Jump to content

LED svjetla


skinjola

Recommended Posts

Zna li netko može li se namjestiti da kad upalim kratka svjetla, ostanu i LED svjetla upaljena, umjesto da se ugase ( Clio IV 2013. godište) i kako?

Link to comment
Share on other sites

Nemozes. Mozda moze da ostanu al oslabljenim intenzitetom

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kako ne može? Pa baš bi bilo fora zasljepljivati nadolazeća auta. Ja bih se odmah žalio Carlosu Ghosnu

Link to comment
Share on other sites

Stvarno je najgluplja stvar imati upaljena drl svjetla po noći! Kada svijetle punom snagom zasljepljuju aute koji dolaze u susret.

Link to comment
Share on other sites

to je postala moda u gradskoj vožnji noću, nema veze što pozadi ništa ne svjetli. Ja sam mislio da je imati upaljene (najčešće kineske aftermarket) angel eyese i maglenke bez oborenih svjetala ultimativni đir vozača bmw-a, ali ovi drl-ovci su im opasno blizu

Link to comment
Share on other sites

Jesi gleda na youtubu? Tamo zna bit svega

Pa ne bi htio nesto sam prespajati da sje***, radije da mi u servisu to naprave (citaj: nisam dovoljno strucan da to sam radim), ali ne bi isao ako to nije moguce ili ako je prekomplicirano...

Stvarno je najgluplja stvar imati upaljena drl svjetla po noći! Kada svijetle punom snagom zasljepljuju aute koji dolaze u susret.

Ja sam to pitao samo zato jer na dosta novih auta, npr novom Capturu po danu rade i LED svjetla i dnevna svjetla, tvornički, ne znam za novi Clio jer su mu dnevna svjetla integrirana u far, ali mi isto izgleda kao da kad upališ kratka svjetle i dnevna.. pa me zanimalo zašto ne bi moglo na mom Cliju. I moram priznati da nisam primjetio da na starom Cliju IV smetaju DRL kad ti ide u susret, bar ne po danu...

Link to comment
Share on other sites

Zato jer po noci dimaju 50%manje ako imaju tu funkciju uopce. Meni ni jedan ne smeta, neznam kak nekima smetaju ta svjetla, mozda je vec vid oslabio. Vise mi smetaju neki kineski ksenoni.

Link to comment
Share on other sites

Zato jer po noci dimaju 50%manje ako imaju tu funkciju uopce. Meni ni jedan ne smeta, neznam kak nekima smetaju ta svjetla, mozda je vec vid oslabio. Vise mi smetaju neki kineski ksenoni.

Čudno, jer kad po noći upalim auto i upale se DRL ona svjetle slabije nego kratka svjetla, ne može se voziti samo sa njima...

Edited by skinjola
Link to comment
Share on other sites

da jer imaš namješteno automatsko paljenje svjetala kad je vani mrak (tuneli, predvečerje, noć). Onda se svjetla sama upale a drl dima na 50%. Ako isključiš na ručki žmigavca (auto) takvo paljenje kratkih onda drl sam gori dok ručno ne upališ kratka na ručki

Link to comment
Share on other sites

Zato jer po noci dimaju 50%manje ako imaju tu funkciju uopce. Meni ni jedan ne smeta, neznam kak nekima smetaju ta svjetla, mozda je vec vid oslabio. Vise mi smetaju neki kineski ksenoni.

Meni je blenda na očima nešto malo više otvorena nego što bi trebala biti pa mi smeta više nego drugima. Svejedno smatram da se proizvođači auta previše preseravaju sa DRL-ovima i da full pretjeruju s intenzitetom istih samo zato da bi njihov auto bio najblještaviji na cesti. Neki noviji auti poput Puga 5008 toliko blješte da bi najradije izašao iz auta i skršio mu palicom farove.

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Meni je blenda na očima nešto malo više otvorena nego što bi trebala biti pa mi smeta više nego drugima. Svejedno smatram da se proizvođači auta previše preseravaju sa DRL-ovima i da full pretjeruju s intenzitetom istih samo zato da bi njihov auto bio najblještaviji na cesti. Neki noviji auti poput Puga 5008 toliko blješte da bi najradije izašao iz auta i skršio mu palicom farove.

