Jump to content

Smrad iz ventilacije prvih 5 sekundi


kuro

Recommended Posts

Imam osjećaj da me polako truje zadnja 2 mjeseca :(

Kod prvog paljenja ventilacije ujutro zasmrdi dosta i to traje samo nekih 5 sekundi. Ne znam kako bih opisao smrad, možda kao nekakva paljevina. Nadam se da nisu gljivice jer u tom slučaju možda već rastu u meni :S

Filter kabine sam promijenio u ovlaštenom prije 20 dana i nije apsolutno ništa pomoglo. Za slučaj da su zabunom ili namjerno zaboravili promijeniti mogu li to ikako provjeriti bez raskopavanja auta ili kacavida u ruke?

Šta da radim ljudi moji?

Link to comment
Share on other sites

Dali su ti u opće promijenili filter klime?

Jer nebi se smjelo osjetit smrad. Ako je paljevina provjeri ventilator.

Meni se osjetio smrad u autu kao da imam crknutu životinju pa sam očistio filter klime i sad ne smrdi ništa.

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

pa postoje sprejevi za dezinfekciju klima sustava..nekih 100njak kn uspricas cijeli sadrzaj u ventilacijski sustav, uglavnom pise sve na spreju..

imao sam ja takvih problema na staroj xsari picasso i naspricao sam tim nekim sprejom i pomoglo je, ali losa je vijest da je nakon nekih mjesec dana smrad se pomalo vratio...kasnije sam prodao auto..

i ja iz megana ponekad osjetim iz ventilacija kao po cigaretama da mi smrdi, neznam kako drukcije bi opisao...

Edited by punkrockos
Link to comment
Share on other sites

Imam osjećaj da me polako truje zadnja 2 mjeseca :(

Kod prvog paljenja ventilacije ujutro zasmrdi dosta i to traje samo nekih 5 sekundi. Ne znam kako bih opisao smrad, možda kao nekakva paljevina. Nadam se da nisu gljivice jer u tom slučaju možda već rastu u meni :S

Filter kabine sam promijenio u ovlaštenom prije 20 dana i nije apsolutno ništa pomoglo. Za slučaj da su zabunom ili namjerno zaboravili promijeniti mogu li to ikako provjeriti bez raskopavanja auta ili kacavida u ruke?

Šta da radim ljudi moji?

pazi, ne bih zelio dizati paniku, ali u zadnjih mjesec dana je najezda glodavaca. 

Za svaki slucaj provjeri da se nije uvukao negdje ili miš ili štakor (ne daj boze pregrizao kablovinje) jer ih privlace topli motori pogotovo tijekom hladnog vremena. 
A ako se radi o smradu zbog gljivica - to je najbolja varijanta.

Link to comment
Share on other sites

Sve provjeri. Najbolje na dizalicu, maknit zastitu i posvijetlit lampom. Otklonit glodavce mada sumnjam. A i da je nest pregrizo vec bi svijetlilo nesto ili ne radilo. Nakon toga ciscenje klime. Zamjeni filter tj provjeri ga. Ciscenje sprejem je kratkog vijeka. Mozes onu pjenu u ventilaciju. Najbolja stvar za ciscenje klime ti ozonom. Malo se raspitaj.

Link to comment
Share on other sites

Imam sličan problem, ali meni clio zasmrdi nakratko kad ugasim klimu. Nije jako, ali se osjeti. Filter klime redovito mijenjan, sprejevi ne pomažu.

Kakve su to pjene, jel to ono u spreju s cjevčicom?

Mislio sam isparivač tretirati s nečim kad mijenjam filter sad na proljeće , ali s čime?

I može li se to našpricati bez opasnosti? Valjda ima odvod kondenzata kao normalne klime.

Link to comment
Share on other sites

Ne. Izvadim filter. Upalim auto, ventilaciju na 3, spricam izvana kroz onu resetku i sprej ulazi u kanale, preko malog kilera. Mijenjam polozaje puhanja gore dole, sajba itd sve polozaje po 20 sekundi. Prozori su zatvoreni. Onda nadjem ulaze za recirkulaciju pa spricam u njih i ponovim postupak. Ak ostane jos spreja ponovim na usisu vani ko prvi put. Kad sve potrosim, ugasim auto, zatvorim sve i ostavim par sati. Stavim novi filter kabine. Auto tjednima mirisi i kasnije nikad nikakvog smrada..

Ovo je super sprej. Ima ga u frigokoru u buzinu. Ak nemres do tam, uzmi u petrokovu il nekom ducanu za klime. Mora biti dobar brend a ne no name..

Link to comment
Share on other sites

Mene nije izaslo nista jer mi to frend radi a radio je "samo" pola sata. Imas opciju i sat vremena za najzesci smrad. Ne znam u Zg tko to radi, malo izguglaj i okreni poneki broj.

Link to comment
Share on other sites

Tko to u zg radi i cijena?

Većina servisa koji pune autoklime imaju u ponudi i dezinfekciju ozonom, recimo kod Tureka u Zapruđu je bilo 90kn, cca pola sata traje...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.