Jump to content

Megane 2 tipovi vjetrobanskog stakla


marrky112

Recommended Posts

Zanima me kako točno utvrditi o kojem vjetrobranu je riječ...recimo kod kolege je staklo sa homologacijskom oznakom 43R-000451 ,a kod mene 43R-004552 ...može li se po tim oznakama sa sigurnošću reći da se radi o dva ista stakla ako su iste oznake ili nije nužno...radi se o tome da su domari supruzi razbili vjetrobran prilikom košnje pa bih išao na opciju rabljenog stakla ako se pronađe identično ako ne onda ovlašteni ali mi je žao ljudi zbog poveće cifre....postoje li neke komplikacije kod ugradnje i na što obratiti pažnju,vjetrobran je sa senzorom..

Link to comment
Share on other sites

Imam ti ja vjetrobran s senzorom od meg 2 2003g. Ako si zainteresiran javi se na PM.

Link to comment
Share on other sites

kod mene je atermičko staklo,sa ljubičastim odsjajem , našao sam staklo sa istom oznakom čak je i 2004. g. sa senzorom ali je malo podalje pa da se ne vozam bez veze ako to nije to....ako to propadne javim ti se...

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

Auuu, ja neznam dal je moje artermicko, mislim da je obicno sa senzorom. Morao bi provjeriti. Po kojoj cijeni si nasao ako nije tajna?

Link to comment
Share on other sites

Zanima me kako točno utvrditi o kojem vjetrobranu je riječ...recimo kod kolege je staklo sa homologacijskom oznakom 43R-000451 ,a kod mene 43R-004552 ...može li se po tim oznakama sa sigurnošću reći da se radi o dva ista stakla ako su iste oznake ili nije nužno...radi se o tome da su domari supruzi razbili vjetrobran prilikom košnje pa bih išao na opciju rabljenog stakla ako se pronađe identično ako ne onda ovlašteni ali mi je žao ljudi zbog poveće cifre....postoje li neke komplikacije kod ugradnje i na što obratiti pažnju,vjetrobran je sa senzorom..

I kod mene prije 10 tak dana pukla sajba, ali na vozacevim vratima. Pogodio kamencic od trimera

Link to comment
Share on other sites

Auuu, ja neznam dal je moje artermicko, mislim da je obicno sa senzorom. Morao bi provjeriti. Po kojoj cijeni si nasao ako nije tajna?

Nismo još finalizirali dogovor ali mislim da će biti oko 200 €

I kod mene prije 10 tak dana pukla sajba, ali na vozacevim vratima. Pogodio kamencic od trimera

Pošast čini se i kod mene ista priča....

Link to comment
Share on other sites

nije tesko skinut samo treba vremena... skidao sam zadnju sajbu i trebalo mi 2h sve skupa s ciscenjem...

usput sva stakla na meganeu s senzorom su atermicka. a taj ljubicasti odsjaj moze doci i od kojekakvih premaza protiv kise, voskova i sl.. 

Link to comment
Share on other sites

baš se vidi iz daljine kad dolazi taj s atermičkim, ima neki ljubičato, indigo sjaj. volio bih ga imati, ljeti jako dobro dođe

Link to comment
Share on other sites

nije tesko skinut samo treba vremena... skidao sam zadnju sajbu i trebalo mi 2h sve skupa s ciscenjem...

usput sva stakla na meganeu s senzorom su atermicka. a taj ljubicasti odsjaj moze doci i od kojekakvih premaza protiv kise, voskova i sl.. 

Šta to znači da je kod mene šajba nečime premazana i odjednom je dobila takav odsjaj....

U pravu si da su atermička sva sa senzorom ali ova sa ljubičastim odsjajem su veći level nego ova bez,a i cijena nešto govori...

Link to comment
Share on other sites

imam to na meganu 1 , apsolutno nikakvu razliku nisam osjetio .. what so ever.Mislim da se ne trebas oko toga zamarati dal ce imati taj premaz, al na tebi je .. ionak nisi kriv, mozes inzistirati na istome.

ovo za skidanje sajbe znam kad sam i sam prodavao auto u dijelove da sam se zajebo kad sam isao skidati ja za kupca jedno staklo, doduse straznje bocno malo na astri karavan, naravno da se rasprsnulo.A lijepo mi je punac rekao : reci ljudima cijena ta i ta, kupac sam skida i plaća PRIJE skidanja.

 

malo ko kurveraj hahaha

 

Link to comment
Share on other sites

Razlika je očita kod atermičkog stakla.

Prvo tabla se nikad ne užari od sunca, i ne grize za kožu kao na bočnim staklima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nije tesko skinut samo treba vremena... skidao sam zadnju sajbu i trebalo mi 2h sve skupa s ciscenjem...

usput sva stakla na meganeu s senzorom su atermicka. a taj ljubicasti odsjaj moze doci i od kojekakvih premaza protiv kise, voskova i sl.. 

Nisu sve atermičke. Moj je sa senzorom za kišu i svjetlo ali nije atermička šajba. U doba kada sam ga kupovao, atermička šajba je išla samo u paketu sa automatskom klimom.

Link to comment
Share on other sites

Aha po tome se razlikovalo. Onda imam i ja a i Kristijan na onom njegocom za dijelove

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

baš se vidi iz daljine kad dolazi taj s atermičkim, ima neki ljubičato, indigo sjaj. volio bih ga imati, ljeti jako dobro dođe

Ništa nisi propustio vjeruj mi, isto bude vruće u autu. :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.