Jump to content

Bočni vjetrobrani/deflektori


Golman

Recommended Posts

Sad nesto dangubim, pa citam ovo, pa mi nije jasno za sta sluze ovi deflektori? Pogotovo na Cliu koji ima lose rijesenu arodinamiku prednjih vrata i pravi sumove kao da ima kamionske retrovizore?

Link to comment
Share on other sites

Konkretno meni je kao zujao vjetar na suvozacevim vratima. Onda sam bija u servisu di mi je reka da i ako promjenim one gume (keder) oko prozora upitno je ocu dobit sta, a 700kn. Onda mi je palo na pamet ovo. I pogodija sam.

Drugo, ovo sluzi da mozes otvorit prozor malo kad pada kisa. Ja npr uvik volim malo otvorit. I zimi. I sta se tice toga sam pogodija.

Link to comment
Share on other sites

Odlicna obostrano ljepiva traka Texo za vanjske uvjete u Intersparu. Kupio je nekidan drzi jako dobro

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Koja lova? Kako izgleda? Vidim vise slika

152c5755a0e7657f5f6963b8f0afeb81.jpg

104e4ba07e322a7181f223ab8e3c4386.jpg

Za uvu drugu pise za vanjsku upotrebu

Link to comment
Share on other sites

Sad nesto dangubim, pa citam ovo, pa mi nije jasno za sta sluze ovi deflektori? Pogotovo na Cliu koji ima lose rijesenu arodinamiku prednjih vrata i pravi sumove kao da ima kamionske retrovizore?

Meni konkretno stražnji služe da mogu imati malo otvorene prozore kada pada kiša.

Link to comment
Share on other sites

Odlicna obostrano ljepiva traka Texo za vanjske uvjete u Intersparu. Kupio je nekidan drzi jako dobro

budem sutra do Interspara pa ću probati s tim. Također ću snimiti video trenutne situacije, čini mi se čak da i nije problem u deflektoru nego u staklu. Kad povučem deflektor malo vani da staklo upadne, onda se staklo pomakne više prema unutrašnjosti, nego što se deflektor imalo igdje pomakne.

Sad nesto dangubim, pa citam ovo, pa mi nije jasno za sta sluze ovi deflektori? Pogotovo na Cliu koji ima lose rijesenu arodinamiku prednjih vrata i pravi sumove kao da ima kamionske retrovizore?

Moram priznat da nisam čuo nikakve jake šumove u vožnji. Ja rijetko idem iznad 110, ali do 110 ne čujem skoro ni motor, a šumove još manje.

Ja sam deflektore uvijek htio imati na autu, i da ne moram uvijek paliti klimu, i da mogu malo otvoriti prozor na cesti bez da mi šumi vjetar u uho, kad kiša pada itd itd.

Link to comment
Share on other sites

Znači

puklo.thumb.jpg.118eb2fe22af4227fa4c1fce

nisu pukle zakvačke nego ovaj tu dio i sad pretpostavljam da nema šta povući/zalijepiti deflektor prema gumici da staklo može proći. Pretpostavljam da je to staklo polomilo prvi put kad sam zatvorio prozor.

unutra.thumb.jpg.b1837e47be61358a08db14a

Ali i uz taj slomljeni dio, iovako ne vidim rješenje. Gledajući u vozačeva vrata s vanjske strane, taj desni dio deflektora bi se trebao izvući u lijevo minimalno pola centimetra da bi se stvorio prostor za staklo. Također, staklo se ogrebalo u tom gornjem dijelu od udaranja u deflektor.

VIDEO stakla kako udara u deflektor

Edited by Golman
Link to comment
Share on other sites

Treba vidit kako ovo podnosi vodu. Ako zaljepi, smocit ce se kad bude pra auto. Ako ti nije problem, da testiras. Komadic samo. Zaljepit neka dva komadica, smocit i vidit jel se odvaja.

