Jump to content

Clio 2 - el. shema prednjih svjetala


borny

Recommended Posts

Ima li netko el. shemu prednjih svjetala?
Konkretno, raspored žica na sivom konektoru ispod vozačevog fara. Ima 5 žica, jedna crna deblja i 5 šarenih tanjih. Zanimaju me te tanke, koja je od čega?

Link to comment
Share on other sites

Bar ti to nije problem.

Crna je masa, ostale 4 ispitaj (pozicija, kratko, dugo, žmigavac)

Link to comment
Share on other sites

Upali sve potrosace u faru i onda nek reže jednu po jednu i bude skužio di ce spojiti DRL ?

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Čuh da ceš ti biti mali od posla.

Kao nisi skup, poslije ručka dobiješ pivo iz Lidla [emoji23]

Link to comment
Share on other sites

Argus u boci od 2borga, no bilo kako bilo preporucam da ne radi na struji dok pada kisa, ubit ce ga struja ili recimo da potrazi pin, wire layout clio 2 headlamp nema toga sto englezi nisu postavili u obliku slika na web, oni su taj sepet vozili kad kod nas jos nisu postojali ni web ni digitalne kamere ?

Link to comment
Share on other sites

Zna biti zajebana ova istosmjerna, ubija ko promaja.

Znači Argus ti ne gine. Bude li tako spoji mu DRL na žmigavce.

Link to comment
Share on other sites

Ima li netko el. shemu prednjih svjetala?
Konkretno, raspored žica na sivom konektoru ispod vozačevog fara. Ima 5 žica, jedna crna deblja i 5 šarenih tanjih. Zanimaju me te tanke, koja je od čega?

Ona deblja crna je masa jer mora trpiti zbroj svih struja kroz sve žarulje.

Skineš konektor i upališ poziciju. Minus od multimetra na šasiju ili minus klemu od akumulatora, a plusom pikaš po konektoru. Kad dobiješ 12V to je pin od pozicije. Za svaki slučaj probaj sve ostale pinove da nema negdje kratkog spoja.

Link to comment
Share on other sites

Baš sam krenuo napisati da sam uspio nekako izvući konekor i opisanom metodom našao poziciju. Za svaki slučaj sam uključivao ostala svjetla za provjeru. 

Pozicija je plavkasta žica zadnja na konektoru sa suprotne strane od crne.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.