Jump to content

Pregrijavanje clia


karluci

Recommended Posts

pozdrav forumasi

Vozim clia rta 2001g 55kw benzinca. Zadnjih 20 dana imam problem sa pregrijavanjem. Prije 15dana sam ostao bez vode. Sljedeci dan sam otisao lokalnom  mestru na mali servis i zamjenu posude vode jer je imala malu rupicu,svjecice i motoric ler gasa. Jucer poslije 200m voznje kazaljka u crveno i upaljena pumpa vode sta sam momentalno diga haubu i upalia grijanje kabine. Vodu nije izgubio niti je igdi curilo. Kasnije ga nisam uspia upalit. Kasnije otisa kod mestra prikazuje na voltmetru 11v a mora 13v i da je problem u alternatoru jer imam god dana star varta akumulator, a drugo za pregrijavanje nezna ni on ovako na prvi pogled. Ja sumnjam na termostat i termoprekidac. Ventilator se upalia tek kad je kazaljka usla u crveno 9/10 i radia je sve dok se nije spustia na 6/10. Jeli moguce namistit da se ventilator upali vec pri 3/10 crtica zagrijanosti?

I jos jedno pitanje. Krpanje alternatora u elektricara s radom mehe 600kn jel to ok cijena?

 

Link to comment
Share on other sites

Cek, 600kn za popravak alternatora i zamjenu posude ili samo za popravak alternatora? ovisi sta mu je al uglavnom ako imalo znas drzat kljuc i sarafciger u rukama mozes si sam promjenit cetkice, regler i lezaj prednji na njemu nije to neka nauka, uostalom polovnih ispravnih alternatora se nade za oko 200kn +- 

Edited by josipp
Link to comment
Share on other sites

Termoprekidač ti neće upaliti ventilator ako do njega nije došla vrela voda, a to se neće dogoditi ako je termostat neispravan.

Originalni termostat s kučištem za moj auto je 330kn kod koncesionara, a navodno se isti taj može kupiti u slobodnoj prodaji za manje od 200kn. Dođe sa gumenom/silikonskom brtvom i nisu potrebne nikakve brtvene mase da se to napravi. Treba vidjeti kakav termostat je kod tebe.

Ja sam platio 600kn reparaturu alternatora prije 10ak godina za svoj stari R19 16V. Nakon reparature je radio k'o beba, nikad napon ne bi pao ispod 14V da sam ne znam što radio.

Link to comment
Share on other sites

Cek, 600kn za popravak alternatora i zamjenu posude ili samo za popravak alternatora? ovisi sta mu je al uglavnom ako imalo znas drzat kljuc i sarafciger u rukama mozes si sam promjenit cetkice, regler i lezaj prednji na njemu nije to neka nauka, uostalom polovnih ispravnih alternatora se nade za oko 200kn +- 

Za popravak alternatora i njegovo skidanje. Reka je termostat da je sa radom 200kn . Posuda vode je nova stavljena

Link to comment
Share on other sites

 

2x lezaja, kolektor, regulator i ako su recimo jos diode prdnule je tu negdje cijena.

Edited by kristijan1710
Link to comment
Share on other sites

2x lezaja, kolektor, regulator i ako su recimo jos diode prdnule je tu negdje cijena.

Tako je i meni rekao. Mijenjao je praktički sve osim rotora, osovine, špula i naravno kučišta čak i regler, sve 600kn.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.