Jump to content

Scenic 2 ph2 - farovi, kako poboljšati?


nspadic

Recommended Posts

Nakon Scenica ph1 iz 2004, sad imam ph2 iz 2006, i farovi su osjetno slabiji, konkretno kratka svjetla...

 Farovi imaju leću - H1 duga i H7 kratka svjetla. Koliko vidim, leća je zamućena, a i vanjsko staklo fara je spremno za poliranje. Stavio sam i jače H7 žarulje ali nije pomoglo.

Je radio netko upgrade na takvom? Bilo u vidu novog reflektora, ili xenona, bilo kakva ideja pomaže. :help:

Link to comment
Share on other sites

Poliranje fara neće pomoći. Ja isto imam leću na Cliu za kratko svjetlo. Kad je bio novi i prvih nekoliko godina svjetlilo je odlično, zadnje dvije godine kratka svietla su osjetno slabija. Mislim da je problem u leći. Ne znam kako bi to riješio. 

Link to comment
Share on other sites

Ma je, leća je problem, i vidim da svi stavljaju te famozne Morimoto sa xenonima, a ne razumijem da li ja u te Morimoto leće mogu staviti obične H7 halogenke? jer mi se ne da zafrkavati sa xenonima kad nisu legalni, a za ugradnju komplet OEM xenona sa pripadnim peračima i niveliranjem nemam ni novaca ni vremena toliko... A s druge strane, ne želim ni dati 2000 kn za nove Valeo farove  :-)

Link to comment
Share on other sites

pomoći će ti čišćenje farova iznutra ili promjena reflektora. H7 Morimoto ne postoji. Idu ili H1 ili D2S xenoni. Morimoto projektori, xenon žarulje i blasti, plus montaža, otvaranje, zatvaranje fara, doći će skuplje nego novi farovi. Ako bi u morimoti mini H1 projektor stavio običnu H1 halogenku i to bi išlo, ali otvor treba malo turpijom proširiti.

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Ajme, komplikacije do ubera :( Na kraju će to završiti tako da ću kupiti nove OEM farove na x rata negdje, jer ako naručim one TYC se Ebaya po 70-80 eura komad i budu loši, plakat ću opet...

Link to comment
Share on other sites

imaš Depo, nije preloš, ali ako se možeš protegnuti uzmi Valeo. Ipak ja bi probao prvo s čišćenjem iznutra, stvori se masni sloj na leći

Link to comment
Share on other sites

Odlučeno... kontaktirao Jensa i staviti ću nove reflektore i halogenke unutra, ne xenon..

Link to comment
Share on other sites

javi i slikaj rezultate

Obavezno.

Inače, u Osijeku našao farove rabljene za 350 komad, ali sam predaleko da ih pogledam, a pretpostavljam da su u istom stanju ko moji.. preko slika ne mogu procijeniti

Poslano sa mog General Mobile 4G Dual koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sestra je imala očajni xenon na laguni 3

i u zagrebu našao lika koji uređuje xenon leće, ogledala, šta već,

platila je 1000 kn i sada ima "reflektore"

tome liku kada sam počeo pričati, samo me je prekinuo i rekao znam o čemu se radi, dopeljajte auto i za 4-5 sati je gotovo

promijenjene-očišćene leće, ispolirano izvana

svijetli za popizditi

 

Link to comment
Share on other sites

sestra je imala očajni xenon na laguni 3

i u zagrebu našao lika koji uređuje xenon leće, ogledala, šta već,

platila je 1000 kn i sada ima "reflektore"

tome liku kada sam počeo pričati, samo me je prekinuo i rekao znam o čemu se radi, dopeljajte auto i za 4-5 sati je gotovo

promijenjene-očišćene leće, ispolirano izvana

svijetli za popizditi

 

Sve je to isti tip :) blago njemu, otkrio odličan izvor zarade ;)

Poslano sa mog General Mobile 4G Dual koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

je, samo ne mogu se svi farovi otvoriti fenom ili u pećnici, neke treba rezati dremelom pa na kraju variti plastiku

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.