Jump to content

Suvozačeva vrata se nemogu otvoriti izvana...(Modus)


Alpina

Recommended Posts

Pozdrav svima, dobili smo novog člana obitelji kojeg koristimo za grad, Modus oprema Privilege.

Od prvog dana imamo problem sa kvakom tj otvaranjem suvozačkih vrata izvana (iznutra se uredno otvori i centralno radi ok). Dali je to kvar brave? Dali paše od Clia 3 brava na Modusa jer ta dva modela dosta djele toga ali za bravu nisam siguran... 

Dali netko zna možda o ovome?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Baš sam se s tim bavio na Scenicu III. Ovo je slika brave  i vide se silne polugice (metalne i plastične) i zupčanici.

Kod mene je ispala ova crna plastična polugica, zaokruženo na slici, i nije se moglo izvana otvoriti. Zapravo je cijelo vrijeme bila i položaju zaključano. Ona se miče lijevo (otključano), desno (zaključano).

Ima posla jedno 30min da se skine brava i još 10min da se otvori. S vraćanjem bi rekao da ima oko 1.5h posla uz odmor i podmazivanje stvari koje se usput otkriju.

Capture.JPG

Link to comment
Share on other sites

Na Scenicu III,  začudo i nije. Na Meganeu II je isto bilo lagano, ali se trebalo spigati neke limiće i otkačiti kabel od unutrašnje kvake. Upute za ove starije aute ima na Youtube-u

Link to comment
Share on other sites

Grunf puno hvala. Izgleda da im je ta brava slaba točka naših ljubimaca. Nadam se da će i drugima ovo pomoći. Javim ako uspijem rješiti pa će biti neke koristi od ove teme.

Link to comment
Share on other sites

Pokušali smo moju bravu otvoriti ali neide previše je zanitana i sve će se polomit mi se čini. 

Sad ostaje pitanje dali paše brava od Clio 3 na Modus?

Link to comment
Share on other sites

Neće se polomiti, a što i ako se polomi? Ionako je za zamjenu

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Našao sam bravu sa jednog drugog Modusa ispravnu za 50 eur, izgleda da nema jeftinije ponazivao sam sve oglasnike uzduž i popreko.

Ovaj vikend slijedi montaža. Što mislite jeli puno 50 eur za bravu rabljenu? Pa pošto su nove? Ima li zamjenskih a da su dobre ili baš i ne?

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Brava promjenjena i problem rješen. Mislim da bi oni koji se susretnu s ovim problemom trebali ići na zamjenu brave i to je to. Sve drugo previše vremena čovjek izgubi.

Link to comment
Share on other sites

Uh staru sam bacio nažalost ali ono što može biti ili je električni kvar u njoj ili mehanički. Nebi me čudilo da je električni kvar. 

Imam još jednu novost a to je da mi ne radi motorić koji zatvara poklopac tanka goriva. Dali se taj motorić promjeni samo? Ako da kako ga je najbolje zamjenit jer mi se čini prilično nedostupan.

Link to comment
Share on other sites

Staru si bacio? Unutra je bilo još dosta djelova za iskoristiti, joj.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znam nisam dobro napravio. Ali bio sam već toliko ljut na tu bravu da sam je najradije lansirao u svemir. Pojela mi je dosta živaca. Da sam barem znao da treba tu bravu zamjeniti i to odmah sačuvao bih si živaca i vremena. Sad me još jedino zeza motorić za otvaranje poklopca goriva ali brijem da i nije toliko neophodan jer onaj koji ti želi uzeti gorivo taj će ti uzeti.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.