Jump to content

strongflex umjesto serijskih selena?


josipp

Recommended Posts

Selene na zadnjem mostu bi morao mjenjat, nije neš hitno al reče mi lik kaj je radio špur da most ima malo lufta na selenima pa si mislim bil valjalo uzet ove tvrde? odma mi zapelo za oko na stranici od strongflexa seleni i za prednje škare i za stabil štangu. Kaj vi velite, mane / prednosti toga? Uzet to ili kupit običan gumeni selen?

Link to comment
Share on other sites

ako imaš serijski ovjes, nemaš potrebe za tvrđim selenima. ako je već spušten na oprugama/gewindama i želiš potegnuti kroz zavoje, a pritom zaboraviti kad si zadnji put zamjenio selene go for it :D čak je bolja solucija za selene ovjesa nabavati tvrđu gumu, kao što ja imam na hondi (hardrace, 150% jača guma, odnosno 50% jača od serijale) a na balans štangama stavit tvrde. iako, na prednjem ovjesu imam energy suspension, i na gornjoj vilici mi jedan proškripio, izgleda da ga majstor nije dobro podmazao

Link to comment
Share on other sites

selene na škarama sam već jednom mjenjao i to je muka isusova sam doma isprešavat i uprešavat, sad su zadnji došli na red pa si mislim ono kad već kupujem uzmem za sve i da ne razmišljam više o tome, sad ih promjenim i to je zadnje kaj bum se zajebavo sa njima.. Gledam na stronflex stranici ima crveni i žuti, crveni su mekaniji žuti tvrđi. Ja sam mislio da bi mi svi crveni bili taman. Jedan crveni strongflex već imam na nosaču motora ( onaj dole na podu ) i sviđa mi se, ne trese se mašina više ko prije a bome ni mjenjač ne cuka sim tam kak je znao sa seriala gumenim selenom.

Link to comment
Share on other sites

Nisu seleni džabe mekani. Ako staviš tvrđe očekuj da će ti auto prenositi više vibracija s ceste, odnosno ovjesa na karoseriju.

Link to comment
Share on other sites

Pa kad preleti preko rupe zubi će proviriti kroz krov :)

Link to comment
Share on other sites

a di to kupueš, kod nas ili?

Vani, kod nas neznam nikoga da to prodaje.  uzet cu za pocetak te crvene strongflexeve za most a ovo za skare i balans stangu imam vremena razmislit. 

Link to comment
Share on other sites

za most svakako i za balans stanglu, za skare/vilice nisam bas siguran da je to najbolje rjesenje, mozda za onaj nosac koji se rotira u istoj osi (prednji) ali zadnji gde se sam selen deformira kako vilica ide gore dole bas i nisam siguran da je to najbolje rjesenje. 

Link to comment
Share on other sites

Nisu seleni džabe mekani. Ako staviš tvrđe očekuj da će ti auto prenositi više vibracija s ceste, odnosno ovjesa na karoseriju.

nisam baš primjetio vibracije, samo sam primjetio da je auto bolje utegnut i da imam bolji odaziv na volanu. to je šta se tiče honde, stare 20 godina. a da ne spominjem tvrde selene na poluzi mjenjača u kombinaciji sa short shifter palicom. šaltanje bez lufta, utegnuto i brzo :)

Link to comment
Share on other sites

Ako ne prenosi vibracije onda super. Neka proba pa javi dojmove.

Link to comment
Share on other sites

Vani, kod nas neznam nikoga da to prodaje.  uzet cu za pocetak te crvene strongflexeve za most a ovo za skare i balans stangu imam vremena razmislit. 

Strongflex je nekad drzao C-mod.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.