Jump to content

Kuplung set


jopa_22

Recommended Posts

Izgleda da je na redu promjena...zanima me kakva su vasa iskustva i sto se pokazalo optimalnim...ja sam zapeo za LUK jer sam u slo nasao set za 100e...citam svasta po raznim mjestima...od pohvala do kritika...na trajnost i tvrdocu...al nisam nasao temu s meganom 1.6 u glavnoj ulozi...ako imate iskustva i savjet podijelite...hvala

Link to comment
Share on other sites

koliko si prošao km sa kuplungom, jel ti klizi ili ne odvaja? uglavnom mijenja se korpa, lamela i potisni ležaj.. ovo je jako dobra cijena inače ali ak je bez ležaja ne uzimaj.. moraš i njega promijeniti.

mislim da je meni Anđelko iz Lagerosa rekao nešto veću cijenu nego tvoja ali sa ležajem naravno.. jer ležaj je oko 300kn plus ulje moraš doliti ako ne i zamijeniti onda kompletno ulje u kočnicama i kuplungu jer idu iz iste posude..

mislim da je također LUK ali nisam siguran..

Link to comment
Share on other sites

Ja prije 100tkm stavio Valeo, vise nego zadovoljan do sada

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

zadnjih dana se mučim sa trzanjem pri kretanju, onak par puta zatrza, uglavnom kad je hladan, kad se ugrije, onda ne.. a i nema pravila, nekad trza i topal a nekad uopće.. ovisi kak brzo otpuštam kuplung. obzirom da mi se čini da je s kuplungom sve ok, ne klizi ne zapinje, iz breg ide super itd, sumnjam na nosač motora. onaj kod zupčastog remena mi ide malo naprijed nazad, oko 1 cm skoro.. i kad krećem cijela mi se mašina pomakne za centimetar a možda i 2. ne lupa. onaj donji nosač nisam provjeravao jer mi se neda sad skidat plastiku al za vikend budem.. koji nosač najčešće ode, taj donji?

Link to comment
Share on other sites

da cijeli set, potisni ležaj, korpa i lamela su u setu za 111€ trenutno na 20% popusta...ne klizi mi ali isto trza nekad i hvata visoko visoko zadnjih 2 3cm...još ništa ne buči i slično ali htio bi djelovat preventivno mada mi mehaničar kaže ma vozit će to još ne boj se... nisam siguran ali valjda je prva ugradnja a auto ima 220tkm

Edited by jopa_22
Link to comment
Share on other sites

..ne klizi mi ali isto trza nekad i hvata visoko visoko zadnjih 2 3cm..

Ovo je potpuno normalno kod Renaulta. Ja se tak vozim već 140 000 km. Mislim da budeš bezveze potrošio novce.

Link to comment
Share on other sites

Ja prije 100tkm stavio Valeo, vise nego zadovoljan do sada

Šlapatalk

Luk, Valeo, Sachs su cesto isti proizvodi, nerijetko je samo pobrusen logo drugog "proizvodaca".

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovo je potpuno normalno kod Renaulta. Ja se tak vozim već 140 000 km. Mislim da budeš bezveze potrošio novce.

Kod mene kad je tak bilo, nije jos dugo vozio i pocelo proklizavat. Stavio opet Valeo i od tad hvata dosta nize a ne pri vrhu. Dok npr kod sogora na daciji od prvog dana kak je kupljen u salonu kvacilo lovi gore zadnja dva tri cm, i eto vozi tak vec 120 tisuca. Sad jebiga, ko bi tu bio pametan.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je potpuno normalno kod Renaulta. Ja se tak vozim već 140 000 km. Mislim da budeš bezveze potrošio novce.

