Jump to content

Pitanje u vezi grejaca goriva


Brainmind

Recommended Posts

Za one iskusnije od mene, imam pitanje. Megane 3 mi je prvi dCi (imao do sada tri razlicita) koji poseduje grejac dizela u filteru goriva. Ako neko zna, voleo bih da znam kada se aktivira i koliko je dugo aktivan (vremenski). Po nekoj logici (mojoj, mozda i pogresnoj), aktivira se kada se aktiviraju i grejaci motora, samo nigde nisam uspeo da nadjem princip rada u smislu vremenskog intervala i temperaturne granice..

 

gasoil12.JPG

gasoil13.JPG

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije, jer se u svoj dokumentaciji vodi kao grejac (rechauffeur).

Senzor vode je sa donje strane, koliko sam video. 

Link to comment
Share on other sites

Bio grijac ili ne cim zvekne debeli minus šteka megane ko nenormalan.

Link to comment
Share on other sites

Mario ne znam otkud tebi to da šteka Megane općenito?! možda tvoj, meni je i na -20 bez problema palio uvijek... a ne znam ima li taj grijač Diesela u filteru ili ne...

 

Link to comment
Share on other sites

Pali i moj kao metak ali nakon minute nastaje show...parafin i ta sranja bar tako kazu al opet....ne vjerujem da je do parafina...

Link to comment
Share on other sites

Bio grijac ili ne cim zvekne debeli minus šteka megane ko nenormalan.

Ako su grijači,akumulator i kompresija ispravni pali bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Ako su grijači,akumulator i kompresija ispravni pali bez problema.

Kazem da nije problem u paljenju. Svojedobno je Max stavio video dok je imao Megana... Imali smo isti problem.
Link to comment
Share on other sites

Kako onda šteka ?

edit - sad vidio gornji post - onda je do lošeg goriva

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

Tocio i artik i sad pod zadnje croduxov eurodizel... Malo je bolje al opet...

Link to comment
Share on other sites

Bio grijac ili ne cim zvekne debeli minus šteka megane ko nenormalan.

Radi neravnomerno na leru, gubi i dobija obrtaje i dimi pomalo?

Link to comment
Share on other sites

Radi neravnomerno na leru, gubi i dobija obrtaje i dimi pomalo?

U principu da... Prvu minutu je ok pa onda pocne zajebavati i cuka nekih kilometar dva i onda normalno al to samo dok su ono jaki minusi... Tamo do - 5 nista... Ali kakav god minus bio pali ko puska.
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.