana 1.5 dci 110ks 2012. godinu, pa imam iskustva sa tim mašinama.

Slijedece pitanje se odnosi na Bose audio sistem, dali je isplativo kupiti auto sa time, jel volim slusat mjuzu prilicno glasno, volim da se cuje dobar bass i malo me iznerviralo sto u ovim meganima su bila prilicno ajmo reci lose..

Ako Bose nije isplativ dali mi netko moze preporuciti sto da ugradim i gdje, jel nemam bas iskustva s tim i nebi zelio da  me netko nasanjka... :)

Molim pomoc i prijedloge. :hop:

Link to comment
Share on other sites

Bose se ne isplati.

1.6 je dosta skuplji i troši 0.5l više. Možda ti je dovoljan 1.5 koji se chipa na 135KS?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kolko para je cipiranje? i di je najbolje to otic odraditi?

Link to comment
Share on other sites

2300kn, javi se na pm za broj od covjeka kod kojeg sam ja radio. 

Link to comment
Share on other sites

koliko se to čipanje osjeti u vožnji?

kako utječe na potrošnju i vijek motora

Link to comment
Share on other sites

Osjeti se dosta na 1.5 dci, pogotovo na verzijama s "duzom" getribom kakvu sam ja imao. Potrosnju nisam uspio usporediti jer sam ga prodao nakon 2-3 tjedna. Ali dobio je puno.na elasticnosti u gradskoj voznji i u meduubrzanju isto dosta! Trajnost motora ne bi smjela biti nimalo smanjena. 

Link to comment
Share on other sites

Preporuka za remap u ST ili okolici?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Po meni je cipanje bolja opcija u BIH...jeftinije...i naravno 1.9 dci koji dignes na nekih 350-370Nm

Link to comment
Share on other sites

Buduci da i sam skicam ta godista i te opreme, moj zakljucak je da je bose promasen skroz, a njih najvise ima.

Prednost je taj audio sustav i tu prica staje, gt line  ima sve ostalo bolje, branike, felge , siceve, volan , i auto je spusteniji tvornicki u gt line.

Mislim da ti je 1.5 110konja sasvim dovoljan za taj auto, imao sam jednog i auto stvarno dobro ide, ovaj moj je bio 100% zdrav..

Link to comment
Share on other sites

I ja sam nedavno kupio takav Megane.

S obzirom da kupuješ rabljeni, možda je važnije da obratiš pažnju na ukupno stanje auta... ako nađeš dobar 1.6 dci sa gt-line opremom i normalnom cijenom, odlično, ne budeš fulal. Ja nisam našao takav, ali moji su prioriteti bili ukupno stanje auta i komfor.

Moje (zasad ograničeno) iskustvo je da je 1.5 pristojna motorizacija. Naravno, ak usporediš auto sa 2.0 dci meganeom, falilo bude gasa, ali ni 1.6 dci baš nije raketa.

Standardni audio sustav bi mogao biti bolji, nema izraženih bass-eva i tu bi neki mogli imati zamjerke. Mislim da većini, kad kupuju Megija karavana, nije prva pomisao 'dal je dobar audio unutra'. Moschus sa foruma je u nekoj drugoj temi također imao pritužbu na nedovoljno dobar standardni audio sustav. Ja sam totalno nezahtjevan korisnik audio sustava i kao takav sam zadovoljan, bluetooth  i  usb radi dobro i na većim brzinama se radio dobro čuje.

 

 

 

 

 

Edited by dkolar
Link to comment
Share on other sites

 

Moje (zasad ograničeno) iskustvo je da je 1.5 pristojna motorizacija. Naravno, ak usporediš auto sa 2.0 dci meganeom, falilo bude gasa, ali ni 1.6 dci baš nije raketa.

 

1.6 dci je itekak osjetno jaci i elasticniji od 1.5 dci. Druga je prica dok se 1.5 nachipa, al razlika izmedju serijskog 1.5/110 i serijskog 1.6/130 je oooogromna!! A u potrosnji minimalna. 1.9 se komotno more drzat ispod 6, a 1.6 jos pol litre dole.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam M3 GT Gtline 19dci. Zadovoljan sam više manje sa svime. Probem mi je samo šiber koji vibrira i nikako ne mogu naći gumice za taj model.

Audio sustav ok pošto je ipak to obiteljski auto :). Potrošnja 6.6 prosjek sa time da ja vozim 60% autocesta  140km/h, ostalo grad 10km u jednom smjeru kreni stani kreni stani i to ubije prosijek.

Što se tiće 130ks-a auto za dimenzije stvarno dobro povlači.

Ja sam stvarno zadovoljan sa njime

 

Link to comment
Share on other sites

Pere, naravno da je primjetno brži, jači, bolji, elastičniji - to uopće nisam doveo u pitanje. I apsolutno, ako se nađe takav auto, da je to bolji izbor od 1.5 dci.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.