Jump to content

Low battery problem


tomek@vz

Recommended Posts

Jutros se malo vozao po gradu, došo doma, hoću parkirat auto u garažu - upozorenje "Low battery." i "Start engine to charge battery". Upalim auto, kaže da se baterija puni. SUper. No taj problem sam imao kad sam kupio auto pred godinu dana , zamjenio akumulator i do danas je sve bilo ok. Jel moguće da nešto cucla akumulator više nego bi trebalo? Jeli imao tko sličnih iskustava?

Link to comment
Share on other sites

Ne kažem da je, al to je najjednostavije za odradit. Ako je on ispravan onda se ide dalje.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj dali anternator daje struju tj dali dovoljno puni jer nebi smio palit lampica.

A pogledaj na akumulatoru ispod kleme da nije korozija pa da nema dovoljan kontakt za punjenje. Akumulator služi samo da pokrene motor kad motor upali alternator daje struju za sve u autu.

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Danas bio kod mehe - sve ispravno, nema problema. A niti se više ona poruka ne pojavljuje...čudno....

Edited by tomek@vz
Link to comment
Share on other sites

Ajmo ovako,jel imas start &stop? I koliko je trajala ta voznja otpr kad ti je bacio upozorenje? Jer ako ima start stop,nije bas tocno da cijelo vrijeme alternator daje struju.. A i slazem se sa tvrdnjom kolege Trigi da je to nesto slab aku za 1.5 dci(ako ima start stop)

Link to comment
Share on other sites

Nema start&stop. Vožnja je trajala cca 30 minuta sa 2 stajanja po nekih 5 minuta. Što se akumulatora tiče, što preporučate?

Edited by tomek@vz
Link to comment
Share on other sites

Nema start&stop. Vožnja je trajala cca 30 minuta sa 2 stajanja po nekih 5 minuta. Što se akumulatora tiče, što preporučate?

Onaj s najdužom garancijom. :yeah:

Link to comment
Share on other sites

Imao sam slicnih dozivljaja,al meni je bilo zbog start stopa i kratkih relacija.. Inace na svom 1.5 dci imam 70 ah aku i 720 a startne snage(Agm,doduse,ja imam start stop),mislio sam da je i tebi slicno,nista,aku ti ima garanciju? Ako se opet ponovi,nosi ga testirat.. Te snage aku si imao i prije?

Edited by M.D
Link to comment
Share on other sites

Imao sam slicnih dozivljaja,al meni je bilo zbog start stopa i kratkih relacija.. Inace na svom 1.5 dci imam 70 ah aku i 720 a startne snage(Agm,doduse,ja imam start stop),mislio sam da je i tebi slicno,nista,aku ti ima garanciju? Ako se opet ponovi,nosi ga testirat.. Te snage aku si imao i prije?

Ima garu još godinu dana. A hebiga ošo sam u dućkas i reko da mi za taj auto i motor treba akumulator i lik mi to dao :) Da sam znao...a hebiga vidjet ćemo ak se pokaže da aku hebe idem po drugi jači.

Link to comment
Share on other sites

Btw neki dan u servisu mi rekli da bi bilo potrebno napuniti akumulator... Mislim ne baca nikakvu gresku,ima start/stop, pali normalno. E sad punit ga ili ce ga auto napuniti? Btw imam doma punjac tak da nije ni to problem.

Link to comment
Share on other sites

di si bio u kojem dučanu ?

A može biti i da javlja grešku jer malo je hladnije i ako imalo popusti akumulator siguran sam da bi javilo neku grešku, još možda mala amperaža.

Moj je benzinac pa je nutra 65Ah i 600A

Link to comment
Share on other sites

di si bio u kojem dučanu ?

A može biti i da javlja grešku jer malo je hladnije i ako imalo popusti akumulator siguran sam da bi javilo neku grešku, još možda mala amperaža.

Moj je benzinac pa je nutra 65Ah i 600A

Onaj u Optujskoj kod vojarne, ne sjećam se više imena.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.