Jump to content

Clio storia zamjena ulja


Krunc

Recommended Posts

Bok ljudi! Ponosni sam vlasnik storie iz 2006. Moja supruga ju je kupila novu i sada ima 220tkm i bez greške je. Slijedeći tjedan ću raditi servis i natociti 10w60 ulje. Do sada sam vozio elf evolution sxr 5w40 i na 15 tkm potroši oko 2 dcl. Uvijek mi je želja bila natociti ovakvo ulje i mislim da ne mogu pogriješiti.

Link to comment
Share on other sites

2 dcl na 15.000 km je ništa i to je isparavanje.

Istina da se dobro pokazalo na motorima koji imaju zavidan broj km, ali i na pravim trkačima.

Baš me zanima razvoj situacije.

Link to comment
Share on other sites

Bok ljudi! Ponosni sam vlasnik storie iz 2006. Moja supruga ju je kupila novu i sada ima 220tkm i bez greške je. Slijedeći tjedan ću raditi servis i natociti 10w60 ulje. Do sada sam vozio elf evolution sxr 5w40 i na 15 tkm potroši oko 2 dcl. Uvijek mi je želja bila natociti ovakvo ulje i mislim da ne mogu pogriješiti.

Krivo misliš.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ne postoji auto koji ne troši ulje. I da nigdje ni kapi ne slini cilindri nakon svakog hoda klipa ostaju lagano  masni od ulja, inače bi zaribali, i to naravno sagori u sljedećem ciklusu. Onaj tko misli da mu ne troši vjerojatno mu dizne pišaju benzin ili naftu pa nadoknađuje količinu u karteru

Link to comment
Share on other sites

Promijenio sam i dihtung poklopca ventila,stavio nove zimske gume i sutra na tehnički.

Link to comment
Share on other sites

Napravio sam 1500 km i za sada sve očekivano, nema potrošnje ulja niti promjene boje ulja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo napravio sam 3200 km od zamjene ulja i još nema nikakvih promjena.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tako je i meni sa Shellom 5W40 i Mann filterom ulja. Tek nakon 7-8 tisuća km počne vidljivo tamniti.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Napravio 7tkm i ulje je malo potamnilo, a razina je još uvijek ista. Još 3 tkm i servis. Vjerojatno neće ni potrošiti do tada.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.