Jump to content

Da li je ovo realna cijena popravka ?


cropape

Recommended Posts

Imam Renault CLIO II  1,4 1998 g i imao sam problema s paljenjem (5 ..... 10 verglanja dok ne upali) i danas sam ga odveo u Renault servis Olujič u Splitu (na brdima)

Za 45 min sam došao po njega, i rečeno je da je bio neispravan nekakav senzor.

Ukupno sam platio 520 kn:

-senzor 330 kn

-test vozila 125 kn

-usluga servisa 60 kn

Da li je ovo realna cijena popravka

Edited by cropape
Link to comment
Share on other sites

Ruke su ispod cijene dijelova, po meni ok, ma da mi nije jasna ova raščlamba na test i uslugu. Mislim da za ovakva pitanja nije potrebno pokretati novu temu, vec, recimo postaviti pitanje u temi kratka pitanja i odgovori.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da se taj dio testa racuna kao dijagnostika. Sto kompjuterska ako je je bilo, sto inspekcijska.

Ocito imaju bedastu rasclambu usluga u sistemu, najmanje bitna stvar.

Dakle dijagnostika i popravak/ruke ukupno ispod 200 kn. Sigurno korektno.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hm, znači sam senzor su naplatili 330 kn a evo sad sam vidio ovde cijenu tog senzora 76 kn 
Malo je prevelika razlika

Link to comment
Share on other sites

Moraš računati da i zamjenski dijelovi imaju različite cijene od proizvođača do proizvođača, a originalni dio je još skuplji. 

Iako se može desiti da ćeš u sva tri slučaja dobiti identičan dio u različitoj ambalaži. 

Link to comment
Share on other sites

Uvijek je zarada na potrošnom asortimanu :D no bilo kako bilo znamo i da rezervni dijelovi nisu svi isti.

Link to comment
Share on other sites

Hm, znači sam senzor su naplatili 330 kn a evo sad sam vidio ovde cijenu tog senzora 76 kn 
Malo je prevelika razlika

Naručio sam i ja preko silux-a kompresor klime za lagunu 2.2 dCi, kad ono stigao za 3.0 V6. Ja ih nazovem i kažem da im kataloški broj ne odgovara stvarnom stanju kad ono i dan danas stoji u ponudi kompresor kojeg uopće nemaju. Srećom postoji ebay gdje OE Renault kompresor + poštarinu platiš manje nego zamjenski u našim trgovinama auto dijelova. Poanta posta je:

1. Silux = diletanti

2. Cijene rezervnih dijelova znaju jako varirati

 

Link to comment
Share on other sites

Cuj ako unaprijed imas smisljen odgovor, nemoj otvarat topic s pitanjem.

Promjena nekog senzora na motoru moze kostati od maloprodajne cijene senzora kojeg nades u tokicu il negdje drugdje ruke besplatne ak se snades (ja uz pomoc tasta promjenim nosac motora za 200tinjak kuna sto ce ti u servisu naplatiti cca 100€) , do 500+ kuna ako ti specificiraju da su uzeli originalni senzor, pune maloprodajne cijene bez rabata koji miljun posto dobiju kao servis, sa rukama od 200kn koje su tak, diskutabilne za zamjenu jednog senzora.

Iz tog naucis da ako ti cijena ne odgovara ne ides vise kod njih.

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Hm, znači sam senzor su naplatili 330 kn a evo sad sam vidio ovde cijenu tog senzora 76 kn 
Malo je prevelika razlika

Kako znas da je bas taj senzor bio problem?? U prvom postu si napisao samo da je otisao nekakav senzor.

Edited by Lucky_ZG
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zato šta mi u računu piše da je promijenjen TDC senzor (senzor broja okretaja)

Link to comment
Share on other sites

Cim ides u renault servis (ofišl) pripremi se na deracinu..
Litra elf ulja 110 kn i tak dalje..

Link to comment
Share on other sites

dobio si original senzor za 110 kn, a Silux koznakakve kvalitete za 76 kn plus poštarina. Ja tu ne vidim nikakvu deračinu, dapače

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

french je pobrkal loncice [emoji16]

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, cropape said:

Zato šta mi u računu piše da je promijenjen TDC senzor (senzor broja okretaja)

Ne znam tko je OEM za taj senzor, al pretpostavljam Valeo, a Valeov senzor na autodoc.si dode 55eur tako da ne bih rekao da se radi o pretjeranoj cijeni.

Na stranu sto bi vjerojatno i zamjenski senzor radio, ovlasteni ne stavlja zamjenske, vec originalne dijelove ako drukcije nije receno tako da je cijena dijela po meni ok. Ako hoces stavljat zamjenske dijelove, ides kod neovlastenog.

Link to comment
Share on other sites

Imam Renault CLIO II  1,4 1998 g i imao sam problema s paljenjem (5 ..... 10 verglanja dok ne upali) i danas sam ga odveo u Renault servis Olujič u Splitu (na brdima)
Za 45 min sam došao po njega, i rečeno je da je bio neispravan nekakav senzor.
Ukupno sam platio 520 kn:
-senzor 330 kn
-test vozila 125 kn
-usluga servisa 60 kn
Da li je ovo realna cijena popravka
Da
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, zac7654321 said:

french je pobrkal loncice emoji16.png

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

da :shamed:

Link to comment
Share on other sites

Wow, sam autor odgovara na svoju temu iza godine i pol, i kako je klijać danas ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.