Oko 40kn

Golmane, napisi mejl ovome di si kupija. Nemas sta izgubit. Mozda posalje drugi. Pogotovo ako mu jos nisi ostavija feedback

Link to comment
Share on other sites

U gornjem postu sam krivo napisao

 

Ali i uz taj slomljeni dio, iovako ne vidim rješenje. Gledajući u vozačeva vrata s vanjske strane, taj desni dio deflektora bi se trebao izvući u lijevo minimalno pola centimetra da bi se stvorio prostor za staklo. Također, staklo se ogrebalo u tom gornjem dijelu od udaranja u deflektor.

trebao bi u desno, dakle uvući još u gumice prema stražnjim vratima..

Link to comment
Share on other sites

Vozačev deflektor sam namjestio tako da sam izbrusio dio u koji staklo udara i sada je to relativno ok. I dalje se staklo pomiče prema unutra kada dođe iza deflektora.

gotovo.thumb.jpg.e6b76037baf998c099ef576gotovo2.thumb.jpg.71e959eeab339e4a46e9c9razmak.thumb.jpg.b1b7d246c80df83c8ea36a8

Ljepilo na deflektorima ne drži ništa. Tanka plastika na tom desnom dijelu prednjih deflektora je pukla na oba prednja eflektora, s tim da je suvozačev deflektor prilikom jednog od brojnih skidanja puknuo dodatno sve do pola Heko logotipa.

Stražnji sjedaju ko saliveni, prednji jednostavno ne pašu. Kako, zašto - ne znam. Jel do stakla, jel do deflektora - nemam pojma. Provjerio sam jesam li ispravno naručio, i jesam.

Iz*******balo me ovo i uzelo vremena poprilično, o gumi oko stakla koju sam oštetio da i ne govorim. Došlo mi je da sve skinem i bacim u smeće i spalim. A tako će na kraju i bit jer sad imam auto sa 3 deflektora. :brutal::l:

Edited by Golman
Link to comment
Share on other sites

Ja prihvaćam probleme, dapače, drago mi je ako mogu sam nešto riješit/popravit, ali ovdje od početka nisam vidio neko jednostavno rješenje. Taj dio u koji je prozor udarao je bio pre debeo, zakvačke nisu radile nikakvu razliku, tanki plastični dio je puknuo odmah po prvom zatvaranju stakla, naljepnice nisu ništa držale itd.. što god sam više htio popraviti, to sam više vidio da ne ide.. nisam zadovoljan ni s ovim rješenjem uz brušenje jer se staklo fino odmakne od gume..

E sad, jeli do stakla, jeli do deflektora, jeli se nešto malo drugačije namontiralo/sjelo u proizvodnji ovog auta, ko će ga znat..

Imam nešto viška love za potrošit, i razmišljam uzet ove od Mimare čisto da zadovoljim svoju znatiželju i vidim u čemu je problem ...

Link to comment
Share on other sites

metalne U komade možeš raširiti rukom da jače stišću, ne znam za ove plastične. Navodno piše u uputama da se prozor ne otvara 24 h nakon montaže i ljepljenja dok sve to ne sjedne, a sad...

Link to comment
Share on other sites

metalne U komade možeš raširiti rukom da jače stišću, ne znam za ove plastične. Navodno piše u uputama da se prozor ne otvara 24 h nakon montaže i ljepljenja dok sve to ne sjedne, a sad...

Stari, sve radio po ps-u.. pratio online video upute, offline papirnata uputstva koj sam dobio uz deflektore i android-split mi je pomagao na inbox.. montirao zakvačke, stakla bila 24 sata zatvorena (iako piše u uputstvima 1 sat).. ništa nisam na silu ili kontra radio..

