Jump to content

Megane 2 parking senzori - pište


Vox2

Recommended Posts

Ujutro rade sve normalno, idem sa posla doma parkiram u garazi i zvuk jednolican pisti. I nisam ni obazirao previse skoro poklopim u zid. Nema onog pi*ki*a*ki*a pi*ki*a*ki*a pi*ki*a*ki*a na 50cm od zida ???.

Znaci li da je jedan od senzora prosao ili nesto drugo. Kakav je to sistem opet ako jedan ode da nista ne radi vise. 

Da li se isplati uzimati sa ebaya one po 12 14$ ili oem . Ima li tko kakav link. 

Citao sam da moze biti do ovih temperatura, do zmazanoce i tako nesto. Ima tko kakvih iskustva sa time?  Koliko to cesto crkava?

Hvala

Edited by Vox2
Link to comment
Share on other sites

I meni su prednji pištali proteklih dana, kad se skupilo snijega naprijed...možda je to tog?

Link to comment
Share on other sites

ocistio sam sva 4 izvana sa branika skroz i ništa... cim ubacim u rikverc cudan taj ton i jednolican je ... kad uhvatim vremena probat sva 4 skinut i prebrisati ,vidjet kontakte. ako ne ebay i nabava novih :/ 

Link to comment
Share on other sites

ocistio sam sva 4 izvana sa branika skroz i ništa... cim ubacim u rikverc cudan taj ton i jednolican je ... kad uhvatim vremena probat sva 4 skinut i prebrisati ,vidjet kontakte. ako ne ebay i nabava novih :/ 

Daj kontakt i ubaci u rikverc. Onda se rukom priblizavaj jednom po jednom pa vidi kak se ponasa. Tak sam ja testirao svoje. Nekad i meni zna pistati biiiiiiii bezveze al par sekundi. Poslije opet normalno..
Link to comment
Share on other sites

Eto me sada sa posla, parkiram u garazu i sve radi. Nit sam auto prao niti ista... Volim francuze koji se sami popravljaju ????. 

Al sad cim dode ljepse budem otvorio i precistio

Link to comment
Share on other sites

Jel to original oprema ili naknadno ugrađeno?

Moji su naknadno ugrađeni neki i ponekad se znaju isto tako glasati ako je auto prljav. Nisam primijetio da se to događa ukoliko je čist.

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tvornicka ugradnja. Danas opet pred garazom nista  ,kilometar dalje parkiram i radi sve ok ..i probam u rikverc ubaciti  5 6 puta i radi . Danas sva 4 skinuo, pregledao, konektori su top i sve je ok. Ti konektori su super inače.  Al idalje nemam ideju sto raditi. Ako sa  ebaya uzmem sva 4 crni su. Ovi su sivkasto plavkasti u boji auta. Farbao ih nebi jer sam citao da su problema imali onda.

20180310_202759.jpg

20180310_202622.jpg

Link to comment
Share on other sites

Probaj jedan po jedan otkopcavati i voziti da vidis koji stvara probleme. Ak ga nadjes, ostavi otpojeno pa imas 3 senzora koji budu radili dobro..

Ja sam farbao crne pa nije bas radilo... al auto ti je tamne boje pa se nebu u najgorem slucaju tak uocavalo..

Link to comment
Share on other sites

ovakvo je stanje =) 

cjeli tjedan super ,suhi dani ,sve radi, sinoc pocne kisa , i senzori poblesave . idem se parkirati ,piše opet .u cemu je kvaka tih senzora , po suncu i suhom rade ,cim je kisa zblesave se ,i sad . ujutro parkiram gledam senzore iza sve čisto oni se blesave ,ili na temperaturu reagiraju ? ovih dana je bilo toplije ,sada ujutro je 6 i sinoc bilo hladnije pa popizde. a tako dobra stvar su senzori pogotovo meni na karavanu za parkiranje =) .

glupo mi je dati novce i sva 4 senzora kupovati nova ,ako ce se isto manifestirati kad padne kisa ,ili je hladnije .

ima li netko takvih problema .pretpostavljam da ima tu ljudi dosta parking senzore na meganima ,pa neka misljanja iskustva 

 

Link to comment
Share on other sites

dakle rekao sam ti kaj da napraviš. testiraj jedan po jedan. daj kontakt al da počne pumpa radit, znači kočnica, u prvu i gumb. on bu izbacil obavijest da je u brzini ali upalit će se kontakt. onda ubaci u rikverc i odi iza auta. idi od jednog do drugog senzora i počni mu približavati ruku od recimo pola metra pa polako sve bliže, on bi trebao polako počet bipa pa sve brže. i tako svaki posebno prođi. možda je jedan neispravan ili pušta vodu pa dođe do kratkog spoja. nemoguće da su sva 4 riknula.

ja sam svoje farbao i nakon farbanja su se blesirali. onda sam gulio boju sa jednog dijela onog međuprstena gumenog i od tad su normalni..

Link to comment
Share on other sites

idi od jednog do drugog senzora i počni mu približavati ruku od recimo pola metra pa polako sve bliže, on bi trebao polako počet bipa pa sve brže. i tako svaki posebno prođi. možda je jedan neispravan ili pušta vodu pa dođe do kratkog spoja. nemoguće da su sva 4 riknula..

meni je zvuk jednolican.cim ubacim u rikverc pisti i ne staje. I kraj senzora bilo kojeg da prodem nista se ne desava uzasno pisti. Zuji kako nazvati to. Probao sam to sa rukom itd. Jedino mi je sljedece probati jedan po jedan istekati .vidjet cu za vikend

Link to comment
Share on other sites

ili to ili je do centrale, one trubice ispod na koju su spojeni..

s-l1600.jpg

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

to je ispod volana negdje , kod nogu? 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.