Jump to content

change oil soon


frenchkey

Recommended Posts

Ajd ovako jedno brzinsko pitanje...

Na tabli je odbrojavalo  još oko 1000, 2000 km do servisa, ne sjećam se više. Od jučer umjesto toga stoj poruka ''change oil soon''. Ne mogu više vidjeti koliko km ima do servisa. Kada se ta poruka pojavljuje, zadnjih 1000km i manje ili više?

Po internetu milijun glupih tutorijala kako resetirati servisni interval, što znam i sam, ali o ovome ništa

Link to comment
Share on other sites

A evo nađoh nešto na Renault forum Srbija:

''Poruka se javlja na punih 10 meseci od zamene ulja, odnosno 2 meseca pre servisa ako je programiran godišnji servisni interval. Nadjoh to u uputstvu za moj Scenic.

Meni se pojavila poruka change oil soon otprilike tako.

Na 365 dana od poslednjeg servisa se upalila lampica service, a na bordu je osvanula poruka change oil immediately.''

Link to comment
Share on other sites

French dobro piše na forum Srbija. Ako ti dođe prije vremenski interval od 1g onda pise change oil soon.

Obično ga resetiram da me ne živcira pa napravim servis u slijedecih para dana kada ga opet resetiram.

Link to comment
Share on other sites

Da se bar mogu sjetiti koliko ne km jos ostalo...

A nista, mijenjat cemo ulje

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bas sam naletio na info da reno preporuca interval izmjene ulja prepoloviti na pola ako se vecinom vozi gradska voznja..

Dakle to nije rekla kazala stav neg direkt iz servisne knjizice za moj meg 2

Kojih 30000 mrtvih kilometara.

7439e0d034ace3349853ead9229a13fa.jpg

Link to comment
Share on other sites

to nije u pitanju, ne držim ulje 30 tkm, ali je na tabli tako podešen interval. Ne vjerujem da imam OCS, 2005. to nije bio stadard

 

Link to comment
Share on other sites

Onda ti je definitivno godina dana blizu. Moj isto tako kmeči i živcira me što je cijeli ekran žut i što piše service i ako želim vidjeti stanje guma ili nešto drugo moram se boriti s time. Zato ga resetiram pa nek pjeva borbene.

Link to comment
Share on other sites

Pa namjestis mu koliko hoces km i koliko hoces mjeseci interval. Ja sam sebi na laguni stavio na 10 tkm. Ono da nije dosadno, da uvijek nesto svijetli i tako.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svima sto im servisiram aute uz prethodni dogovor prebacio na 12mjeseci i 10000km servisni interval, i povecao rezervu sa 6na8 ili 8na10 litara.

Sa clipom, naravno.

Link to comment
Share on other sites

Jesi možda kad podešavao rezervu na Cliu II, postoji li ta mogućnost? 
Meni je od prvog dana 14l, reklamirao kad je bio pod jamstvom ali ništa nisu napravili..

Link to comment
Share on other sites

Na cliu2 nisam to ni pokusavao nac, ni trazio. Nisam siguran ni da li ima tu mogucnost uopce, bas cu pogledati sljedeci put kad mi se pojavi neki clio

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svima sto im servisiram aute uz prethodni dogovor prebacio na 12mjeseci i 10000km servisni interval, i povecao rezervu sa 6na8 ili 8na10 litara.

Sa clipom, naravno.

I ja bo to cim nadem nekog sa clipom.

Btw,gdje je trenurno najjeftiniji sxr900?

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako ides za Ri lako cemo to rijesiti..a sxr je u ciaku oko 60kn/l puna cijena, u zadnje vrijeme ga tamo uzimam

Link to comment
Share on other sites

@laci Mozes li mi mozda reci koja je default vrijednost za rezervu na Scenic 2, 1.5 dci 2007 (63kw) ? Ili jos bolje ako netko zna one crtice pokazivaca goriva, da li postoji neka vrijednost u litrama koja se moze dodjeliti svakoj ili to nije linearno rapsodjeljeno?

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran 6 ili 8 litara. A crtice nemam pojma

Al sam ti pomogao:aua:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam brojao crtice i zapreminu spremnika podjelio time, dobio sam nesto vise od 6 litara po crtici. Tako da bi onda i rezerva od 6 litara odgovarala tome. Ali ono...to je Renault..

Moda nekto drugi zna tocno. Hvala u svakom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.