Tu ti nije vozac ni njegov auto kriv nego onaj koji ga je isprojektirao. Njemu onda palicu pokazi. Jbga razumijem ako je kinesko s**nje stavljeno na auto i jos bez atesta. No nova vozila podrzavam jer su ipak na cesti dosla s nekim atestom i provjereno ugradjenom robom tj dijelovima. Nekima smeta, no opet bolje da ga vidim  nego da nista nema

Link to comment
Share on other sites

drugo je to. Meni po danu ne smeta, ali brate čemu se potpuno ne gase drl-ovi po noći? Zato jer je neki drkađija smislio način reklamiranja auta, kao ono i u mraku odmah po dizajnu možeš prepoznati taj auto. Nikakve druge svrhe ne vidim da drl gori i po noći pa makar i na 10%, a kamoli 50%

Link to comment
Share on other sites

Tu ti nije vozac ni njegov auto kriv nego onaj koji ga je isprojektirao. Njemu onda palicu pokazi. Jbga razumijem ako je kinesko s**nje stavljeno na auto i jos bez atesta. No nova vozila podrzavam jer su ipak na cesti dosla s nekim atestom i provjereno ugradjenom robom tj dijelovima. Nekima smeta, no opet bolje da ga vidim  nego da nista nema

"Atest" o kojem pričaš je vrlo upitan s obzirom da se u toj industriji vrte milijarde ojra profita, pa svašta prođe što ne bi trebalo.

Ako ti netko smeta i blješti onda je vidljivost smanjena pogotovo vidljivost pješaka.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje se vratit u vrijeme stojadina, pezejaca i ficeka sa zutim farovima. Naravno sto je vidljivost bila na razini svjetla na biciklu pokretana dinamom. 

Link to comment
Share on other sites

Najbolje se vratit u vrijeme stojadina, pezejaca i ficeka sa zutim farovima. Naravno sto je vidljivost bila na razini svjetla na biciklu pokretana dinamom. 

To ti iz iskustva?

Link to comment
Share on other sites

Dnevna LED najvise smetaju onima koji ih nemaju na autu. Slazem se za debile koji po noci voze samo sa upaljenim dlr ali kod mene se smanje za 50% iako bi volio da se skroz ugase al da smetaju...e bome ne smetaju.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

po danu uopće ne smetaju, dapače takav auto izdaleka vidiš i to je dobro radi sigurnosti

Link to comment
Share on other sites

Dnevna LED najvise smetaju onima koji ih nemaju na autu. Slazem se za debile koji po noci voze samo sa upaljenim dlr ali kod mene se smanje za 50% iako bi volio da se skroz ugase al da smetaju...e bome ne smetaju.

smetaju po noci i na 50% to je i dalje poprilican intenzitet koji je dizajniran da zaslepljuje, da bi ga se uocilo. lako po gradu di je puno okolnog svjetla ali na magistrali di nema ni jedne sijalice itekako smeta ocima...

Link to comment
Share on other sites

E meni isto nema logike da neko po danu ne vidi auto ako nema svjetla. Isto kao i ovo. Okulistu pod hitno neki. I meni smeta onaj Audi novi i njegovi farovi, ali samo zato sto ja nemam takva svjetla tj. takvu pilu. Joj sto su neki osjetljivi.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Itekako je auto uocljiviji sa svjetlima nego bez. Probaj perifernim vidom uhvatiti sivi auto il auto stopljen s okolinom sa svjetlom i bez. I ne, niti si ti niti bilo ko drugi na ovoj kugli takav snajper da ces ga uocit jednako brzo, ako uopce. Tu se radi o kontrastima na koje oko jednostavno reagira, tocka, fizika. Normalno ak ti auto ide u susret i vidis ga vec izdaleka jer ti je u direktnom vidnom polju da je svjetlo uzaludno... al nekom ko se sa strane ukljucuje u promet i previdi ga, uopce nije... vrlo lako se sprcate sva tri. Od onda trazis rucicu za paljenje svjetala cim se ujutro probudis :zubo:

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.