Jump to content


penezic

Recommended Posts

...za vjetrobransko staklo na mom cliaču, jako loše špricaju, lijeva samo jedna rupica a desna skoro pa ništa :frown:

malo sam s iglom probao to riješit al neide, a nova jdna dođe 120kn, u čem je problem i kako to riješiti? :zubo:

Link to comment
Share on other sites

U tim topicima će teško nać što pametno kad su samo u dva posta nekakvi prijedlozi za riješenja, ostalo je OT.

Dakle ili probaj namočit u jabučni ocat ili iscjedi limun pa u to. To bi trebalo pomoci ako se radi o kamencu. Provaj i provuć neku tanku

Link to comment
Share on other sites

ok, hvala.

ja inače točim destiliranu vodu i s autima prije nije bilo problema, a prošli vlasnik ovog je točio valja običnu vodu :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Ja imam slican problem samo kaj sam ja zamjenio obje spricaljke, ali izgleda da mi je cijeli sistem pun kamenca jer se apsolutno nista nije promijenilo. Da li netko zna kak da ocistim cijeli sistem a da nemoram skidati posudu sa auta? Inace sam tocio samo tekucinu koju stavljamo u kamione, origigi Volvo.

Link to comment
Share on other sites

Janko se šali, valjda :plazi:

Ovo kaj veli ip, sa octom mora ići.

Ja sam na prošlom autu, nalio ocat u posudu

i izvjesno vrijeme špricao sa njim dok se nije pročistilo.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na sluzbenom peugeotu procistio sistem ovako:

1. izvadio sam tekucinu iz posude

2. ulio sam cilit ili smac ili nesto brugo za ciscenje sanitarija prakticki bilo sto osim solne kiseline i malo razrijedio sa vodom

3. skinuo cijevcice sa prskalica i produzio ih crijevom od benzina ili necim dovoljno da udju nazad u pousudu

4. potjerao pumpu par minuta dok ta tekucina nije nekoliko puta procirkulirala cijelim sistemom

5. izvadio tekucinu van

6. isprao sistem vodom

7. mlaznice sam ocistio rucno tako da sam ih uronio u casu punu onog gore

8. spojio sve nazad i ulio biser ili kaj vec za pranje...

Puzo ima one mlaznice koje ste vec spominjali da rasprsuju tekucinu po staklu a ne spricaju u mlazovima.

Po meni te mlaznice su dobre samo za gradsku voznju. Na otvorenoj cesti nevaljaju uopce jer veliki otpor zraka rasprsi tekucinu svuda osim po staklu. Osobno mislim da je mlaz puno jaci i efikasniji pri vecim brzinama.

:hey::hey:

Link to comment
Share on other sites

gle nisam ništa napisao iz razloga što je auto pod garancijom ...

i nisam ama baš ništa platio!!!

najbolje je da nazovete

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.