Jump to content

Miris spaljene gume i dim iz motora sa suvozačeve strane


beri1910

Recommended Posts

Molim pomoć i savjet sto bi mogao biti uzrok kvara.

Reanault megane II 1.6 16V iz kraja 2005. godine.rojror

Krajem sedmoj mjeseca ove godine promjenjena varijabilna remenica i remen. Nakon mjesec i pol dana novi remen je puknuo i izazvao havariju na motoru. Krajem devetog mjeseca napravljena generalka, polugeneralka, sto li vec? S računa pisem sve sto je zamjenjeno: set zupčastog remena, pumpa vode, gornja garnitura brtvila, ventili usisa i ispuha, strojna obrada glave, 

Prije dva dana osjeća se snažan miris spaljene gume (nije voženo pod ručnom) i dim iz motora sa suvozačeve strane. Nakon otvaranja haube, kompletna gornja četvrtina motora zalijena je tekućinom (čini mi se da nije ulje).

Dal je to nestručno ili aljkavo napravljena generalka il je neki drugi kvar u pitanju? 

Unaprijed hvala na brzim odgovorima jer je auto vec kod majstora pa bih zeljela znati da ne platim nesto sto sam vec platila.

 

Link to comment
Share on other sites

Remenica radilice bi se trebala provjeriti, kao i remenica alternatora. Naravno, i zupcasti i kanalni remen.

Link to comment
Share on other sites

Evo, vratila se od majstora. Navodno diht masa poklopca na bloku motora pa je  curilo ulje i to je dimilo i smrdilo (čudno to je bio smrad izgorene gume, odnosno kao kad voziš pod ručnom). Ok, ne kužim se u motore, al opet, kad se skidala glava motora zasto se nije pregledao i blok motora pitam se.

Mogu se samo nadati da je sada sve u redu. Uostalom vrijeme će sve pokazati. 

Link to comment
Share on other sites

Hmmm kako da ovo shvatim? Nije majstor iz šupe, registriran je sa lijepom i urednom radionom a i koštalo je. Dapače imam i račun (i država je dobila svoje) al mi nije pomogao i danas sam platila iako smatram da nisam trebala.

Link to comment
Share on other sites

E da i još nešto! Ako je curilo i smrdilo i sagorijevalo ulje zar dim nebi trebao biti crn? Dim je bio bijel. Baš mi i nije jasna ta teorija o ulju, jer kad sam otvorila haubu meni to nije izgledalo kao ulje već više kao antifriz.

Link to comment
Share on other sites

 

Krajem sedmoj mjeseca ove godine promjenjena varijabilna remenica i remen. Nakon mjesec i pol dana novi remen je puknuo i izazvao havariju na motoru. Krajem devetog mjeseca napravljena generalka, polugeneralka, sto li vec? S računa pisem sve sto je zamjenjeno: set zupčastog remena, pumpa vode, gornja garnitura brtvila, ventili usisa i ispuha, strojna obrada glave, 

Prije dva dana osjeća se snažan miris spaljene gume (nije voženo pod ručnom) i dim iz motora sa suvozačeve strane. Nakon otvaranja haube, kompletna gornja četvrtina motora zalijena je tekućinom (čini mi se da nije ulje).

Dal je to nestručno ili aljkavo napravljena generalka il je neki drugi kvar u pitanju? 

Nestručno napravljena oba servisa nema sumnje.  Reci koji je to majstor da više nitko nikad ne ide kod njega.

E da i još nešto! Ako je curilo i smrdilo i sagorijevalo ulje zar dim nebi trebao biti crn? Dim je bio bijel. Baš mi i nije jasna ta teorija o ulju, jer kad sam otvorila haubu meni to nije izgledalo kao ulje već više kao antifriz.

Bijeli dim == vodena para (antifriz). Osim što ne priznaje odgovornost i očito laže, još traži da oštećena mušterija plati njegove svinjarije?

Takvima bi trebalo preurediti auto i radionu s palicom za baseball. Bar mi tako izgleda iz teksta do sada.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, preuzela automobil, platila. Vozim na posao. Relacija VG-ZG. Kad se motor zagrijao, osjećam opet smrducka a i dimi iz haube kad stojim na semaforu. Meni jako neugodan osjećaj. Mislim se, kvragu, zašto nisu oprali ulje (jer tako su rekli) s tog mjesta. Zovem al me zaskače i kaze prali su s sprejem al cu se dimit jos do petka (?!!!) a tad bi trebalo prestat. Moram priznat da sam u čudu i da mi sve zvuči nelogično. 

Link to comment
Share on other sites

Trazi drugo misljenje, drugi servis, drugog mehanicara, po mogucnosti neki ovlasteni servis.

P.S. Jao, 3333. post na forumu... KBA za Renault. :D

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

jel isti majstor pretegnuo remen prije pola godine pa je sad puko?

po meni nedovoljno stručnosti i čisti nemar.. pričekaj ali po zimi se blok puno manje grije i ulje ne isparava tak brzo. tak intenzivan dim može doći samo ak je curilo na ispušnu granu.. po bloku nikako.. blok se ne zagrije jako ak je vani nula stupnjeva..

Link to comment
Share on other sites

Nije isti majstor. Više se nisam vratila onom koji mi je mijenjao varijabilnu remenicu i remen  i uzrokovao puknuće i havariju na motoru. Ali evo sad se pokazuje da ni drugi nije daleko od prvog. Žalosno je sto su to registrirani obrti a ne šupe. Trudim se da odrzavam automobil jer znam da su posljedice upravo ovakve i onda ti u tom trudu majstori unište isti. To sigurno nije automobil koji je bio.

 

Link to comment
Share on other sites

Danas svako moze registrirati svoj obrt tako da to nista ne znaci sto su registrirani. Slobodno napisi o kojim je majstorima/servisima rijec da pomognes drugima da ne prolaze istu stvar.

Link to comment
Share on other sites

Vozim se danas i dimim ko parna mašina. Jako nelagodan osjecaj a vjerovatno se drugi vozaci cude i misle vidi ludu babu vozi a auto samo to joj ne plane. Što da im kazem? Pa eto majstor rekao to ulje palo na auspuh pa malo dimi. Znate proći će to do petka. Tako je rekao.

Poludila sam danas na povratku u VG i ravno majstoru. Otvorim haubu pozovem ga i kazem : "Samo mi nemojte reći da je ovo normalno" Svi automobili oko mene dime i to je stvarno normalno. Želim savršen automobil za novce koje sam vam dala i ne ocekujte ni kunu više!

Interesantna stvar sad mi nisu dali da odvezem auto jer takav se ne moze voziti. A me nemoj!!!! A sto je s petkom?

 

 

Dajem mu kredit do sutra i neću ga imenovati, zasad. Al ako ne bude u redu ne samo da ću velikim slovima napisati o kome se radi nego ide i na sud časti.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.