Jump to content

[Megane III] Upgrejd audio sustava


tomek@vz

Recommended Posts

Razmišljam o nadogradnji audio sustava u Megančeku no ne planiram nikakav veliki zahvat. Trenutno nisam baš zadovoljan kvalitetom zvuka (ak se ne varam 4 zvučnika dolaze s ovom opremom?) i želio bih to dignut na malo višu razinu. Da se razumijemo - ne želim bas da se drmaju stakla, samo da se malo bolje čuje spektar zvuka i da se riješim krckanja (BT,USB). Dali se to može postići samo zamjenom postojećih zvučnika te što preporučate. Iskreno za buđet nisam ni sam još na ti no čim manje tim bolje a da se postigne što želim jel (znam da neće ić za 100kn ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Problem ti je u tome što baš i nemaš neko  jeftino riješenje. Ako staviš jače zvučnike, trest će ti se vrata, pa ćeš morat vrata dampirat jer će bit više vibracija nego zvuka. Možda ti je bolje stavit neki mali sub u bunker, dobit ćeš daleko više basa nego sa zvučnicima, sa zvučnika možeš skinut bas, pa ćeš ih moć i više pojačat..

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Odi na stranice Focal-a imaju za Renault posebno rađene zvučnike, sve je PnP. Dobar i osjetljiv zvučnik netreba jako pojačalo da radi ok. Dampiranje nije loša stvar niti neki preveliki problem. Računaj da moraš imati 200 eur za prednje zvučnike samo. Jeftina rješenja za dobar zvuk zaboravi ili zadovolji se tim što imaš.

Link to comment
Share on other sites

Hm, ok 3000kn bi bio ok iznos ako će biti osjetna razlika u odnosu na ovo sad. Dakle napominjem ne tražim HIFI nit da bude glasno, samo da bude čist zvuk, širi spektar i da ne krcka zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Nije glasan sustav znak kvalitete. Glasan može biti pneumatski čekić pa ga je grdo slušati.

Ak imaš te novce odi na Focal stranicu imaju top zvučnike a možeš ih naći i na ebay i sl ima naziv modela. Prvi korak je uvijek zamjena zvučnika boljima od tuda se kreće i to bude u 90% slučajeva ljudima dovoljno. Bavil sam se hifijem u autima pa ti velim iz prve ruke.

Link to comment
Share on other sites

Ako mu savjetujes focal koji je tipski onda se sustav bazira na aktivnom subwooferu koji ima jos 2*55w izlaze za prednji sustav. Ako uzme samo prednje sisteme od focala vecinom ce otici korak u nazad jer su ti zvucnici manje osjetljivi od orginala. U pravilu su ti zvucnici upgrade kada kupis vozilo sa bose audio sustavom pa onda radis nekakav upgrade. Vise bi dobio da ubaci bilo kakvo 4 kanalno pojacalo na stock sustav.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko nas na forumu ima tipske Pioneere za Renault: https://www.pioneer-car.eu/eur/products/ts-q131c

Glasniji su od tvorničkih, a kvaliteta zvuka nije za usporediti u odnosu na tvorničke. Bas nije jak ni nabrijan, kevlar membrana s butyl gumom će dugo trajati. Visokotonci su najbolji dio: jako fino se čuju bez metalnih prizvuka i prštanja kako to zna biti s visokotoncima. Platio sam to oko 560kn u Svijetu medija i mislim da ne možeš bolje za manje novaca i manje zezancije. Osobno sam vrlo zadovoljan s njima.

Provjeri da li ti pašu na tvoj auto i model.

Link to comment
Share on other sites

A ovo je focal. https://www.focal.com/en/car-audio/car-audio-kits-solutions/integration/focal-inside-renault/focal-music-premium-version-4-1-ifr-a165-4-1

Ako kupis samo sisteme opet dobijes iste drivere koji su i u ovom setu. Zato sam napisao da mu taj doticni sistem nije bas upgrade kakav bi trebao.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko nas na forumu ima tipske Pioneere za Renault: https://www.pioneer-car.eu/eur/products/ts-q131c

Glasniji su od tvorničkih, a kvaliteta zvuka nije za usporediti u odnosu na tvorničke. Bas nije jak ni nabrijan, kevlar membrana s butyl gumom će dugo trajati. Visokotonci su najbolji dio: jako fino se čuju bez metalnih prizvuka i prštanja kako to zna biti s visokotoncima. Platio sam to oko 560kn u Svijetu medija i mislim da ne možeš bolje za manje novaca i manje zezancije. Osobno sam vrlo zadovoljan s njima.