Meni također..trenutno je na 147 000km

Link to comment
Share on other sites

na meganeu originalno mijenjao na 298.000 km, sad imam Valeo i 404.000 km, puno je mekše nego na Scenicu koji ima 140.000 km i ponekad zna zatresti

Link to comment
Share on other sites

zadnjih dana se mučim sa trzanjem pri kretanju, onak par puta zatrza, uglavnom kad je hladan, kad se ugrije, onda ne.. a i nema pravila, nekad trza i topal a nekad uopće.. ovisi kak brzo otpuštam kuplung. obzirom da mi se čini da je s kuplungom sve ok, ne klizi ne zapinje, iz breg ide super itd, sumnjam na nosač motora. onaj kod zupčastog remena mi ide malo naprijed nazad, oko 1 cm skoro.. i kad krećem cijela mi se mašina pomakne za centimetar a možda i 2. ne lupa. onaj donji nosač nisam provjeravao jer mi se neda sad skidat plastiku al za vikend budem.. koji nosač najčešće ode, taj donji?

vidim da nitko ne oidgovara pa bum sam sebe quotao.. dakle vibracije u startu su nestale kad sam ubavio neke gume između nosača i one rupe  gdje on šeće... 

dakle do nosača je, onog desnog na muldi kod remena..

kupit ću vjerojatno novi u dogledno vrijeme no vidio sam da se rade nekakvi mount inserti koji produljuju vijek nosača ili ak je pukla guma samo se umetne.. doduše nije ni jeftino, ali to bi se moglo napraviti doma.. ima čak sistem kak to napraviti iz dvokomponentne plastike..

http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-Megane-2-RS-225-R26-Cup-02-08-Powerflex-Uppr-Eng-Mnt-Insert-PFF60-821-/131494466097

https://www.youtube.com/watch?v=2_0BYvTkZ0o

Link to comment
Share on other sites

ovo prvo bi ti bilo pretvrdo i prenosilo bi sve vibracije na kaoseriju

Link to comment
Share on other sites

ovo drugo mi se čini ok... poliuretan u tekućem stanju ulije se i očvrsne.. to je guma od 60-80 Shore A - tvrdoća mjerena tvrdomjerom Shore, od 0-100

60 shore-a je preporučeno a toliko je tvrda i standardna guma u nosaču.. mogu se probušiti  i rupe da se poveća gibljivost..

 

http://www.thortex.hr/FlexiTech60EGTehnicki.htm

Link to comment
Share on other sites

Meni na meg2 dci 78kw vec 5 godina tako podrhtava i samo gas ništa se ne dešava ide kao i prvog dana...prvi smo vlasnici . Cura ima meg3 dci i isto joj je...kakva zamjena, vozi dok ne stane. Al prvo baci oko na nosače motora . Znaju popucati dosta brzo tvornicki. Imaš ih 4 komada i od 4 , 2 su sigurno pukla ako nisi već zamijenio...guma se raspadne

Link to comment
Share on other sites

Moj je samo jedan u banani. Ima ih 3. Ipak nije to dizel. A i podmetnuo sam gume unutra da se uvjerim daje do njega i kad sam ga sa gumama podupro nist ne trese. Onda je do njega. Desni bocni onaj kod renena.

Link to comment
Share on other sites

Ja vozim auto u srijedu na servis i ja imam isto neka podrhtavanja.

Morat cu mu reci da mi kompletni prvi kraj pogleda, pa ti javim kaj se događa/ događalo.

Link to comment
Share on other sites

sad sam kontaktirao Anet i on mi nudi nosač koji je hidraulični i košta 490 kn..

ali ja sam uvjeren da ovaj moj nije hidraulični jer izgleda ko obična guma.. 

nalazim dve vrste nosača..

jedan je kao običan a drugi ima jastuk. jel zna netko neke detalje jer mislim da sa uljnim jastukom ide na dci a na benzincu običan..

Febi-Bilstein-New-replacement-Engine-Mounting-28203.jpg

Renault-Megane-MK-II-2002-2008-TOP.jpg

Renault-Megane-MK-II-2002-2008-TOP-_57.jpg

Link to comment
Share on other sites

na meganeu 1 PH2 , 1.4 16V sam ja osobno mjenjao nosač i bio je hidraulični... Sad na DCIu isto mjenjao nedavno u Auto Tonković ,isto hidraulični :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.