Jump to content

Megane Grandour 1.5 dci Bose


Dado8

Recommended Posts

Pozdrav

od 14-11-2017 ponosni sam vlasnik Meganea Grandour 1.5 dci Bose, plava Cosmos boja.

Od dodatne opreme ima samo metalik boju, rezervni kotač smanjene veličine i Paket Zen (održavanje i garancije 4g / 80,000km). Dodatno smo uzeli 16" čelične felge, senzore tlaka u gumama i zimske gume Continental TS860.

Cijena 182t HRK.

Serijska oprema je vrunska za moje pojmove i uključuje hrpu stvari; Full LED Pure Vision prednja i stražnja LED svjetla, navigaciju, ambijentalnu rasvjetu, masažu vozačkog sjedala, sjedala koža / tkanina, handsfree otključavanje i paljenje, prednje i stražnje parking senzore sa parking kamerom, sustav prepoznavanja prometnih znakova, sustav upozorenja promjene voznog traka, automatsko paljenje dugih svjetala, senzori kiše i svjetla, samozatamnjujuće unutarnje zrcalo, el. preklopivi vanjski retrovizori sa osvjetljenjem prilaza, zatamnjena stražnja stakla i po meni - najbolje - BOSE sustav sa 12 zvučnika.

Prvi dojmovi su super. Prešli jedva 800km.

Pozitivne stvari:

- super oprema

- veoma tih u vožnji

- mala potrošnja, motor taman za moje potrebe

- udobna sjedala, masaža je super

- u vožnji daje dojam vozila više klase 

- količina prostora u unutrašnjosti, posebno zadnja sjedala (imam 203 cm) i prtljažniku

 

Negativne stvari:

- kad je motor u postavci Sport (ne samo u modu vožnje Sport, nego i kad pojedini mod (npr mod vožnje Perso) ima zasebno definiranu postavku motora Sport, nakon svakog paljenja potrebno je potvrditi tu postavku

- start stop koji se ne da trajno isključiti

Ovo nam je inače šesti novi auto, i zaista je najbolji (uvijek kupujemo tu klasu, još nismo pali na SUV ili srednju klasu). Za sada sve 5.

 

 

Link to comment
Share on other sites

čestitke na novom vozilu, zvuči super nadam se kako će i ostati tako kao kod mene

je li ovo prvi Renault u voznom parku ili ?

Link to comment
Share on other sites

Hvala :)

u biti nije prvi Renault: imamo još clio2 1.2 16v Funky iz 2003g (sad ima 100t km), a ja sam još imao Megane 2 1.5 dci 86 Confort Dynamique, kupio novog 2005g, prodao ga 2007 sa 40t km...

 

Link to comment
Share on other sites

Čestitke! Kakva su mu prednja LED svjetla? Koliko se bolje vidi i koliko bode u oči ona bijela boja svjetla iz kabine?

Link to comment
Share on other sites

Čekamo slikeeeee :)

 

Poslano sa mog Lenovo A7020a40 koristeći Tapatalk

 

 

Čim skužim kako točno da ih stavim :-)

Čestitke! Kakva su mu prednja LED svjetla? Koliko se bolje vidi i koliko bode u oči ona bijela boja svjetla iz kabine?

LED svjetla su super, dosta lijepo osvjetljavaju cestu, a autamatsko paljenje dugih je izvanredan dodatak.

Jedino me iznenadilo što od 9 mjeseca 2017 uz LED svjetla više (ni uz jednu opremu) ne dolazi automatsko podešavanje visine svjetala, već za tu svrhu postoji kotačić kao i kod halogenih svjetala. Točnije, promijenjene su specke, gdje je LEDH2 oprema (Pure Vision LED svjetla)  zamijenjena sa LEDH3 (kotačić umjesto automatskog nivelatora).

Jačina osvjetljenja instrumenata se da podesiti posebno za instrumente posebno za display navigacije. Ako pitaš za LED u unutarnje osvjetljenje prostora, ono je ok, ne bude jako, ali mi se čini malo manje slabije od normalnih žarulja....

Link to comment
Share on other sites

Čestitke. Čekamo slike i da ovdje redovno izvještavaš.