Što se tiče tih zakvački, ove plastične su ipak od čvrste plastike, nisu pukle kao što sam mislio, no ne "guraju" deflektor prema vani niti najmanje (bez njih i s njima [na bilo kojoj poziciji, probao sam hrpu mjesta] nema promjene).. na stražnjim staklima recimo nisu uopće potrebne, dok naljepnice uopće nisu držale, pre malo ljepila je na njima bilo (i nebi pomogla traka koju si ti našao jer je debela i samo bi pogoršala situaciju) ..

Problem je točno bio u tom dijelu gdje staklo u tom ćošku dodiruje deflektor ( VIDEO stakla kako udara u deflektor ).. deflektor je morao ili više u jednu stranu (pa da staklo ide po onoj tankoj plastici) ili u drugu stranu (pa da izbjegne nekako taj dio, ali ni to nebi pomoglo) ..

I uz to moje brušenje staklo se odmiče od svojih gumica uz vrata, što opet stvara rupu za vodu itd itd itd .. negdje u kombinaciji staklo/deflektor kod mene nešto ne štima, jbg, ne mogu reći da nisam probao ..

Link to comment
Share on other sites

*ebi ga onda, napravio si sve po PS-u nije tvoja greška, 

Link to comment
Share on other sites

 

Što se tiče tih zakvački, ove plastične su ipak od čvrste plastike, nisu pukle kao što sam mislio, no ne "guraju" deflektor prema vani niti najmanje (bez njih i s njima [na bilo kojoj poziciji, probao sam hrpu mjesta] nema promjene).. na stražnjim staklima recimo nisu uopće potrebne, dok naljepnice uopće nisu držale, pre malo ljepila je na njima bilo (i nebi pomogla traka koju si ti našao jer je debela i samo bi pogoršala situaciju) ..

Meni su stražnji počeli ispadati(iako su metalne zakvačke)  nakon par dana pa sam stavio par kapi ljepila na te naljepnice i sve se uredno drži već 3 godine.

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim ovo su sve neka polovicna rjesenja gdje platis nesto pa onda moras mekgajverisati da to stoji kako spada. 

Link to comment
Share on other sites

Evo još jedan dokaz da nešto ne štima - vanjska buka. Taman je fino pao snijeg tako da sam mokru cestu čuo i kroz stražnja stakla.

Jbg, nije mi ovo suđeno.

Koliko vidim ovo su sve neka polovicna rjesenja gdje platis nesto pa onda moras mekgajverisati da to stoji kako spada. 

A slušaj, eto ti android-split, ima iste deflektore ko ja - nikakav problem. Iduća mogućnost je dati 480kn direktno Renolu za samo prednje deflektore, i opet dobiješ metalne kopče uz njega pa montiraj.

Link to comment
Share on other sites

Stražnji sjedaju ko saliveni, prednji jednostavno ne pašu. Kako, zašto - ne znam. Jel do stakla, jel do deflektora - nemam pojma. Provjerio sam jesam li ispravno naručio, i jesam.

Ista stvar se meni desila.

Link to comment
Share on other sites

Ista stvar se meni desila.

ah .. a baš sam im se veselio .. :sad2:

ništa, prednji desni sam slomio, prednji lijevi izbrusio .. ako ko oće kupit 2 čitava stražnja deflektora, nek se javi na inbox :laugh2:

Link to comment
Share on other sites

ah .. a baš sam im se veselio .. :sad2:

ništa, prednji desni sam slomio, prednji lijevi izbrusio .. ako ko oće kupit 2 čitava stražnja deflektora, nek se javi na inbox :laugh2:

Vjeruj mi i ja sam. Naprijed sam imao podizanje stakla na žgance (ručno), pa sam znao odrediti do kuda mogu dignuti staklo. do kraja je išlo samo na silu. I tako sam nakon par puta podrobio deflektor prvo vozačev, a nakon toga je malo stradao i suvozačev. Stražnji su pasali kao saliveni, ali sam ih skinuo sa prednjima jer sam ugradio el.podizanje prednjih stakala, a blesavo mi je izgledalo imati samo stražnje deflektore. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.