Jump to content

Megane 2 Grandtour stražnji brisači


Chupi

Recommended Posts

Evo nije dugo trajalo novi cvrčak :-)

Na megane 2 Grandtour čudno se ponaša stražnji brisač vjerojatno je ručica problem.

Kad se na ručici upali stražnji brisači ne rade. E ali kad se upali odmrzavanje ?! stražnjeg stakla prorade i stražnji brisači.

Kolika bi me došla polovna ručica jel to mi se čini kao problem?

Link to comment
Share on other sites

Cekaj tebi su na rucici brisac i zadnji grijaci? Inace takvu kombinaciju nisam vidio, a i nisam bas vidio Megane 2 izunutra...

Ja bi prije rekao da su ti kablovi negdje u gadnom prekidu tj dodiru i da to trebas sanirati... 

Kada upalis grijace bez brisaca kakva je onda situacija?

Link to comment
Share on other sites

vjerojanto je prekinuta masa negde i onda kad upalis grijace kroz njih i motoric dobije struju.

grijanje brisaca je na centralnoj kod klime, nema veze s rucicom

Link to comment
Share on other sites

ili tam na onom pregibu da je nešto ?

Link to comment
Share on other sites

da moguće kako je problem u kablovima jer je prošle godine mijenjano sve kablovinje na pregibu stražnjih vrata kad se prtljažnik nije mogao otvoriti

znači moguće je kako je ručica ispravna nego kablovi imaju prekid (masa na primjer) i kad dodam i stražnje grijače brisač dobija dodatni napon za rad...

po tome zvuči kako je sve ostalo osim kablova ispravno ajde pokušat ću malo vrtiti kablove na prekidu i provjeriti... HVALA vam na savjetima!

Edited by Chupi
Link to comment
Share on other sites

U mom slucaju je bila pukla debela zica mase koja zavrsava na sarafu u lijevom blatobranu. Motor brisaca i grijac zadnjeg stakla je vukao masu po tananoj zici mase od bravice. Kada se ponovo poceo cudno ponašati, morao sam raskopati motor brisaca i dobro ocistiti kontakte na onoj plocici unutra. Nije radio parking switch ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

evo napokon uhvatio vremena i za ovo:

problem je bio u kablu (debelom crnom) koji je bio u prekidu na prelazu iz auta u vrata prtljažnika

nakon krpanja sve je proradilo!

hvala svima na pomoći i savjetima!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.