Jump to content

Težina felgi i guma


Hoky

Recommended Posts

Zanima me da li netko zna di se mogu naći težine felgi i guma, ovisno o dimenzijama. Znam da je širok pojam, ali recimo original felge za  Renault, sa standardnim dimenzijama guma.  Da li negdje postoje ti podatci?
Trenutno imam na autu original 205/60/16 pa gledam koja bi bila razlika u težini sa original 18 felgama, i također koja je standardna dimenzija 18-colnih guma? 

Na prvoj slici su original 16, na drugoj original 18..

 

 Hvala svima :wavey:

renault-laguna-1.5-dci-110ks-alu-03-2014-cijena-reg-9550-akcija-slika-80507971.jpg

s-l225.jpg

Link to comment
Share on other sites

Originalne su kvalitetne felge, ali jako teške. Ja na 17'' ne mogu vjerovati koliko je to teško.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uspoređivao ove 16 koje imam original, sa 17 aftermarket i razlika je 4 kg.. Ne znam  koliko od toga nose gume ali mislim da ne mogu toliko.

Link to comment
Share on other sites

itekako mogu, nisu gume uopce lagane... na 15" ti je skoro pa pola pola felga - guma

Link to comment
Share on other sites

itekako mogu, nisu gume uopce lagane... na 15" ti je skoro pa pola pola felga - guma

Misliš da može biti razlika preko 4 kg od gume 215/60/16 do 215/50/17 ? 

Edited by Hoky
Link to comment
Share on other sites

aha, mislio sam da si mjerio felgu bez gume u 17" i s gumam u 16" .. 

evo za jednu od guma tezine. znaci identicna guma po dimenzijama imasCapture1.thumb.jpg.16ea0908f1764f3348ca0

Link to comment
Share on other sites

E super,  ova tablica mi je pomogla, otprilike je kako sam i mislio, nije prevelika razlika kad se povećava dimenzija, jer se smanjuje profil. oko jedan kg je razlika od 16-18. 
Još kad bi netko sa foruma imao ovakve felge pa da mi može izvagati jednu :) 

s-l225.jpg.e5124a32365a91b8a6bb26ae7550d62f.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Heh dok se sjetim iste dileme jos davno s cliom... orginal petnaestka je bila nesto prek 8 ak se dobro sjecam, guma oko 6-7. Ultraleggera je skoro na pol laksa bila, nekih 5 i koji gram. Uopce nije bil Problem uzet dva kotaca, svaki u jednu ruku i odnijet u podrum.

Dok sam s druge strane dvije orginal 17tke s GT line-a primil u ruke skoro sam bruh dobil. Strava kolko je to tesko, bas mi je zal da to nisam vagnul. Zbog tezine, premale sirine i prevelikog ET-a su letile van iz garaze. Novi kotac (za 1 col veci i za 1 col siri) s odgovarajucom gumom je ukupno za koju kilu laksi. Udobnost nije nesto pretrpila.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.