Jump to content

Rashladna tekućina- Renault megane 1.5 dci 110, 2014.


Markoleone

Recommended Posts

Pozdrav ekipa.

Imam pitanje.Postao sam vlasnik novog(rabljenog) Megana.E sad.Trebam savjet u svezi rashladne tekucine.Provjeravao sam razine i primjetio da mi je rashladna ispod minimuma.Sad bi trebao dotočiti a nisam siguran sta uzet?

Zahvaljujem na odgovorima...:)

Link to comment
Share on other sites

izmjeri kod nekog meštra do kolko drži .. ak je -25 i više sipaj malo destilirane, ak je ispod -20 zamijeni sav antifriz..

Link to comment
Share on other sites

Jel bas moram koristiti onaj sto preporuca renault?jel stvarno neznam koji đava je unutra.

Link to comment
Share on other sites

Nebi bilo loše da ti neko pogleda malo sistem dali gubi vodu negdje, čisto iz razloga jer je ljeto i vozi se. Voda u sistemu se vrlo malo gubi tokom vremena. Naši auti su znali i više godina imati vodu stalno na istoj razini dakle na onom di piše max. Ako vode fali nije loše provjeriti zašto.

Link to comment
Share on other sites

Jel bas moram koristiti onaj sto preporuca renault?jel stvarno neznam koji đava je unutra.

tim više ako neznaš što je unutra ili dolij destilirane vode i možda ga oslabiš 1% ili sve mijenjaj..

jednostavna matematika.. ne miješaj antifrize, pogotovo nepoznate.

Link to comment
Share on other sites

Super ljudi.Hvala na odgovorima.Mislim da cu dolit destilirane pa pratiti razinu a tamo poslije ljeta defnitivno kompletno zamjena antifriza..

:yeah:

Link to comment
Share on other sites

Provjeri si još kad je vodena pumpa mjenjana pa ako je prošlo previše vremena pametno ju je sad po ljeti zamjeniti. Sad je najviše opterećena.

Link to comment
Share on other sites

Morat cu zvat onda baotic il otic tamo jer su tamo radeni servisi.I pitanje je da li je mjenjana uopce.

Link to comment
Share on other sites

kolko ima km pređeno?

140  tis

Edited by Markoleone
Dodavanje teksta
Link to comment
Share on other sites

I mislio sam si.A jbg.za 10tis na veliki servis pa sve u kompletu..Di ima kakav pravi majstor, ovi bi me u baoticu oderali za veliki..

Link to comment
Share on other sites

Predstavi malo auto.. godina, km, oprema, cijena?

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znaci ovako.Auto je 2014.,megane grandtour 1.5 dci 81kw,gt line.ima 140 tis km.Platio sam ga 10 tis.€.Evo nadam se da je to dovoljno sto se tice opisa.

Link to comment
Share on other sites

pogledaj si Neostar servise. nije loš mislim niti Motrio servis na jankomiru..

ili netko odavdje sa foruma.. ima zam negdje tema preporuka servisa..

Link to comment
Share on other sites

Jel bas moram koristiti onaj sto preporuca renault?jel stvarno neznam koji đava je unutra.

Antifriz je bitan i zimi i ljeti. Nadolij vode za prvu ruku i zabilježi dokle je razina, pa ponovo iskontroliraj nakon nekog vremena. Ako gubi vodu, postoji razlog zašto gubi.

Ako se ne varam, mislim da je kod tebe antifriz žute boje. Taj se u pravilu mijenja svake 2 god ili 60tkm. U tom slučaju možeš nadoliti antifriz bilo koje boje osim crvenog. To je sve etilen-glikol, a boja (žuta, plava, zelena, itd) je samo kozmetičke prirode. Crveni antifriz je za aluminijske motore i traje 5 god/240tkm

Link to comment
Share on other sites

moj meg 2 benzinac je imao tvornički crveni antifriz i takav sam stavio, elfov glacelf supra koncentrat..

nemam alu blok ni ništa takvo..

neznam zakaj je bio crveni, al je bio.. pa sam stavio opet takav..

 

1003040_001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam vidio zuta je boja definitivno.Ja sam natocio mozda 1dl destilirane vode pa namjeravam pratiti svaki dan.Mislim ionako za 10tis napraviti veliki servis pa eto.

 

Hvala na savjetima.(makar jos trazim majstora za renault a da nije sluzbeni)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.