Jump to content

1.5dCi klima


Display

Recommended Posts

Ja prije kad sam upalio klimu ko da sam sidro bacio. Do 3k okretaja mrtav. Sad sa olaksanom remenicom je situacija dosta bolja iako se i dalje osjeti. Nema veze jel bio to stari 1.6 16v 110ks kojeg sam imao ili 320ks rs. U obadva slucaja sidro.

Link to comment
Share on other sites

Kako koji auto, ja ne osjetim da je upaljena, isto je (ne na Cliu, naravno)...

Probaj je ugasit koji puta pa ce clio poletit :D

Link to comment
Share on other sites

Ja sam cistio sa sprejom-pjenom za kucne klimeod ZEP-a. Ima u MB Frigo u buzinu. 500 ml je 70 kn mislim..

Samo treba jos duzu slamku uzeti..

 

12dd252c0652493afea5aa1251cbe562.jpg

Buzin mi baš i nije blizu, ali nije problem to naručiti online, vidim da ima Bauhaus po cijeni od 120 kn.

Nego, piše u uputama isprati nakon što odstoji. Isparivač na cliu je lijepo dostupan kad se skine filter, da li da to ispirem vodom?

Pretpostavljam da mora imati neki odvod kondenzata dolje?

 

Link to comment
Share on other sites

Zanemari to isprati..

Isparivac se sam ispere kondenzatom. Koristim to vec godinama i sve 5..

A imas i u bauhausu neke druge gdje dobijes slamku od 30 cm mislim..

Probaj i ove

71848bd0386c385cf5ee58f417ec3325.jpgd53592a80c29d43c710044d0fcd4671a.jpga18f66fa6c4e72396cd7308be68363c9.jpgf574eeafb86316cc07a1018d5ba22795.jpg

Link to comment
Share on other sites

Decki mislim da pretjerujete. Ja da tak gasim i propuhujem ne bi ni trebao palit klimu po gradu. Nikad na nijednom autu nisam tak gasio klimu i nikad nisam smrad imao. 

evo ja se ne slažem sa tobom. vozio sam neko vrijeme megane 3 bez gašenja unaprijed i bilo je sve ok. kad jednom me zapuhnuo smrad. malo sam istraživa oi došao do riješenja. i to se nije ponavljalo. kad to ne napravim (ne uvijek) pojavi se smrad. 

kao što sam napiaso vozio sa prošli tjedan auto sa malo kilomeatara kad sam upalio klimu to nije bilo za izdržati kako je smrdilo

u pravilu jednom godišnje rentam auto koji budu od par tkm do maksimalno 20tkm u 80% slučajeva mi se pojavi problem sa smradom iz klime

i prijatel sa x7 4g stari u nekoj raspravi me pitao dali i meni smrdi iz klime

 

sam postupak kako i zašto se usmrdi (dali igra ulogu količina vlage u zraku ili sastav zraka na razvoj gljivica ili čega već što uzokuje smrad) i dali gašenje klime da se osuši ima efekta ne mogu objasniti jer ne znam kako to izgleda iz nutra više sam logčko razmišljanje upotrijebio i za sada funkcionira

Edited by goran_sch
Link to comment
Share on other sites

Ja na fordu starom skoro 10 godina nemam smrada iz ventilacije, klima je u auto modu stalno. Dok sam na starom citroenu (xsara) imao taj problem kod gasenja klime, malo je vonjala, ali bila je rucna klima.

Link to comment
Share on other sites

Svaki tunelovod u kojem se skuplja vlaga je pogodan za razvoj mikroorganizama. Svaki auto sam tak tretirao unazad 15 godina imao klimu il ne. Pitao sam majstora koji mi je postavljao klime u kucu s cim da dezinficiram on je rekao bilo kojim boljim sprejem. On je to radio sa ovim plavim ZEP. i tak sam kupio 2 te pikse odmah i trajale su dve sezone. I u kucnoj klimi i u autu. Jednom sam koristio jednu koja je imala dugu slamku i na kraju ko diznu koja stvara maglu. Tu sam slamku ostavio i sad koristim na svim bocama ovog sredstva koje kupim. ZEP se pjeni ali tijekom uspricavanja treba raditi klima i onda sibam u kanal izvana i unutra mijenjam smjerove. Nakon toga uspricam jos iznutra u kanale i ugasim klimu i auto i sve. Zatvorim prozore unutra bude onak maglica od sredstva. Za 15 minuta otvorim vrata, klimu na najjace i provozam se po kvartu 10 km sa otvorenim prozorima mijenjajuci smjerove puhanja i recirkulaciju. Nakon toga tko god se vozi samnom nakon mjesec i pol kaze: kak ti u autu mirisi. A frend kupuje one bombice i nakon mjesec dva opet mu smrdi po pokvarenom jogurtu. A nece poslusati jbg.

