Jump to content

Mégane III 1.5 dCi teško pali prvi put


Guest

Recommended Posts


Imam Mégane III 1.5 dCi 66kW  sa 127.500km, 2011. godište. Sad kako je došla zima, auto se prvi puta teže upali a ostatak dana sasvim normalno.

Uglavnom upali iz druge, a neki put čak i iz treće. (taj prvi put u danu)

Kad ubacim karticu, sačekam 10ak sekundi da mi piše OK za ulje, pa stisnem start, onako pokušava jadan - muči se i nakon 10ak sekundi odustane.

Drugi put bude ili isto - ili upali, ali isto dosta se muči, pa onda kad se upali prodiše i radi na 1000-1100 obrtaja i kasnije se normalno spusti na 800.

Ulje je mijenjano sa filterom prije 2000 kilometara.

Da li je moguće da su otišli ili oslabili grijači? Neki pak kažu da je akumulator...

Prije nekih mjesec dana mi je bilo upozorenje da mi je akumulator skoro prazan i da upalim vozilo i nakon 20ak minuta je nestalo u vožnji.

Nikakve lampice mi nisu upaljene.

Edited by MB104
Link to comment
Share on other sites

Nije do grijaca ovo.

Inace. Ne trebas cekati kad umetnes karticu (das kontakt) toliko. Jer to nema nikakve veze. Obavijest "oil OK" ti se pojavi nakon toliko i kad upalis auto. Nista time ne dobijas. Stavis karticu, srisnes gumb i on upali sa odgodom kolika mu treba za sve. Da odradi pumpa, grijaci i sve ostalo. Zato ti i ljeti upali prije a zimi cekas malo da zavergla, jer odrade grijaci.

Mislim, nije neka greska al nema potrebe.

Ovo zvuci kao neki od senzora, radilice ili tako nesto. Ovo pisem vise generalno, ne znajuci tocno dal koji model ima sa time problem ili im opce ne odlazi. Ima jos mogucih opcija.

Svakako nemas sta nego spojiti na neku "dublju" dijagnostiku.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Bitno da nisam uzimo akumulator na slijepo, jer nemam puno iskustva pa sam osuđen na mišljenja ostalih.

Predvečer mi dolazi čovjek iz Renault-a pa sutra vjerojatno ide na dijagnostiku.

Ako netko još sumnja na bilo što drugo, neka javi! Ja ću svakako obavijestiti o finalnom rješenju.

Link to comment
Share on other sites

Neće dobiti ništa s gasom.

Pogledaj da li u prozirnoj cjevčici koja ide od filtera do pumpe ima zraka?

Da li si mijenjao filter goriva skoro pa su se simptomi javili nakon toga?

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj da li u prozirnoj cjevčici koja ide od filtera do pumpe ima zraka?

Pogledat ću ujutro odmah.

Da li si mijenjao filter goriva skoro pa su se simptomi javili nakon toga?

Nisam mijenjao. Jedino filter ulja, ništa drugo nije dirano. Morao bih provjeriti u Francuskim papirima jer ima servisnu, ali simptomi su se pojavili tek kad je prigrizla zima.

Link to comment
Share on other sites

 

Kad ubacim karticu, sačekam 10ak sekundi da mi piše OK za ulje, pa stisnem start, onako pokušava jadan - muči se i nakon 10ak sekundi odustane.

jel gore originalni akumulator?

 

i daj malo objasni ovo muči se. Ako teško okrece onda je akumulator. Mozda provjeriti negdje akumulator ili sam izmjizmjeri napon ujutro i kada alnaser okrece.

Link to comment
Share on other sites

jel gore originalni akumulator?

Vidiš nisam siguran, ali vjerojatno nije.

i daj malo objasni ovo muči se. Ako teško okrece onda je akumulator. Mozda provjeriti negdje akumulator ili sam izmjizmjeri napon ujutro i kada alnaser okrece.

Budem snimio ujutro odmah!

Link to comment
Share on other sites

ako sporo "vergla" onda je do akumulatora....
i kako je vec netko napisao, samo klikni dugme i pusti (ako imas tu opciju) i kad grijaci odrade svoje on ce sam upalit.. ne moras drzat dugme "start".. a imas i oznaku grijaca na instrument tabli pa nju prati, a ne razinu ulja u motoru.. ako imas instrument, lako provjeris napon u akumulatoru, i  prati napon dok druga osoba pokusava upalit motor da vidis koliko padne ;)

Link to comment
Share on other sites

Po ovom opisanom nije do akumulatora.Vozim svakodenvno isti auto sa istim motorom, lijepo pali iz prve.

Ako ti vergla zdravo a ne moze sastaviti , nije do akumulatora.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.