Provjeri da li ti pašu na tvoj auto i model.

Ovo su dobri zvucnici, ali nazalost jako teski za nabavit, u svijetu medija ih vise nemaju i ne znaju hoce li im uopce jos dolazit, a na caraudio empire kostaju skoro 900kn...

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savjetima, sviđaju mi se obje solucije :) Ako tko dobije još kakvu ideju slobodno link tu pukne ;)

Link to comment
Share on other sites

Ovo su dobri zvucnici, ali nazalost jako teski za nabavit, u svijetu medija ih vise nemaju i ne znaju hoce li im uopce jos dolazit, a na caraudio empire kostaju skoro 900kn...

I ja sam ih dugo čekao. Ostavio podatke u Svijetu medija i nazvali me kad je stiglo. Kutija je mirišala na novo kao da su ju prije tjedan dana napravili.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam ih dugo čekao. Ostavio podatke u Svijetu medija i nazvali me kad je stiglo. Kutija je mirišala na novo kao da su ju prije tjedan dana napravili.

Kada si to bio uzimao? Ja ih zvao pred koji mjesec i rekli da tesko da ce ih vise bit.

Link to comment
Share on other sites

Prije godinu i nešto. Ronis ih možda ima.

Tad ih je mozda jos bilo, meni prije nekih mjesec i pol nisu mogli nista rec o tome hoce li ih jos imat. :place:

Ronis koliko vidim po webu nema, treba nazvat i pitat, al sumnjam. Bas steta da ih nema vise jer mislim da se za tu lovu tesko moze naci nesto bolje za Reno.

Link to comment
Share on other sites

Da, nema ih vise i ja sam se raspitivao u SM, bile su jedne polovne na slovenskom oglasu za 50 eura ali sam odustao od njih.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cijena isto kao u svijet medija dok su ih imali.

Odlični zvučnici i pašu u Renault rupu na vratima kao u kuminu :smile:

Link to comment
Share on other sites

I imaju tvorničke konektore, pa se ne mora rezati postojeće.

I skretnica je integrirana u zvučnike, pa se ne mora izmišljati mjesta za nju.

Link to comment
Share on other sites

I imaju tvorničke konektore, pa se ne mora rezati postojeće.

I skretnica je integrirana u zvučnike, pa se ne mora izmišljati mjesta za nju.

Med0 & Trigi> O kojim zvucnicima govorite? O ovim Pioneerovima?

Link to comment
Share on other sites

A o kojem je autu riječ? Vi preporučujete zvučnike za Megane 2, a zvučnici za Megane 3 se razlikuju u samom prihvatu za vijke ako se ne varam, a tema je za upgrade audio sustava na Megane 3.

Sad sam vidio linkove za focal zvučnike i takvi bi trebali odgovarati na Meg3, a ne ovi Pioneer

Edited by Petar_Kc
Link to comment
Share on other sites

Vozio sam zamjenski Megane III i ako sam dobro vidio to su kickovi u vratima 10 cm a od toga nema puno sreće. Bilo kakva nadogradnja za bolji zvuk po meni podrazumjeva pojačalo, woofer i kvalitetne prednje sisteme.

 

Link to comment
Share on other sites

Vozio sam zamjenski Megane III i ako sam dobro vidio to su kickovi u vratima 10 cm a od toga nema puno sreće. Bilo kakva nadogradnja za bolji zvuk po meni podrazumjeva pojačalo, woofer i kvalitetne prednje sisteme.

Pioneer HU iz reference serije daje zvuk kojeg bi se posramila neka "prava pojačala".

Link to comment
Share on other sites

Med0 to pričas čovjeku koji je imao paju 88RS i odličan ostatak sustava. Uložio puno volje, vremena i znanja i to sve u megsu 2. Ako me pamćenje dobro služi, Brko je obilazio i EMMA natjecanja . Čovjek nam može održati kratki tečaj o autoakustici :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.