Jump to content

Unutarnje LED žaruljice


BeRightBack

Recommended Posts

Pozdrav svima

Imam Clia 2 (2005), i kako mi unutarnja žarulja poprilično slabo svijetli i grije se ko luda, odlučio sam je zamjeniti za ledicu

Naručio na ebayu led žaruljice, stigle 2 do mene

Zamjenio onu u portapaku, sve super. Svijetli, radi, nemam prigovora

Odlučio zamjeniti i onu unutarnju, e tu su nastali problemi :)

Prvo sam se ubio dok sam je izvadio u strahu da ne polomim sve, ali nekako odradio, sve čitavo ostalo

Stavio ledicu umjesto postojeće žarulje i naišao na zanimljiv problem

Kod mene je ovakav tip unutarnjeg svijetla, i ima 3 položaja (ugašeno, automatski i upaljeno)

E ta ledica radi, ali uvijek u samo jednom položaju. Znači spojim sve natrag i vratim gdje treba, svjetlo stoji u automatskom položaju i kad se otvore vrata, otključa auto itd ledica se upali. Ali kad se prebaci u položaj upaljene, ništa se ne događa, poptuni mrak.

Mislio kakav kontakt, vadi, stavi itd

Shvatio da ako okrenem žarulju unutra, radi u upaljenom položaju. Ali tada ne radi u automatskom.

Znači žarulja bi trebala svijetlit u 2 od 3 (s time da je u ovom automatskom ovisno o tome jesu li vrata otvorena itd), kod mene što god napravim uvijek samo u jednom, ili automatskom ili uključenom, nikako da je natjeram da radi u oba

Obzirom da je sistem vađenja žarulje poprilicno zeznut u smislu da se lako nešto ošteti, predpostavio sam da sam možda nešto zajebo dok sam vadio

Međutim, kad vratim originalnu žarulju, ona uredno radi kako treba. Svijetli u 2 položaja koja treba, sve kako je.

Vratim natrag ledicu, opet sve isto.

 

Ne znam jel se možda netko susreo s nečim sličnim, što se događa i što može bit uzrok problema? Moguće da je problem u samoj žarulji? Mislim ona svijetli, pa sad...

Ili ima neki drugi koji meni nije poznat?

Svaka pomoć je dobrodošla

Link to comment
Share on other sites

Ledica svijetli samo kad ima dobro okrenut polaritet, ako ju kontra okreneš ne radi.

To je baš slučaj kod tebe jer se mijenja polaritet pa biraj jel će raditi na automatskom ili na ručnom.

Obična žarulja svijetli bez obzira gdje joj je + i -

Ne znam da li ima LED ica koje bi radile u tom režimu.

Link to comment
Share on other sites

Ledica svijetli samo kad ima dobro okrenut polaritet, ako ju kontra okreneš ne radi.

To je baš slučaj kod tebe jer se mijenja polaritet pa biraj jel će raditi na automatskom ili na ručnom.

Obična žarulja svijetli bez obzira gdje joj je + i -

Ne znam da li ima LED ica koje bi radile u tom režimu.

Hvala na brzom odgovoru

Da, i bojao sam se da je nešto takvo u pitanju, odnosno da nije neka sitnica nego jednostavno ne radi

Nadam se da će netko konkretno znati postoji li neko riješenje (normalno, ne da promjenim kompletno ožićenje auta)

A ako ne, vraćamo se na factory

Bolje da svijetli slabije kad god treba nego da ako neda bog moram nešto pogledat u vožnji vrata otvaram :)

Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru

Da, i bojao sam se da je nešto takvo u pitanju, odnosno da nije neka sitnica nego jednostavno ne radi

Nadam se da će netko konkretno znati postoji li neko riješenje (normalno, ne da promjenim kompletno ožićenje auta)

A ako ne, vraćamo se na factory

Bolje da svijetli slabije kad god treba nego da ako neda bog moram nešto pogledat u vožnji vrata otvaram :)

osram ledice za automobil rade bez obzira na polaritet, isprobano.

Link to comment
Share on other sites

Idu T10 odnosno W5W. Ista stvar samo se drugačije označava na različitim tržištima.

Originalne halogene su 5W. Postoje i 7W, ali ta će ti pregrijati grlo. Zapravo i neke 5W će pregrijati grlo jer nemaju IR filter u obliku premaza na staklu.

Osobno koristim Philips BlueVision za osvjetljenje kabine jer svjetli puno ljepše nego bilo koja LED-ica, a traju i traju... i moraju s obzirom koliko koštaju :)

Link to comment
Share on other sites

Nedugo sam mijenjao na cliu žarulju na stropu i bila je još original unutra, 7W, pisalo na njoj model C7W. Našao u lokalnim autodijelovima, ali 10W. Ima kakve šanse da se to pregrije, mislim ipak ne svijetli dugo?

Link to comment
Share on other sites

frend na cliu 3 ima rupu u stakalcu svjetla u gepeku. Pogodi od čega.

Hint: svjetlo se nije gasilo kad zatvoriš gepek (usput bi i posisalo akumulator ako se nije vozio par dana)

Link to comment
Share on other sites

Zato su LEDice dobre, manje troše, manje se griju, manje rupa imaš na kraju :)

Naručene OSRAMove LEDice, i još neke za koje tvrde da nisu ovisne o polaritetu

Javim kad stignu i kad ih ubacim kakvo je stanje

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imao sam isti problem, riješio.... uzmeš dvije jednake lampice (stanu - provjereno) jednu spojiš u jedan smjer a drugu u drugi. Radi 100%.

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ubacio update iako sam reka da ocu :(

Ma uzeo s ebay-a ledice koje nisu ovisne o polaritetu.

Spojio, radi ko beba, nikakvih problema nema

Link to comment
Share on other sites

E nije ni to lako, imam jedno 30 ledica sada, kako se malo duze ceka odmah bi narucio vise razlicitih komada

Triba sada shvatit koje su koje :)

Mislim da je ovako

Prvo su mi dosle ove:

http://www.ebay.com/itm/41mm-4-SMD-5050-Canbus-LED-Car-Dome-Interior-Lamp-White-Festoon-Bulb-No-Polarity/112391676052

Ali su mi bile prejake za u auto, nisi moga pogledat u njih

Još su i malo veće pa ih moraš baš ugurati unutra

Trenutno u autu je ova:

http://www.ebay.com/itm/4x-Canbus-38-39mm-6SMD-C5W-LED-Bulbs-For-License-Plate-Lights-12-24V-No-Polarity/322334314451

Dobro svijetli (nije pre jaka, nije slaba)

Bilo ih je između još nekoliko :) ali eto, ova je pobjedila

Edited by BeRightBack
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.