Jump to content

Twingo 1.2 16V 2001


igi

Recommended Posts

Evo da predstavim svoj autić... Radi se o Twingu 1.2 16V iz 2001. godine, 176000 kilometara. Ne znam koji je paket opreme, ima električne podizače i namještanje retrovizora...  Auto sam uzeo prvenstveno za po gradu i do posla do kojeg imam malo više od dva kilometra i za tako kratku relaciju mi je žao paliti Audi. Tvingač je u solidnom stanju, ima nekih nedostataka koje ću nastojat otkloniti i nadam se da će me dobro služiti. Stvari koje ću napraviti na njemu: 

1. Staviti servo volan. Pročitao sam ovdje da ima električni servo i da to nije problem napraviti 

2. Uzeti alu felge 14. Imam upisane dimenzije guma 155/65 14 i 165/65 14. Na ove čelične felge će ići zimske gume koje sam dobio posebno uz ove ljetne koje su na njemu. 

3. Prednji branik sa maglenkama 

4. Staviti deflektore za zaštitu od vjetra i foliju na stražnje staklo i bočna stražnja. 

5. Uzeti i onaj mali OBD ekran koji pokazuje okretaje, temperaturu rashladne tekučine, potrošnju, itd   

Auto sam uzeo prije tri dana, Sutra idem platiti porez i prebaciti ga na Zg table. Evo par slika od jučer. Auto je sada na poliranju i popodne će biti gotov. 

 

20170909_115433_Burst01 – kopija – kopija.jpg

20170909_115507 – kopija.jpg

20170909_115529 – kopija.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lijep i zahvalan autić, uživaj u vožnji.

Gdje si ga dao na poliranje?

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Taman kad sam ga uzeo s poliranja počela kiša... Lak nije baš u nekom bajnom stanju, zadnji lijevi blatobran je zagreban i to bi trebalo ušpricati ali ne znam da li će mi se dati zezati s time. Nakon poliranja je ipak auto malo živnuo i za ono za šta je najenjen biti će ok. Poliranje mi je radio frend iz Sopota, dogovorili smo da ga samo brzinski prođe... 

 

20170910_180110.jpg

20170910_180124.jpg

Link to comment
Share on other sites

dobar izbor!! ja bih pustio na stranu maglenek i neke druge stvari ako ti sluzi samo od tocke A do B.. samo toci i vozi :)

Link to comment
Share on other sites

Ma i ja sam si rekao da neću ništa na njemu raditi, neka ostane ovakav kakav je ali to je jaće od mene ?. Najbitnije mi je da je mehanički ispravan.

Link to comment
Share on other sites

Ma i ja sam si rekao da neću ništa na njemu raditi, neka ostane ovakav kakav je ali to je jaće od mene ?. Najbitnije mi je da je mehanički ispravan.

:yeah::yeah:

Link to comment
Share on other sites

Ma i ja sam si rekao da neću ništa na njemu raditi, neka ostane ovakav kakav je ali to je jaće od mene ?. Najbitnije mi je da je mehanički ispravan.

Haha, to sam i ja rekao za Clio ll...pa u razdoblju od godinu dana otišlo cca 700e samo u "izgled". Nakupi se.:aua:

Inače, fora Twingać, puno sretnih kilometara! ?

Link to comment
Share on other sites

Evo danas uzeo alu felge 14 cola, 6J, et 35 i branik sa maglenkama. Našao sam ga u istoj boji u kojoj je i auto tako da ga neću trebat lakirati... A sutra nadam se stiže i deflektor kojeg sam jučer naručio.

f888c9631e4b16c439ff4d10679e8225.jpg

Link to comment
Share on other sites

Deflektori stigli i odmah stavljeni. Precizno su izdrađeni tako da je sve sjelo na svoje mjesto bez ikakvih problema, sve zajedno dvije minute posla...  

 

20170914_124107.jpg

20170914_124116.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ono što sam primjetio sada kada sam se vozio do posla je da manje puše vjetar u kabinu kada spustiš staklo. I kada kiša pada možeš par centimetara spustiti staklo i neće kiša padati unutra... ali uzeo sam ga prvenstveno radi izgleda, da malo osvježim auto :-)

Edited by igi
Link to comment
Share on other sites

Vidjeh Twileta kod AvMalla jutros oko 7.15h.

Skužih ga po deflektorima i novim tablicama.