Link to comment
Share on other sites

Da nije prepunjena klima? Da li je menjan rashladni fluid ikada?

Mislim da nije prepunjena ali otici cu kod majstora da provjerimo. Mislim da nije ni to a možda se i varam.

Link to comment
Share on other sites

Neka premeri pritiske u sistemu. Ako imas bas tako izrazen pad u performansama, moguce da je pritisak u sistemu prevelik. Ne bi trebalo da paljenje klime izaziva takve poremecaje kakve navodis. 

Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno nisam na 1.5 dci 110ks nikad osjetio da ga klima gusi, jedino bi ugasio sam od sebe klimu kod jacih ubrzanja, al bas ono jakih i duzih, i to se osjetilo po malo toplijem zraku u kabini par trenutaka nakon takvih manevara.

Link to comment
Share on other sites

Ne osjetim nekakav zamjetniji pad snage kad se uključi klima nti se na potrošnji ne osjeti baš.

Dali osjetite da vam hlađenje nešto slabije radi kad baš bude full vruče u gradu tipa preko 30 stupnjeva odnsno kad vam termometar nakon parkiranja na suncu poraste do 40 stupnjeva? Meni se čini da se to jedino osjeti...

Link to comment
Share on other sites

Ne osjetim nekakav zamjetniji pad snage kad se uključi klima nti se na potrošnji ne osjeti baš.

Dali osjetite da vam hlađenje nešto slabije radi kad baš bude full vruče u gradu tipa preko 30 stupnjeva odnsno kad vam termometar nakon parkiranja na suncu poraste do 40 stupnjeva? Meni se čini da se to jedino osjeti...

Ja to primijetim kad stojim u koloni. Cim krenem hladi normalno. Ali sa plugom iza ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kod mene se osjeti pad performansi kada klimu uključim (1.9 dci). Nije mi jasno kako vi ne osjetite. Praktički na svim ovim malim motorima (3, 4 cilindra) bi se trebao osjetiti utjecaj klime.

Link to comment
Share on other sites

Osjeti se na svakom autu manje vise. Moj megi 1.6 16v osjetno oslabi,grand scenic 1.9 dosta manje al se osjeti,na volvu v40 jos manje al se osjeti,na puntu 1.2 jedva krenem a na ladi nivi ko da sam potego po ručne itd... Nema da se ne osjeti...

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na cliu od 145kw se osjeti i to dosta. Na dizelima je manje primjetno zbog veceg okretnog momenta

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dok sam vozio službenu lagunu 2.2 dci (Ph 1), nisam nikad osjetio klimu. Na privatnim dci 65 i dci 110 osjetim, naročito na ovom prvom iako je osjetno bolje nego na benzincima jače konjaže. Dizel i moment. NA cliu se jako čuje "klik" kod uključenja i trzaj je osjetan, dok na scenicu uopće ne čujem klik, ali se osjeti malo kod kretanja i u vožnji da slabije vuče. Gašenje kod jačeg gasa nisam primijetio, valjda ga ne gazim dovoljno.

Iskustvo s gore spomenutim Zepynamic A sprejom:

Kupio u Bauhausu iako je malo skuplji, privuklo me to što po opisu ne pjeni. I stvarno ne pjeni, na Cliu tretiran isparivač s time, nakon toga dva puta radila klima na kratko da se orosi i iscijedi isparivač. Kad sam kasnije otvorio da ubacim natrag filter, isparivač suh, a dolje malo vlažno. Smrad svaki put nakon gašenja klime više se ne osjeti. Sad se čuje malo miris po tom spreju, ali svaki dan sve manje, valjda će uskoro i to prestati. Loše strane - katastrofalna diza na kantici. Loše šprica, nema šanse na cliu s tim pošpricati ispraivač. Najobičnija diza kao od spreja za muhe. Na kraju skinuo tu diznu, nataknuo neku od silikon spreja s 15 cm obične ravne cjevčice i našpricao :)

A suprugua i ja smo stvarno pazili na cliu i gotoov uvijek gasili klimu nekoliko minuta prije dolaska na odredište. Na kratkim turama rijetko kad sam i palio klimu. Trebalo je skoro 10g, ali se smrad na kraju ipak pojavio. Tako da zaključak je da će se svaka klima usmrditi nakon nešto vremena ako se ne tretira. Zna netko kako doći do isparivača na scenicu? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja sak stavio diznu od limenke kompromiranog zraka za ispuhivanje. Pase gore. Cuj taj ZEP je primarno za kucne klime. Oni sprejevi za aute imaju duge spiralne slamke..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.