Koja je to fora sa LED ph 2 i 3 svjetlima? 

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

Čestitke. Čekamo slike i da ovdje redovno izvještavaš.

Koja je to fora sa LED ph 2 i 3 svjetlima? 

od rujna 2017, Led pure vision svjetla Na Meganeu IV više nemaju automatsko podešavanje visine, već se podešavanje visine istih vrši pomoću kotačića / prekidača kao i kod halogenih svjetala

Link to comment
Share on other sites

 

Jedino me iznenadilo što od 9 mjeseca 2017 uz LED svjetla više (ni uz jednu opremu) ne dolazi automatsko podešavanje visine svjetala, već za tu svrhu postoji kotačić kao i kod halogenih svjetala. Točnije, promijenjene su specke, gdje je LEDH2 oprema (Pure Vision LED svjetla)  zamijenjena sa LEDH3 (kotačić umjesto automatskog nivelatora).

OMG :doh:

Već vidim kako budući vozači s tim LED svjetlima zasljepljuju sve na cesti gore nego s aftermarket kineskim xenonima budući da 'rvati ne znaju ćemu služi taj kotačić za nivelaciju.

Link to comment
Share on other sites

od rujna 2017, Led pure vision svjetla Na Meganeu IV više nemaju automatsko podešavanje visine, već se podešavanje visine istih vrši pomoću kotačića / prekidača kao i kod halogenih svjetala

Je li se zna koji je razlog da je Reno prešao na LED3 "zastarijelu tehnologiju"? Niža cijena?

Link to comment
Share on other sites

niža cijena, i po novoj regulativi u eu - LED svjetla, ako daju manje neke propisane količine svjetlosti, ne trebaju više imati automatski nivelator visine (xenon npr, zbog svoje jačine, još uvijek moraimati perače iautomatski nivelator visine, LED ne, ako je ispod neke granice - što npr. Renaultov, Peugeotov, VWov jest)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Evo malog update nakon skoro 1g i 13t km. Auto je super, duga putovanja (npr do Litve) odrađuje vrhunski. Udoban, tih, top oprema podiže značajno ugođaj. Potrošnja 5l, 6 max u gradu, mojom (normalnom) vožnjom. Posebno hvalim rad led svjetala (dugo/kratko), udobnost sjedala, te live servise o stanju u prometu na Rlink2 . Korisno i funkcionalno.

Jedini problem koji sam imao je to da mi se par puta javila poruka "Greška parkirna kočnica " gdje se ona nije zategnula kod gašenja auta. Nakon 10ak metara vožnje greška se ugasi sama.

Primjetio sam da suvozačko vrata tj izolacijska guma ispod šarki zna grebati po pragu, posebno kad je vani toplo, pa se čuje zbog cviljenja  (valjda se proširi od topline). Nema oštećenja na laku, samo guma izaziva zvuk.

Ostalo, kao i ranije: čista petica. Zadovoljan sam.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

mislim da treba bolje postaviti / učvrstiti gumu / keder, pa ce biti ok. I pogledati što se dešava sa ručnom kočnicom kada javlja te poruke. Počelo se javljati relativno često

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Update: prvi servis odrađen u Roci (rad i dijelovi besplatni, u sklopu paketa zen 80,000km. Mijenjao se samo filter kabine).

Glede ručne kočnice,  izvršen je update softwera i do tada se greška nije pojavljivala.

Koji dan poslje servisa zablokirao mi je vozački prozor. Odvojila se neka izolacijska guma kod vanjskog retrovizora pa se prozor nije dao zatvoriti. Guma/keder je ispao iz ležišta i to je blokiralo kretanje stakla. U garanciju zamijenjen cijeli taj dio, dijelovi su stigli već drugi dan.

Malo razočaranje,  posebno jer uopće ne otvaram taj prozor tako često.

Ostalo je ok i nema drugih novosti.

Ps Danas sam izvršio update rlink2 softwera na 3.3.16.960. Čini mi se da je Rlink2 malo brzi nakon update. Karte su također dobile nove patcheve.

Za sada dakle skoro pa sve ok

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.