Jump to content

Koji antifriz za moj auto ?


cropape

Recommended Posts

Iman "RENAULT CLIO 1.4" (Clio 2)  1998 G i treba bi kupit antifriz
Vidim da ima raznih vrsta  antifriza i neznam kojega da kupim
Može li preporuka

Link to comment
Share on other sites

Koja je razlika u tim bojama? Ja sam uvjek mislio da je to sve isto, u svoj sam stavio ovaj, valjda smije to u renola?

shell-antifriz-longlife.jpg

Link to comment
Share on other sites

pogledaj unutra koje je boje, ak e zeleni žuti ili plavi, uzmi isti takav bilo kojeg proizvođača.. ak je crveni ili naranđasti onda uzmi takav..

ali svi stari auti imaju žute, zelene itd obične etilenglikol.. ko i inin antifriz naobičniji ili TQ

Link to comment
Share on other sites

Mislim da u taj auto bez beda ide Glacelf onaj zeleni ili plavi nisam ziher to je onaj bazični nek me neko ispravi ako griješim.

Link to comment
Share on other sites

Bilo koji, bilo koje boje... Da li je zeleni, plavi, žuti, ljubičasti,... potpuno je nebitno, sve je to etilenglikol s nekom bojom, samo je crveni za alu motore

Link to comment
Share on other sites

Bilo koji, bilo koje boje... Da li je zeleni, plavi, žuti, ljubičasti,... potpuno je nebitno, sve je to etilenglikol s nekom bojom, samo je crveni za alu motore

Kad smo već na antifrizima....vidim da se vi dosta kužite u djelove, u čemu je fora sa glacelf formula il tak neš onaj organski njihov mislim da je neka roza boja možda se varam u čem je fora?

Link to comment
Share on other sites

Uzmi Tip D antifriz. Odnosno OAT, ilitiga G12 po naški. To s bojama zahebi, nije garancija da si odabrao pravi.

Link to comment
Share on other sites

G12 je za alu blokove, G11 je onaj stari antifriz. ja sam nalio u svog G12 zato što je već bio unutra takav..

Link to comment
Share on other sites

Kakve crne alu blokove? G12, ilitiga D tip, ilitiga OAT antifriz jest antifriz koji ima inhibitore korozije na bazi organskih kiselina. Inače, alu glave (kroz koje cirkulira rashladna tekućina) koriste se još od 70-ih godina prošlog stoljeća tako da...

Glaceol RX Type D je OAT antifriz tako da nisi ništa falio. Također, G12++, ili G13 su HOAT (hibridni OAT) odnosno inhibitori su mješavina organske i anorganske tehnologije (sulfati fosfati itd). Nema antifriza posebno za alu i sivi lijev.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Od laka do antifriza sve je ekološki prihvatljivije, ali kvalitetom lošije.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam pitat, koliko sveukupno tekućine ide u motoor.
Koliko vode i koliko antifriza

Renault Clio 1.4 (generacija 2) 1998 g

Link to comment
Share on other sites

fifty-fifty ili manje antifriza jer nisi u Sibiru. Pomiješati prvo u bocu od 2 lit, npr od cole litru antifriza i litru vode. Ne ulijevati čisti koncentrat u suhi sistem pa dodavati vodu. Napravi 6 litara, ostat će viška za nadoliti nakon odzračivanja

Link to comment
Share on other sites

A jeli taj anorganski ili organski kak se već zove bolji od onog starog plavog ili zelenog? Ili u čemu im je kvalitativna razlika?

Link to comment
Share on other sites

Koja je razlika u tim bojama? Ja sam uvjek mislio da je to sve isto, u svoj sam stavio ovaj, valjda smije to u renola?

To sam i ja mislio jer su mi tako rekli (da je sve žuto isto) pa se u ekspanzionoj posudi nakon nekog vremena počeo pojavljivati smeđi talog.

Znaci i tu je ekologija umiješala prste

Yup. Sad se navodno polako vraćaju na antifrize na bazi glicerola :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u sva svoja vozila točio Ina gotovi antifriz i nema problema...

Link to comment
Share on other sites

A jeli taj anorganski ili organski kak se već zove bolji od onog starog plavog ili zelenog? Ili u čemu im je kvalitativna razlika?

Trebao bi biti dugotrajniji, antikorozivniji, ali i agresivniji prema gumi i brtavama. E sad je li to tako je upitnik. Ali ako je za auto u uputama propisan Glaceol RX Type D (D tip odnosno OAT) onda ne vidim razlog zašto se ne bi mogao koristiti antifriz drugog proizvođača. Ja sam recimo imao iskustvo gdje je nakon zamjene antifriiza (stavio crveni G12) počeo curiti hladnjak. Ovo bi se vjerojatno dogodilo i da sam stavio novi Glaceol, curenje je prestalo tek kada sam stavio novi hladnjak + Glaceol RX Type D.

Link to comment
Share on other sites

Pošto mi je auto star 20 g i mjenjat ču kompletno cijelu tekućinu, znači nije bitno koju boju antifriza uzmem, pogotovo šta u zadnjih 50 g u Splitu nikad nije temperatura pala ispod -5 (možda jedanput bilo -10)

Vidin u Tokića da ima neki crveni antifriz za 28 kn (TQ G12 -80), pretpostavljan da bi moga njega uzet

 

Edited by cropape
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.