Izgleda kak dečec [emoji106]

Link to comment
Share on other sites

Super su ti spojleri na prozorima, imao sam ih na nekoliko auta. Inace imam bolest otvorenog prozora pa je onda nezgodno po kisi i zimi ako nemas deflektore, razmisljam si ih uzeti za a4 ali nisam sig koliko ce se zadrzati kod mene..

Lijepi twingač, ovo sa branikom u boji je ubod samo takav :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Vidjeh Twileta kod AvMalla jutros oko 7.15h.

Skužih ga po deflektorima i novim tablicama.

Izgleda kak dečec emoji106.png

Hvala... Prolazim pored AM kad idem na posao, tu u Sigetu radim.

Super su ti spojleri na prozorima, imao sam ih na nekoliko auta. Inace imam bolest otvorenog prozora pa je onda nezgodno po kisi i zimi ako nemas deflektore, razmisljam si ih uzeti za a4 ali nisam sig koliko ce se zadrzati kod mene..

Lijepi twingač, ovo sa branikom u boji je ubod samo takav :dobroje:

Da, dobro izgledaju deflektori. Ovo s branikom sa maglenkama u istoj boji kao i karoserija se odlično potrefilo, rijetkost je naći baš u ovoj boji. Čim sam to vidio u oglasu odmah sam nazvao i otišao po to. Jel netko da da li postoji instalacija za maglenke ili ja trebam provuči?

Link to comment
Share on other sites

Izašao si taman ispred mene na Av. Dubrovnik, pa smo se usporedo vozili do skretanja za Av Mall, ti si otšao lijevo, a ja ravno prema rotoru.

Bez obzira na kišu sjaji se ko...

Link to comment
Share on other sites

Evo upravo naručen i OBD head up display koji pokazuje okretaje, temperaturu motora, trenutnu potrošnju, itd... Jedva čekam da stigne i da ga montiram. 

 

 

OBD.jpg

Link to comment
Share on other sites

Večeras stavio i nove žarulje. Prije su bile one standardne H4 55W koje svijetle žuto. Sada sam stavio H4 100W Xsenon gas Halogen super white, 5000 k boja. Ove svijetle skroz bijelo i puno su jače nego one standardne i stvarno je velika razlika sada i prije i što se tiće osvjetljenja i što se tiće izgleda. Ostale su mi u faru još one male ubodne za poziciju , standardne žute ali njih ću isto promjeniti i staviti bijele ledice. 

 

halogen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Te su žarulje skoro jednom jače od standardnih i isto toliko jače griju.

Meni su prije dosta godina rastopile reflektor i konektor.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije dvije i pol godine kupio dva para. Jedne sam stavio u Golfa duju i vozio s njima dvije godine dok ga nisam prodao i nikakvih problema nije bilo niti sa farom niti sa konektorom. Ostale su mi još ove i sada sam ih stavio u Twinga. U BMW-u sam stavio u maglenke isto jače sa xenon plinom i vozio s njima 4 godine bez problema...  Bumo videli kako će biti u Twingu. Ako ode far lako kupim drugi :yeah:.

Link to comment
Share on other sites

Danas stavio i led žarulje u pozicije umjesto onih standardnih žaruljica koje su žuto svijetlile. Ovo sada izgleda puno bolje. Kada upalim kratko svijetlo i H4 i Pozicija svijetle skroz bijelim svjetlom... Još je ostalo za staviti ledicu za rasvjetu kabine i one za osvjetljenje registarske pločice. To ću sutra jer mi se danas po ovoj kiši nije dalo to raditi. Jedna današnja slikica  

 

ld.jpg

Link to comment
Share on other sites

Malo se radilo na autu... Stavio led rasvjetu u kabinu, svjetlo za registarsku pločicu i na pozicije. Danas sam skinuo branik i stavio onaj drugi sa maglenkama. Sve zajedno 10 minuta posla, 7 šarafa i tri plastične tiple, sve je sjelo na svoje mjesto. E sada maglenke, skužio sam da imam istalaciju za njih, konektor sa branika sam uštekao u konektor od instalacije ali ne svijetle jer u kabini imam prekidač samo za stražnje maglenke. Sada sam našao sliku na netu i vidio sa postoji prekidač za prednje i stražnje maglenke, znači sve je na jednom prekidaču, i prednja i stražnja maglenka. i sada pitanje, da li trebam još nešto osim tog drugog prekidača da bi maglenke radile? 

Evo jedne slikice sa novim branikom i maglenkama 

 

 

twm.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.