Jump to content

Clio II - volan se teško okreće


ZD1400RT

Recommended Posts

Pozdrav ekipa. :)
Evo prijateljica ima Clio II (ne znam godište, ali ako treba saznati ću)
Probao sam tražiti po forumu, ali bezuspješno. 
Uglavnom, kaže da se volan teže okreće i prilikom motanja tj. odmotavanja ne odvrti se do kraja (u biti do sredine kada se kola izravnaju).
Koliko pamtim iz svojih Renault dana, pretpostavljam da je servo električni.
Jel imao tko ovakav problem? Jel taj elektro motor oslabio i može li s vremenom? Jel moguće da je do kakvog kontakta i sl.?

Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

clio 2 bi trebao imati klasični servo...da nije pukao remen?

Link to comment
Share on other sites

Clio 2  redizajn ima elektricni servo. Saznaj o kojem godistu se radi i motoru.

Link to comment
Share on other sites

Da li se uopće ugrađivao klasični servo na clio II?

Koliko ja znam, svi su električni.

Link to comment
Share on other sites

Rs ima uljni servo. Mozda cura vozi rs-a nikad neznas. :aua:ahahahhahaha

Link to comment
Share on other sites

Faza 1 ima normalni servo na ulje a faza2 samo sport ima ulje a ovi ostali struju

Link to comment
Share on other sites

Možda ima problema s ležajevima prednjih amortizera. Možda su nosači amortizera (na)pukli.

Link to comment
Share on other sites

Ekipa, hvala na prijedlozima, Clio je 2008. godište 1.2 motor. Prije ga je vozio neki dedek i nije prošao više od 50kkm

Po godištu se mora raditi o Storiji. 

Ako je električni servo, jel postoji šansa da je neki osigurač izbacio i sl?

Link to comment
Share on other sites

Meni se dogodi da volan postane težak kada auto dugo stoji u leru, ali to mora biti baš dugo tipa 10min možda i više. Kao da se servo djelomično isključi. Čim dam malo gasa odmah je opet kako treba.

Ako servo ne radi onda bi trebao upaliti lampicu na tabli zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Kod mene se na leru isto isključi ako dugo stoji, krenem i napravim 5-10m i opet se uključi. Također svake godine na tehničkom pregledu kad radim eko test i držim okretaje na 3000 servo mi se isključi i volan postane tvrd, tada ugasim pa upalim auto i servo opet radi.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Clio 2 je imao sve vrste servo uređaja volana , klasični hidraulički pokretan remenom, el. hidraulički gdje je hidraulička pumpa pokretana strujom (oni obično znaju štekati) i čisti električni gdje el. motor mijena hidrauličku pumpu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ipak nije problem u servu. Malo sam izvozao Clia i isto je kao na Cliu od moje stare. Danas smo u servisu promijenili stabilizatore i osjećaj na volanu je odličan. 

Edited by ZD1400RT
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.