Jump to content

Problem sa cirkulacijom zraka u kabini


quaterbeck

Recommended Posts

 

Prilikom gašenja cirkulacije unutarnjeg zraka isto pocne da krcka ispred vozača sa lijeve strane kod vjetrobranskog stakla ispod plastike kao da preskače nešto 10-ak sekundi,  inace klima je automatska, ako neko zna što je uzrok i problem i na koji način da riješim a da ne vozim u ovlašteni servis bio bih vam forumaši zahvalan.  Onako kao laiku mi se čini da ima veze sa motorićem klapne zraka izvana unutra... 

Link to comment
Share on other sites

Da, mora defić tabla van, imao sam i ja probem s time, samo dosta neugodniji. Naime, izgubio sam puhanje po nogama vozača i suvozača. Isto klapna, samo jedna druga. Ovak, vidi. Meni je to samo od sebe proradilo. Jednom sam prilikom stisnao dugme za različite smjerove puhanja (šajba - tijelo - noge- kombinacija) sve dok nije proradilo. To s dugmetom sam probao u nekoliko vremenskih uvjeta, kada je bilo toplije, hladnije itd i odjednom je proradilo.

Čitao sam kako su neki uspjeli srediti te zupčanike nakon što su dezinficirali sustav ventilacije onom pjenom koja se ubrizgava u ventilacijske kanale (kontra smjer). Valjda ona ima neka podmazujuća svojstva :/

Link to comment
Share on other sites

na meganu nisam trebao skidati tablu već je sve ispod brisača u onom kanalu. Za početak sam iskopčao kabel za motorić klapne recirkulacije, a nakon par godina kad me došla volja i popravio puknuti graničnik. Ne znam i ne želim saznati kako je u Scenicu :D

Link to comment
Share on other sites

Kod Scenica je iza suvozačke kasete/ pretinca koji mora da se skine što i nije toliko komplikovano koliko zvuči.

Verujem da ima YT tutorijala, ako baš bude potrebno opisaću postupak onako, po sećanju

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.