Jump to content

Scenic III 1.5 - plan održavanja


braxinjo

Recommended Posts

Pozdrav,

jel ima netko formular plana održavanja Scenica III ili ako možete napisati barem glavne stavke - kada se po preporuci Renaulta nešto treba mijenjati... 

Link to comment
Share on other sites

Knjizicu uputstava za Scenic 3, ph 2 mozes naci ovdje: http://hr.e-guide.renault.com/hrv  Samo upisi u trazilicu "Scenic 3". Ako imas phase 1 onda ti preporucam da se uclanis u Moj Renault i preko chata kontaktiras renault szk i oni ce ti pomoci. 

Na moj renault takodjer imas i plan odrzavanja za svoje vozilo.

Link to comment
Share on other sites

Molim savjet - kupio sam rabljeni scenic iz 2016. (20tkm) i trebao bih otići na 1. ovlašteni servis - što bi bilo pametno promjeniti ??

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

ok. hvala. Zrak ću prekontolirati, a gorivo zamijeniti. 

Znaš li možda tko je od ovlaštenih u zagrebačkoj regiji najpovoljniji za to ? Tnx

Edited by braxinjo
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Pozdrav,

blizi se 40000km na scenicu 3 (1.5dc 81kw) i zatrazim ponudu za servis od ovlastenog, oni mi posalju da moram mjenjati jedino filter zraka?! 

Da li se filter ulja i ulje ne mjenja svakih 20 tkm? 

 

Link to comment
Share on other sites

ne neg po njihovom 30000 km.. pa na 60000.. ali kolektivna je svijest da se mijenja na 15000 km..

Link to comment
Share on other sites

a nista, sad cu promjeniti na 40 pa cu se nivelirati na 60tkm :) 

Link to comment
Share on other sites

prelazes da sad izguram do 45 iako je zadnji servis bio na 20tkm i izmjena ulja i filtra?

Link to comment
Share on other sites

ovisi kak se voziš, po gradu ili po autoputu.. ako je većinska vožnje gradska, sugeriramo na max 15000km, tvornički je svakih 30000 km  ili 12 mjeseci al to je loše dug vremenski interval (po km). netko se zato i sjetio zamijeniti na 20 pa je sad na 40, hoćeš li sad mijenjati ili na 45 isto s**nje. sve je to previše.. ali drži se 15000km, kako god okreneš..

opet ovisi koliko se voziš, jednom godišnje.

opet, da ja kupim auto koji je netko prije vozio, odmah bih napravio mali servis, štogod pisalo u knjižici.. to bar nije skupo, ulje i 2-3 filtera..

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

cca 20tkm godisnje, ajmo reci 60:40 otvorena/grad... 

hvala ti na savjetu, ici ce sad na 40 izmjena ulja i filtra pa cu kasnije to malo ubrzati... 

Link to comment
Share on other sites

Ajd 20000 moze izdrzati. Ali ako mislis voziti auto vise godina, cesce mijenjaj ulje. 15000 km max. I stavljaj neko 5W30 radi DPF i turbine..

Link to comment
Share on other sites

Solaris ne postoji pod tim nazivom bar 6-7g.

Sad je Evolution Full Tech FE 5W30

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.