Jump to content

Megane III kutija osiguraca u motornom prostoru


pere

Recommended Posts

Ja ne znam jel sam ja lud il nesto debelo propustam al da bi se doslo do kutije osiguraca po haubom treba povadit brdo stvari!! Skrivena je iza vozacevog fara, a otvorit se ne moze jer je prek nje vezni lim. Kod zamjene osvjetljenja tablice sam taknul plus i minus i vjerojatno je bacilo osigurac posto mi osvjetljenje i desna straznja lampa ne radi... navodno je taj osigurac upravo tamo, a ne u kabini... naravno, o tome ni rijeci u papirima od auta. Ta kutija u motornom prostoru je prcvrscena s dva sarafa, al je tak sve napeto i na knap da jednostavno ne ide van ni dok se oni skinu... jel ko radil to do sad? Jel moguce da je tak komplicirano doci do tih osiguraca??

Link to comment
Share on other sites

Hahahahha, identičan problem sam imao i ja i hebao sam sve po spisku dok sam našao koji je to osigurač. Do kutije se treba potruditi doći jer da se otvori mislim da se mora kemijati s kutijom akumulatora plus što se osigurač za osvijetljenje tablice nalazi u setu osigurača ispod a ne gore. 

Edited by Matt
Link to comment
Share on other sites

Hahahahha, identičan problem sam imao i ja i hebao sam sve po spisku dok sam našao koji je to osigurač. Do kutije se treba potruditi doći jer da se otvori mislim da se mora kemijati s kutijom akumulatora plus što se osigurač za osvijetljenje tablice nalazi u setu osigurača ispod a ne gore. 

E, hebo sam im sve po spisku jucer... iso sam samo zamijenit zaruljicu osvjetljenja tablice i posto sam ledicu krivo okrenul, htio sam je odvijacem pogurnut van i okrenut za 180 i bang, taknul + i - i ode osigurac... naravno trebalo je doci do toga da nije u kabini nego u motornom prostoru... gde su dvije kutije (crvena i plava strelica). Jedna mala iza fara (plava strelica, ispod lima), al ocito mi ne treba ta nek ova veca pokraj akumulatora (crvena strelica)... poklopac dole, cijela kutija se mora dici, a osiguraci su od ispod... e jedan od njih je za desno straznje svjetlo i osvjetljenje tablice... a u uputstvima ni rijeci... sad sam surfal na poslu i naso kak se brdo svaba s tim nahebalo... al ovu kutijicu bas iza fara, dole, s par osiguraca... ja fakat ne znam kak se to otvori, nadam se da tam nikad ne bum moral. Dobijem labavi otkopcani poklopac, al za maknut ga van nema mjesta da ga hebs. Isto tak Shema osiguraca je ko nasina tajna, pa nigde ju naci majketi!

big-3693669204.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eto, iščeprko sam. Imao sam pohranjeno na PC-u. Kolko me sjećanje služi ja sam ga mijenjao u ovoj kutiji sa crvenom stralicom, i to u setu ispod.

Na stranici 23 PDF-a ti je opis i pozicija osigurača. :)

 

 Osigurači Megane III.pdf

Edited by Matt
Link to comment
Share on other sites

Eeee fala ti puno!!! Upravo to trazih!!!! Odma prvi, na poziciji br 1, 10A.... 

Imas pivo junak! Gajbu!! :D

 

Link to comment
Share on other sites

Eeee fala ti puno!!! Upravo to trazih!!!! Odma prvi, na poziciji br 1, 10A.... 

Imas pivo junak! Gajbu!! :D

 

Nemaš problema, nahebo sam se dok sam došao do tog PDF-a i na svu sreću trebao sam ga samo tad i nadam se više nikad :D

Kaj se tiče pive, nema frke. :D

Link to comment
Share on other sites

Pere amaterčino. Prvo isključio auto kad već kopaš po struji. cccc

Je znam... glup sam kaj guram zelezni komad u grlo, na zivo... auto je naravno bil off al sam si ja mudrac upalil svjetla da vidim kaj radim LOL

Nemaš problema, nahebo sam se dok sam došao do tog PDF-a i na svu sreću trebao sam ga samo tad i nadam se više nikad :D

Kaj se tiče pive, nema frke. :D

Trazil sam na hr, njem, eng i fra... naso samo francuski kojeg ne kuzim LOL

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

Uz prave informacije 10 minut posla skupa sa zamjenom zaruljice osvjetljenja tablice koja je zapocela cijelu dvodnevnu sagu. Matt, jos jednom tnx :dobroje: 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.