Jump to content

Klimatizacija toplo-hladno ne radi


olympya

Recommended Posts

Primjetih ovih dana da na koliko god da namjestim temperaturu uvijek puse vruce osim kad stavim na najnize, tj. na 16c onda puse onako kako bi ajmo rec trebalo na tih 16. Ali cim stavim na 16.5 odmah puse vruce kao da sam stavio na 26. Nije bitni dali je lijeva ili desna strana, na obe tako radi. To je znaci bez da palim klimu.. Sta bi to moglo biti?:nezna:

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam napisati da se to desava bez da je klima uopce upaljena. Ima ti veze sa isparivačem onda? :nezna:

Edited by olympya
Link to comment
Share on other sites

Provjeri senzor na isparivaču, ili još bolje zamjeni ga. Košta oko 80 kuna u ovlaštenog, a nalazi se iza one plastike pokraj vozačeve desne noge (potrebno ju je skinuti). Senzorisparivača najčešće uzrokuje takve simptome, ali ne mogu biti siguran 100% da je do njega.

Senzor isparivača.pdf

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pogledaj malo bolje tamo je  (plastika s vozačeve strane).

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam senzor. Sutra cu nabaviti novi. Ono najcudnije je to da sada to cak funkcionira bez njega. Mislim, reagira na svaki stupanj promjene. Mozda je sveukupno nekako toplije nego sto bi trebalo bit ali bi morao probat u nekom drugom autu..

Link to comment
Share on other sites

Ono o čemu si pisao su simptomi "odlaska" tog senzora. E sad ja ne tvrdim da je 100% taj senzor u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Znam, ali zasto sada uopce to funkcionira kad je senzor skinut? Ili cemu tocno on sluzi zapravo?

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno zato što uzima neku referentnu vrijednost. ECU klime mora znati kolika je temperatura na isparivaču kako bi mogao miješati topli i hladni zrak da bi dobio namještenu temperaturu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.