Jump to content

Clio II 1.5 dci - havarija dizni i pumpe


Dado84

Recommended Posts

Pitanje u vezi 1.5dci godište 2003/2004, a koji su imali havariju dizni i pumpe, zbog ljuštenja sloja u Lucas pumpi i stvaranja strugotina: da li se zamjenom pumpe i dizni trajno rješava problem ili se i kod novougrađenih pumpi dešava ista stvar pa je samo pitanje vremena kad će se problem ponoviti?

Link to comment
Share on other sites

Mora se kompletno očistiti dovod i povrat goriva kao i rezervar da bi bio miran.

Reparacijom pumpe ne bi smjelo više biti problema.

Link to comment
Share on other sites

Koliko je meni poznato ugradnjom druge pumpe se riješava problem.

Iako neznam koja je to marka pumpe bila što je stvarala probleme

Link to comment
Share on other sites

Delphi pumpa je stvarala probleme.

Kompletno se sve mora DOBRO očistiti, ako se ne počisti dobro, odu opet injektori. Dogodilo se meni u ovlaštenom, nisu očistili kako treba pa su uskoro mijenjali jos jednom, u garanciji naravno [emoji3]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imao sam clia 1.5 dci 43kw, 2004. i s njime dogurao do 250.000. Nikakvih problema s autom. Prodao ga prosle godine... Koliko sam pratio kada sam ga uzimao, 2004 bi to već trebalo biti riješeno tvornički

Link to comment
Share on other sites

Nije ti nikako bio 43kW, najslabiji je bio 48 ?

Što se pumpe tiče, to ti je lutrija, frendov clio iz 2002. dandanas vozi, a na mojem iz 2004. pumpa se raspala na 40k km ili tu negdje, zaboravio sam već.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Nije ti nikako bio 43kW, najslabiji je bio 48 [emoji6]

Što se pumpe tiče, to ti je lutrija, frendov clio iz 2002. dandanas vozi, a na mojem iz 2004. pumpa se raspala na 40k km ili tu negdje, zaboravio sam već.

Istina... 43 kw bio mi je Twingo 1.2. A tko bi sve te renole popamtio :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo da nastavim već prije započetu temu: jel postoji neka okvirna procjena troškova popravka, odnosno reparacije pumpe + dizne + čišćenje? I kome to dati na servis?

Kolega koji živi na Visu je prošli tjedan izvukao deblji kraj na lutriji sa Delphi pumpom. :S

Radi se o 2004. Clio II sa Delphi sustavom.

Link to comment
Share on other sites

pumpa neznam, a injektori su oko 500kn + dijelovi ako je nes oslo komad. 
plus nekome platiti da rastavi i ocisti cijeli sistem (sva crijeva + filteri+ rezervoar ! ! ! )

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.