Jump to content

Mali iritantni problemčići


Limun2911

Recommended Posts

Dakle, Grand Scenic III iz 2011, 1.9. dci - ponekada kada želim ubaciti u rikverc ili prvu brzinu dok auto stoji - jednostavno ne ide. Kao nekad u Jugićima kada sam morao prebaciti drugu da bih mogao u prvu brzinu. Fakat moram upotrijebiti silu da ubacim u željenu brzinu. Najgore je što to nije stalno, pa će sigurno kada dođem mehaničaru sve ići podmazano kao po loju. Kao da kuplung nije stisnut.

I još nešto što me fakat iritira - zadnje sjedalo škripi tako iritantno da me to izluđuje. Kad se dijete sjedne onda prestane, ali dok nema nikoga - simfonija. Dođe mi da ga rastavim i skinem. Sve sam pregledao i nešto na donjem dijelu škripi li ga škripi. Naravno na servisu su rekli da ne znaju. I ne, nije ništa palo od metala (kao kovanica) pa se zaglavilo. Sve sam pregledao i sve je na izgled ok.

Ako ima itko kakav savjet, stvarno bih bio zahvalan.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

hoće zapinjati svaki kod hladnog mjenjača, pusti pa pritisni kvačilo pa opet probaj. Izmjena ulja u mjenjaču također nebi škodila ako si preko 100 tkm.

Za sic ćeš morati da ti netko vozi a ti sjediš u gepeku i pratiš škripanje

Link to comment
Share on other sites

I još nešto što me fakat iritira - zadnje sjedalo škripi tako iritantno da me to izluđuje. Kad se dijete sjedne onda prestane, ali dok nema nikoga - simfonija. Dođe mi da ga rastavim i skinem. Sve sam pregledao i nešto na donjem dijelu škripi li ga škripi. Naravno na servisu su rekli da ne znaju. I ne, nije ništa palo od metala (kao kovanica) pa se zaglavilo. Sve sam pregledao i sve je na izgled ok.

Ako ima itko kakav savjet, stvarno bih bio zahvalan.

Hvala

Našpricaj silikonskim sprejom po sumnjivim mjestima koja bi mogla škripati.

Link to comment
Share on other sites

Što se mjenjača tiče, nema pravila - i kad je hladan i kad nije. Imam 75.000 km. Možda da promijenim ulje bez obzira na kilometražu?

Silikonski sprej... hvala, probam obavezno.

Link to comment
Share on other sites

Može dalje o malim iritantnim problemčićima?

1. Motor troši ulje. Je li normalno za nekih pola godine od servisa i napravljenih cca 4000 km da je ulje na minimumu? Riječ je o 1.9. Dci motoru sa 130 KS. Vožnja kombinirana i stvarno ga pazim u smislu hladnog starta ili naderavanja po autoputu.

2. Uzgred, jučer pao na tehničkom. Kaže lik - krajnici katastrofa. Kaže da su u takvom stanju kao da vozim po makadamu. Twingo mi ima 18 godina i nikada nisam mijenjao krajnike. Scenic ima 72.000 km. Dao popraviti. Usput će pogledati mjenjač. 

3. Stalno mi se pali i gasi indikator vezanja sa stražnjeg sjedala. Usred vožnje krene pištati kao da se netko upravo odvezao, a naravno nema nikoga iza (barem se nadam). Ima li tko kakav savjet, osim što sam svezao pojas na prazno sjedalo, pa je sada ok.

Link to comment
Share on other sites

to s pojasom bilo mom frendu na scenicu 3, trebalo prelemiti žice na bravici od sica

Link to comment
Share on other sites

1. Mjenjač - sajle - bio si frenchkey u pravu :) 

2, Krajnici novi - prošao na tehničkom. Napravio i špur.

3. Škripanje siceva - pošpricano silikon sprejom i više ne škripi.

4. Za sada stoji zataknut pojas pa kad dođe malo topliji dan krećem u akciju.

5. Ulje dotočio. Sad ću vidjeti nakon koliko će ponovno signalizirati manjak ulja.

Do novog iritantnog problemčića...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.